Vnitřní osvětlení

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Vítek
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 06 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Ivančice

zadní stropní světla

Příspěvek od Vítek »

Na naší Multině to funguje tak, že když se otevřou zadní dveře tak vypínačem na světle mám možnost, jestli si jej můžu rozsvítit nebo ne, ale funguje jen to podle toho, které dveře jsou otevřené.
Ale z důvodu toho, že spíše potřebuji častěji světlo při zavřených dveřích, tak jsem spínač ve dveřích propojil drátkem a světlo mám vypnuté a v případě potřeby si jej zapnu vypínačem na stropě
R Espace 03' 1,9 dCi, Obrázek
EX - F Multipla 99' 1,6 16V 100, Obrázek, Š Felicia Combi 96' 1,3 MPi, Š Favorit 93' 135L
Reklama
 

Uživatelský avatar
MIJI
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 13 bře 2009, 22:41

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od MIJI »

Na vině jsou mizerné přepínače. Na obou mých multiplách 1999 to bylo stejné - k přepínači jdou tři dráty, buď to svítí pořád nebo jen při otevřených dveřích. Pokud vám to dělá něco jiného, máte rozbitý přepínač, jde to spravit, ale je to piplačka (musí se vypájet ten vypínač ven). Mizerná součástka :-)
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od bikus »

...a jedna do pranice:

Viděl jsem na vlastní voči z balkónu, jak přijel jinej Mlok, otevřel kufr a rozsvítilo se mu vpředu interiérový světlo na stropě. To jsem u mýho Mloka taky nezažil. Myslím, že tam ani nemám spínač na pátých dveřích. A přitom to byl taky r.v. 2000, jako mám já, jen v benzinu....
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:...a jedna do pranice:

Viděl jsem na vlastní voči z balkónu, jak přijel jinej Mlok, otevřel kufr a rozsvítilo se mu vpředu interiérový světlo na stropě. To jsem u mýho Mloka taky nezažil. Myslím, že tam ani nemám spínač na pátých dveřích. A přitom to byl taky r.v. 2000, jako mám já, jen v benzinu....
Já když otevřu pátý dveře, tak se mi rožne světlo v zavazadlovým prostoru...
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od anonyme »

To já když otevřu 5.dveře, tak nesvítí nic. Světlo v kufru jsem vypojil, protože s ním šlo snadně vybít akumulátor. Rovněž zadní stropní sufitky jsem vyměnil za LEDky a vepředu zapínám světlo je výjimečně podle okamžité potřeby.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od kubiii »

Osvětlení zadních sedadel:

Také jsem vyřešil diodovými sufitkami, nejsou nejlevnější, ale u mě světlo nejde při otevřených dveřích vypnout, pouze jde zapínat či vypínat při dveřích zavřených (asi to tak má být, ale nechápu tu myšlenku). Nechtěl jsem zbytečně týrat baterku. Jenže děcka si se světýlky pořád hrají a jedna sufitka tam nepasovala úplně ideálně, a tak se mi při jedné z úprav podařilo vylomit plastový zobáček, který jedno světýlko drží, časem to budu muset nějak vyřešit, ale jedno světýlko svítí a diodka dává dostačující a příjemné světlo.


Osvětlení kufru

Ani tady nechápu, proč se nedá vypnout :cry:

I tady mám raději diodovou T10, zde bohužel není žárovka nasměrována do prostoru, takže směrové světlo diody nedokáže prostor osvítit tak, jako klasická 5W žárovka, která svítí rozptýleně (hloupě použitý druh žárovky).


Osvětlení u řidiče

Škoda, že Fiat nepoužil funkci ala VW, kdy se osvětlení vypíná až s nastartováním.

Do tohoto světla jsem zatím nemusel vrtat, jako fandy do led osvětlení mě napadlo vyměnit všechny žárovičky LED alternativami, ale toto světlo je zapnuté naprosto minimálně a investice by byla několik stovek, takže to nechávám být...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj,tak ja som dal ledky všade aj v predu aj v zadu len do kufra som nedaval.Tak ako to funguje u mňa,predok: da sa nastaviť ako u vätšiny stale svietenie,uplne vypnuť alebo podla dveri.Vzadu to funguje nasledovne,pri otvorenych dverach to svieti stale a vypinanie či zapinanie na to nema žiaden vplyv,po zatvoreni dveri to funguje normalne vypnuť zapnuť.Snad jedna vec že ked sa baviš vzadu zo svetielkami a nechaš ich zapnute tak po zatvoreni dveri ostanu svietiť.A ešte jedna vec ked otvorim auto cez alarm tak sa mi interier rozsvieti,ked vložim kluč do zpalovania a pootočim tak svetla sa zhasnu a ešte ked odchadzam z auta a zamknem alarmom tak po pipnuti svetla hneť zhasnu.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od Alda »

Dal jem do kufru vedle světla vypínač. Takže když jsou teď ty hice tak větrám celý den a nesvítím.
1,6 16V BiPower
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od Minimaxa »

Alda píše:Dal jem do kufru vedle světla vypínač. Takže když jsou teď ty hice tak větrám celý den a nesvítím.
a co větráš prosímtě....? :lol: :D
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní osvětlení

Příspěvek od Alda »

Minimaxa píše:
Alda píše:Dal jem do kufru vedle světla vypínač. Takže když jsou teď ty hice tak větrám celý den a nesvítím.
a co větráš prosímtě....? :lol: :D
Dobrý :mrgreen: celkem nic, jen mi přijde zbytečný sedat do auta když je uvnitř asi 60°..
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“