DISKUZE - Punto mk1 dobre a zle zkusenosti, Koupě

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Trueno.

DISKUZE - Punto mk1 dobre a zle zkusenosti, Koupě

Příspěvek od Trueno. »

Kamos rozmysla o kupe Punta. Rok vyroby 1996, motor 1,1, chcel by si dat poradit a spytat sa Vas na skusenosti s Puntom ako takym. Na co si pri kupe davat pozor. Ci su niejake zaludne skryte vady ktore naoko nevidiet ;)

Dakujem za kazdy prispevok :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no ja mam rok 96 a motor 1,1 ale koupila jsem ho od dedy s babi a oni ho koupili jako "nove" kdysi - no pred osmi lety ,a za tu dobu s tim nemeli oni ani ja zadne problemy. nejake jako zavazne ! akorat je to teda mrcha slaba :lol: ale zase da se s tim jezdit aj az 5l/100km :wink:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

NO ja ma 1,7TD ale tohle je stejne u vsech punt. Odchazi tam na zadni naprave silentbloky a taky jde dost slyset hluk s pneumatik, jinak super auto.
lubos
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2005, 10:32
Kontaktovat uživatele:

dobre zkusenosti

Příspěvek od lubos »

mam nahodou dva roky punto 1.1 rv 1996 a zadne neprijemnosti s provozem auta me zatim nepotkali ..
jedine, co povazuju za minus puntika je, ze zamky jdou celkem snadno sroubovakem vylomit a to asi do 10 sekund
zatim se mi nepovedlo tohle nejak osetrit, takze jsem je uz trikrat nechaval opravovat a kupoval jednou nove radio (parchanti mi ho ukradli i bez panelu, nechapu)
kdyby mel nekdo napad, co s tim, dejte mi vedet :-)
tomek

Příspěvek od tomek »

ja mam tiez 1.1 ale 97,,,super auto,,,drobnym zavadam sa ale nevyhnes,,,napr. odisli mi ventily na ostrekovacoch,,v zime sa mi zasekava zamok na strane vodica,,,tecie hlava,,,a v lete mi odisiel motorcek stieracov ale to je jeden pripad zo 100,,,inak nemam problem,,,je to zive auticko ktore moze konkurovat felicii 1,3 mpi aspon v mojom pripade,,a spotreba???pod 7 nejdem,,na dialnici 6,5,,katy daj navod ako jazdis za 5
PulMiloš
Znalec
Příspěvky: 730
Registrován: 20 zář 2005, 20:47
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PulMiloš »

No já mám Punto 1,2 r.v.konec 98, jedinej problém je spojkový ložisko, asi ho vyměním. Jinak vše v poho :-)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

jo, jeste me obcas zlobi spojka - nekdy kdyz jedu v kolone dlouho ,nebo dlouho trasu a pak mam radit furt jen za "jedna" tak nekdy mi tam ta 1 nejde "narvat" ale ja se s ni dycky poperu :))) driv to bylo horsi, protoze tam je mechanicky stelovatelna spojka a ona povolovala,proto jsem i zpatecku davala tezce pres zuby - ted tam mam jakousi samodotahovaci matku a mam od te doby klid

a jak jezdit za 5 l - no to jezdil muj deda - v obci max 50-kou a mimo obec nebo i po dalnici max 80-90-kou !!! :lol:
mno a ja tomu slapu takze v obci tak 50-60-kou a mimo obec 100-150 :)))) a mam sirsi kola a jinej vyfuk.... takze asi tak :))))))))

ale jinak super autko :))) jednou jsem na sprintech podelala i 1,2 punto a kamosa s 1,6 Feli a taky 1,3 Felinu :)))) ale zase treba Skodovky podelaly me... :cry:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
feshi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 24 říj 2005, 11:00

Příspěvek od feshi »

nooo ja mam tiez punto, ale raz som ho udrel poriadne zospodu tak som musel vymenit predne tlmice, silentbloky a prednu cast vyfuku tu ohybnu...
teraz som musel vymenit zadnu cast bo mi dako odhrdzavela a tusim mi odisiel silent blok v zadnom lavom drziaku napravy... takze sa mi "hojda" koleso... nemate to nahodou niekto navyse v okoli BA? :))) este ma trocha stve ze mi niekedy ide 1 zaradat tak na "2x" radim radim, sek, musim pustit spojku troska a doradim... a ked z 4 na 3 idem tak mi srcha ako keby som nemal spojku stlacenu...
ale inak auto je dobre (mam 1.1 so 6 rychlostnou prevodovkou, 1996), na D2 som dal 170kmh a nemam upravy a bezne jazdim na 7,5 - kombinovane.
a najazdene uz mam 150000 a furt to ide ako nove:)
tomek

Příspěvek od tomek »

ja som z BA,,tiez mam problem so zaradenim 1,,,raz sa mi stalo ze som nestihol zelenu kvoli tomu,,,pri nivach som v hupol do jamy a odpalil som predny lavy tlmic,,,inak nic,,,len ma teraz zaskocili tie crash testy o MK1,,,ma to makke plechy
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no to bych rekla ze ma "mekke plechy" . bo me prasklo sklo , primo u ridice do praveho uhlu pac mi odpruzila kastla. je to poznat i na jizde ze to je mekka kastla:)

jinak s tou spojkou se to da vyresit tim samodotahovacim sroubem (pokud to porad zlobi).bo je treba ju obcas dotahnout. :wink:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

rozperna tyc bude taky, neboj :wink:
a uz jen i proto ze to budu snizovat
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

Ja mam punto 60sx r.v.97, elektricky okna, airbagy, servo a moje zkusenosti?
Musel jsem pretesnit motor (gufero u vackovy hridele a viko ventilu),
blbne mi imobiliser, stava se mi ze mi netoci starter, nekdy kolisaj otacky motoru na volnobeh a nekdy po nastartovani, kdyz hned neseslapnu plyn tak to chcipne jinak nic vaznyho.
Po 90k km jsem menil rozvodak, byl uz popraskanej asi by dlouho nevydrzel, jinak zadny zavazny zavady.
Jedina zavaznejsi zavada jsou zlodeji v usti, ktery mi vcera rozflakali okynko a ukradli mi zadni plato s reprakama infinity, servisni knizku s manualem a malym technicakem a rozbili mi zamek na 5tych dverich.
Jinak je muj Puntik krasny auticko a mam ho rad.
PS: to ze fiaty jsou rezavy uz z vyroby je blbost, zatim nemam ani rezavou tecku.Mel jsem felicii 95 rezavou snad vsude a kamos ma felicii 2000 a uz asi na 5ti mistech.
Fiat Punto 60sx
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

jj, ta rezivost bych rekla ze je vyjimecna
taky s tim nemam problem :wink:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
mif
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2005, 22:36
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mif »

Ja jsem videl rezavy punto 1x v zivote (melo rezavy lemy na zadnich blatnikach) a to jsem po nich koukal tak pul roku nez jsem ho koupil.
Fiat Punto 60sx
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto - dobre a zle skusenosti

Příspěvek od poitromasoni »

Trueno píše:Kamos rozmysla o kupe Punta. Rok vyroby 1996, motor 1,1, chcel by si dat poradit a spytat sa Vas na skusenosti s Puntom ako takym. Na co si pri kupe davat pozor. Ci su niejake zaludne skryte vady ktore naoko nevidiet ;)

Dakujem za kazdy prispevok :)
problemy jsou u zadni napravy ale staci na to dva gomove"puky"a je po problemu -500kc
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“