Nechce to jet - prosím o radu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

phi-phi
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 17 led 2009, 10:29

Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od phi-phi »

Zdravím, mám problém z fiatem punto. Už sme ho měl za poslední mesice několikrát v servisu a už se mi tam nechce..tak se chci poradit ..

Jedná se o to že když se normálně s autem rozjedu,tak první minuty to jede,má dobrý tah ale behem chvilku je to hrozně zdechlé, na jedničku to cuká a na další stupně to jede max. 60... prostě se tomu nechce..když stojím na červenou a chci se rozjet,vypadám jak nějaký vůl který vylezl z autoškoly a neumí řídit a rozjet se..prostě to nemá tah a nechce se to rozjet..hruza děs..nevím co stím. když je auto nastartované tak "tůrování" plynu i manuální u motoru je v pořádku,ale jak se to rozjede,temeř to za jizy zdechá...

muže mi někdo poradit čím by to mohlo být?

díky
Reklama
 

phi-phi
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 17 led 2009, 10:29

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od phi-phi »

ješte doplním, dnes jsem stím jel a pokud zařadím jedničku nebo dvojku a plyn mačkám pomalu, tak se auto jakože začně rozjíždet ale i tak je to špatné..doufám že sem něco nepopsla špatně...rád bych dostal nějakou odpoved co stím dělat než to budu muset hodit do servisu,nejsem automechanik a frofík jako vy...
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od l-cizek »

čus, no já bych to viděl na malou kompresy nebo svíčky. Každopádně těma bych začal...výměnou svíček (stačej obyčejný brisky za 150/4ks )
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od Snowfox »

To radsi NGK za 250,-/4Ks
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od Anduril »

Presne tak. Brisky bych tam nedaval. Mne to s nima nefunguje..NGK jsou ok.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od žabak »

Sice tu asi nepíšeš co máš za motor a rok toho Punťase, ale já bych nechal změřit tlaky ve válcích, podíval se na nastavení rozvodového řemene, jestli to není skočené o zub(y) vedle a do FIATa jedině NGK!
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
phi-phi
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 17 led 2009, 10:29

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od phi-phi »

Díky za rady,takže budu muset do servisu, válce a žemen jdou mimo mě :D
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od slavek311 »

Souhlasím s výměnou svíček,ale nevím proč jedině NGK.Používám Brisk,Bosch nebo Champion a vůbec žadny rozdíl nepozorují(spotřeba,výkon a chod motoru stejný),ale problém u phi-phi vidím spíše v dodávce paliva nebo vzduchu-jejdříve bych vyměnil benzínový a vzduchový filtr,pak zkontroloval celou palivovou soustavu(čerpadlo,potrubí,odvzdušnění nádrže atd.....)
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od l-cizek »

já taky nevim, proč jedině NGK, sice se dávají originálně do fiatů, ale brisky najdete ve škodovkách,wv, opelech, renaultech atd. a taky to s nima jede...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od Anduril »

Uz se to tu probiralo jinde s tema svickama.
Fakt je ten, ze mi to proste s Briskama nejede..motor ma naprosto nepravidelny chod, skoro zdecha. S NGK jak vino.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
rado77
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 kvě 2009, 07:19
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od rado77 »

No bud to nejako zavisi od odporu tych sviecok, alebo roztecou medzi elektrodami. Standard sviecky maju tusim 0.9 - 1.0 milimetra. Mam Renault a tam je mozne supnut akekolvek znamejsie sviecky, no problem. Mozno je otazkou, ake predpisuje Punto service manual. Ale ak su ok referencie na NGK, neni co riesit :wink: Ked to s inymi nechodi (napr. tie Brisky), proste to musi mat nejake logicke vysvetlenie... Sviecka vseobecne je len "blba" vec, co hadze "blbu" iskrku, aby to vtom valci proste tresklo. Ked sa bavit o znackach, tak jedine o zivotnosti sviecky.
Off topic - mnoho ludi na forach pise "som tuzer jak svina, mam sportovy filter, a SVIECKY SOM DAL XY!" - uplna hovadina. Ako vravim - sviecka je proste vec, co dava iskru, nic viac. Ci je iskra normalna, alebo "silnejsia", proste toje uplne fuk. Aj ta slaba iskierka staci, aby to v tom valci tresklo :D
Takze u Punta je jasne - ked NGK tak NGK.No co? Dam trebars o 100 korun viac ako za "Man-li"? :D
Zigulak -> Matiz 0.8 -> Megane II 1.6 16V -> planujem kupit Punto
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od l-cizek »

Anduril píše:Uz se to tu probiralo jinde s tema svickama.
Fakt je ten, ze mi to proste s Briskama nejede..motor ma naprosto nepravidelny chod, skoro zdecha. S NGK jak vino.
je možný, že měli ty brisky třeba velkej odtrh... má to mít něco okolo 0,7 tušim
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od Graun »

l-cizek píše:
Anduril píše:Uz se to tu probiralo jinde s tema svickama.
Fakt je ten, ze mi to proste s Briskama nejede..motor ma naprosto nepravidelny chod, skoro zdecha. S NGK jak vino.
je možný, že měli ty brisky třeba velkej odtrh... má to mít něco okolo 0,7 tušim
Osobne spatna zkusenost s Briskama. Byly 4 jiskristove (ekvivalent NGK pro moji Mareu). Kdyz jsem je tam dal, auto melo nepravidelny chod, nechtelo jit do zatahu. Kdyz jsem tam dal nazpet ty stare NGK a chod motoru se uplne zmenil (vymena behem pulhodiny, takze se da vyloucit chyba). Proto take tvrdim, ze jedine NGK. Nahodou Punto i Marea (nase motory) maji stejny typ svicek (BKR5EZ) :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
rado77
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 kvě 2009, 07:19
Bydliště: Bratislava, SVK

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od rado77 »

je možný, že měli ty brisky třeba velkej odtrh... má to mít něco okolo 0,7 tušim[/quote]

Tak potom je to jasne, lebo bezne sviecky maju odtrh tych 0,9 - 1,0 mm :shock: Mozno staci na inych svieckach ako NGK mierne prihnut elektrodu(y). Inak nie je dovod aby to neslo, lebo aj hlboke byvaju vsetky cca rovnako podla nejakej normy.
Zigulak -> Matiz 0.8 -> Megane II 1.6 16V -> planujem kupit Punto
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Nechce to jet - prosím o radu

Příspěvek od Anduril »

Proc by to melo mit 0.7? Kdyz si koupim svicku pro punto 1.2 16V tak cekam, ze to bude proste fungovat..Ve fiatu jsme tehda zkoumali, proc ten motor tak blbne. Az se me mechanik zeptal, co mam za svicky..vymenili jsme a pohoda.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“