Klimatizacia

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
intel7777
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 kvě 2009, 11:55

Klimatizacia

Příspěvek od intel7777 »

Croma 2
Chcem sa spytat. Existuje nejaky pripravok, ktory by zalepil unik freonu,.

Bol som v servise stym, ze mi klimatizacia nefunguje, ze nechladi.
Odpoved servisu ze, treba naplnit, ale ze negarantuju to, ze moze unikat a ze dana napln moze uniknut.
Tak som dal naplnit klimatizaciu
Este pred naplnenim, dali nejaky pripravok, teda farbu stym, ze ked bude unikat, ze dane miesto zafarby.
Ale mam pocit ze dnes uz nechladila klimaz=tizacia.
A preto sa chcem spytat, ci sa to neda zalepit, ze nieco nalejem a dane niesto zalepi/.
Bol som dnes v obchode a tam som videl na chladic nieco ako ze male trhliny zalepi.
Tak ma napadlo, ze mozno aj na klimatizaciiu nieco existuje.

Ci je to blbost take nieco a musim dat klimatizaciu spravit v servise.
Reklama
 

mauceu
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 led 2008, 12:40
Bydliště: SR - Pezinok
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizacia

Příspěvek od mauceu »

Ano, do chladica na vodu sa davali jemne piliny z neviem akeho materialu to bolo... No v klime by to nefungovalo kedze tam su ovela tensie hadicky a hlavne nie je tam teplota ako ma voda ktora tie piliny po naneseni na trhlinku "zapece" a tym zastupluje.
Na klimu pomaha vymenit hadisky a pretesnit spoje. Je dobre to rozobrat a sam zistis kde to unika. Snad. No nic lepsie ti nemozem odporucit kedze nic lepsie nepoznam co by pomahalo. S tymto ma problem skoro kazde starsie auto co ma klimu....
Obrázek
Obrázek
Obrázek
intel7777
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 kvě 2009, 11:55

Re: Klimatizacia

Příspěvek od intel7777 »

Aj som si myslel.
V servise ked mi plnili klimu, dali pred tym nejake farbivo, co ma trhlinu najst a dane miesto zafarbit.
Ci si klimu opravim sam je pre mna spanielska dedina, kedze sa nerozumiem motoru, co by sa mi hodilo teraz.
Kazdopadne dakujem za typ a snahu.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Anduril »

Tak si zajed do toho servisu, oni ti to s lampou projdou a zjisti podle toho barviva, kde je unik..Bud nejaky spoj a nebo praskly chladic klimy, bych si tak tipnul.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
pantáta
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 14 čer 2009, 13:00

Re: Klimatizacia

Příspěvek od pantáta »

zdravím taky mám cromu a s klimatizací je to věčný boj.
pokud se budeteš obracet jen na autoservisy tak budeš jen plnit plnit platit a nic...
za A) chce si to najit nějakého rozumného opraváře ledniček(daleko výc tomu rozumí)
za B)sehnat spusty nd z aut (nové jsou tak drahé že oprava stojí výc jak cele auto)

jinak funce klimatizace spočívá v prudké změně tlaku zkapalnování a zplynování chladiva s toho vyplívá že pracuje někde v tlacích 10 atmosfér a výc takže stačí doslovně mikroskopická trhlinka a chladivo je fuč takže nějaké lepení či zacpávání nepřipadá v ůvahu

U cromy nejčasteji uchodí spojka mezi chladičem(kondenzátor) a hadicema,muže být porézní hadice,prohnilý chladič,či špatná ucpávka komresoru,

já jsem hledal uniky rozprašovačem a jarovou vodou v místě uniku žačne jar drobně pěnit.
TiborBK
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 03 čer 2009, 14:14

Re: Klimatizacia

Příspěvek od TiborBK »

doporučuji

autoklimabrno.cz

měl jsem problém s klimou 6 návštěv autorizovaného servisu a nic pak tady jedna seřízení spojky kompresoru klimatizace za 250 a od té doby pohoda

v servisu mi to 2x naplnily , vyměnily postupně všechny čidla a nic
intel7777
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 kvě 2009, 11:55

Re: Klimatizacia

Příspěvek od intel7777 »

Tak dik.
Inak moc servisom neverim najme Fiatu.
U nas su taky odrbavaci, ze jen platit a platit a platit.
Minule si chceli uctovat za to, ze ked si necham vymenit u nych brzdove oblozenie a dam svoje, ze si uctuju 20 € za to ze to tam mozem nechat.
Je to normalne aby takto od ludi pytali prachy.
Ja som im na to povedal, ze ich mozem j...t a ze mi ich mozu dat, ja uz ich do zberu zanesiem.
Nejde o nejake drobne v tomto pripade, mozna pre niekoho su to drobne, ale ja sa na ne narobim ako k...t.

Tak preto uvazujem co urobim a kde to spravim. Zas premyslam, nemal som klimu pred tym a som tu. ci to neni zbytocny luxus pre mna
turekr
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 20 srp 2009, 11:43

Re: Klimatizacia

Příspěvek od turekr »

Caute. Neviete mi poradiť či má automatická klíma nejaký integrovaný testovací modus na odskúšanie celeho systému? Mám Lanciu Dedru a tá to má, ale potreboval by som to aj na Cromu. Alebo aspom nejaku elektricku schemu klimatizacie.
Stanislav Dorňák
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 12 lis 2006, 20:26
Bydliště: Písek

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Stanislav Dorňák »

Zdravím přátele Fiatu.Mám dotaz,abych nemusel rozebrat celé auto,poví mi někdo kde najdu pylový filtr?Jedná se o Croma 2,4 rv.2005.V manuálu je odkaz na servis. Děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Klimatizacia

Příspěvek od lukynen »

Stanislav Dorňák píše:Zdravím přátele Fiatu.Mám dotaz,abych nemusel rozebrat celé auto,poví mi někdo kde najdu pylový filtr?Jedná se o Croma 2,4 rv.2005.V manuálu je odkaz na servis. Děkuji za pomoc.

Ahoj kolego ,ja mám 2008 tj.facelift a filtr je pod stěračema u spolujezdce. Vlezeš tam z venčí,je tam šroubek a ten drží plast který kryje dutinu pod stěračema. Ať sa daří.
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Lukyman »

Přesně tak, u modelu r.2005 to je stejný. Otevřeš kapotu a v místě pod oknem u spolujezdce otevřeš plastový kryt (přidělaný několika plastovýma patentama) a hned pod ním je filtr. Výměna velice jednoduchá. Rozhodně jednodušší než u 2.4 měnit vzduchový filtr :lol:
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
jardap
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 02 bře 2013, 10:56

Re: Klimatizacia

Příspěvek od jardap »

S klímou prověř napouštěcí ventyl,je to zdroj úniků,jako další je velká pravděpodobnost hladič klímy,bývá ve spodní části poškozen od kamínku
a hlavně od soli v zimním období.CHladič se dá sehnat za 3000 tis. kvalitní.Hodně štěstí při hledání Jardap
Stanislav Dorňák
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 12 lis 2006, 20:26
Bydliště: Písek

Re: Klimatizacia

Příspěvek od Stanislav Dorňák »

Filtr jsem našel,ale překvapilo mi že nemá žádný rámeček(jako bylo u 2,5 z r.v.1992).Filtr byl po stranách zbořený a vzduch šel okolo.To je normální?
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Klimatizacia

Příspěvek od lukynen »

jo jo je třeba kvalitní filtr a držet interval ;)
Odpovědět

Zpět na „Croma“