Nestartuje za studena

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Black_Merlin
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2009, 14:29

Nestartuje za studena

Příspěvek od Black_Merlin »

Zdravím,
mám Cromu 2.0ie, r.v.92 a nechce mi startovat za studena. Auto se celé klepe a jakmile chytne, ihned spadnou otáčky (nedrží ani pod plynem) a chcípne. Nastartovat se povede až po zahřátí motoru, tj. až na poněkolikáté (10x) a neustálé honění do otáček. Mám to i na LPG, takže to řeším tak, že startuji jenom na LPG, kdy musím s plynem. Jakmile ujedu pár kilometrů a motor se zahřeje, můžu normálně na benzín nastartovat. Je to ale dost nepříjemné a nepraktické. Měnil jsem vstřiky a váhu vzduchu, ale tim to nebude. Má někdo nápad, jak na to? Díky za návrhy
Reklama
 

mauceu
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 led 2008, 12:40
Bydliště: SR - Pezinok
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje za studena

Příspěvek od mauceu »

Ze by sitic nefungoval tak ako ma? No mne ho zase niekedy nevypinalo, tak som ho mal odpojeny stale. Chvilku som musel jemne slapat na plyn aby neskapal, ale potom uz sa udrzal... A po chvilke sa s tym dalo uz ist normalne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Black_Merlin
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2009, 14:29

Re: Nestartuje za studena

Příspěvek od Black_Merlin »

Ono to má někde nějaký sytič? Kde? Zas tak velký přehled nemám, ale měl jsem za to, že se tam jenom reguluje přívod vzduchu, proto jsem zkoušel měnit tu váhu vzduchu, ale je to furt stejný. Nevim kde je tam chyba. Někdo mi ještě radil, ať vyzkouším vyměnit obtokový ventil. S tim sytičem je to jak?
Uživatelský avatar
Hanz GT
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 20 kvě 2008, 18:44
Bydliště: Jaroměřsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje za studena

Příspěvek od Hanz GT »

Podobný problém jsem měl u punta, motor nastartoval tak na 5.-6. pokus. Stačilo vyměnit snímač teploty chladící kapaliny, oprava za pár korun se dá říct.
133 HP v MK1
Black_Merlin
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2009, 14:29

Re: Nestartuje za studena

Příspěvek od Black_Merlin »

Tak jsem čidlo teploty vyměnil, nicméně problém se nevyřešil. Vše je při starém. Že by byla chyba v řídící jednotce? Někdo další nápad co s tím??? Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Croma“