TYP- Odskok dveří kufru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Vencapunto píše:No je to dobrý když mam alarm na dálku a chci si otevřít kufr dálkově abych nemusel kvůli tomu lézt do auta.A mechanický otvírání když chci otevřít kufr zevnitř auta.Proto to chci dělat. :)
Jo, s tim alarmem je to fuckt. Ale i tak. Dovnitr das tlacitko a nemusis ryglovat s packou...
Hustokrutost
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

A co když mi vyplivne baterka nebo jí budeš mít odpojenou a budeš muset do kufru?
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Odskok kufru

Příspěvek od Milsn »

Tak dnes jsem to rozchodil:) Použil jsem odskokový elektromagnet a namontoval ho do 5. dveří. Stačilo vrtnout dírku do zámku a připevnit magnet pomocí dodávanýho držáku, trochu divočina bylo natažení drátu skrz 5. dveře, ale i to šlo nečekaně dobře.. Teď mi to otevírá kufr na dálku 8)

Obrázek
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Další co má zelenou metlu jak já. Takovejch jezdí strašně moc, ale ani na jednom vrakovišti (snad v celý čr) co inzerujou v annonci nemaj L blatník v týhle barvě. kuwa
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Vencapunto píše:A co když mi vyplivne baterka nebo jí budeš mít odpojenou a budeš muset do kufru?
A co když spadne meteorit a punto uplne znici??? :-D joke...

Este furt mam v ruce klicek... :-)
Hustokrutost
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od Petros »

Čaute, jsem tu uplný nováček a Puntho mám zatím jen chvíli, ale plánuju taky úpravy. Chci se optat jak přesně tenhle odskok funguje ? Jestli je to přímo náhrada za zámek nebo se nějak přimontuje ke stávajícímu zámku. Jde mi o to že nechci rušit zadní zámek, vařit to a tak... Prostě něco co by mi odemklo zadní dveře na dálku, ale taky aby pro jistotu zůstal zadní zámek. Nevíte někdo ?

Pokud se ptám blbě tak sorry :roll:

Peťa
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od Milsn »

To Petros: Přesně tak jak to popisuješ to mám udělaný. Magnet je připevněný v 3. dveřích, v zámku je na vhodný páce vrtnutá dírka na lanko od magnetu a veškerá funkčnost je zachována. Jak páčka od řidiče, tak vnější zámek a navíc otvíraní magnetem..
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od Vencapunto »

Přesně jak píše Milsn,jen s tim rozdílem že já sem nic nevrtal,jen jsem to lanko k páce přiletoval.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od Petros »

Aha, tak to díky, už tomu alespon o neco vice rozumim. Ted uz jen objednat odskok a vsechny ty blbiny kolem toho a sups na to :)
Uživatelský avatar
dedii
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 led 2008, 22:42

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od dedii »

Mam v 5.dv.nahodeny el.mag. treba sa s nim chvilu pohrat a dost presne ho nastavit. Lanko nesmie byt moc napnute ale ani moc volne. Chvilu to trva ale potom to funguje suprovo, teraz otvaram z dialkovym od centralu aj 5.dvere
Punto 55 1.1S 40kW r.96 ; 3D ; prejdená TransAlpina 2163mn.m.-Transfagaras-Bukurešť 2235km
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od peetan »

zdravím, tyto všechny úpravy jsou fajn pro neoriginál DO, které mají samostatné tlačítko třeba pro 5.dveře. Nevymyslel někdo nějakou úpravu pro zámek 5. dveří, aby se s pomocí originál DO jen odjistily a pak šly otevřít? Chápu, že tam není žádné tlačítko a vše se odehrává otočením klíče nebo zatáhnutím lanka/magnetu/serva, ale na jedno auto jsem kupoval a měnil v 5. dveřích modifikovaný zámek, který to takhle přesně řešil. Je otázka, zda na Puňtu nějaký takový existuje nebo všechny výbavy pro všechny země mají 5.dveře bez odemykání DO. Koukal jsem do Eperu, vypadá že tam nějaké modifikace jsou, jen jestli nějaké řeší odemykání, nevíte ? Už mne to fakt docela štve odemykat stále klíčem nebo páčkou .....

Obrázek
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od Graun »

2peetan: Nějak nerozumím Tvému dotazu, jelikož to co chceš je popsáno o pár řádků výše. Ten elmag je řešením Tvého problému. :wink:
Buď se to dá namontovat na samostatný výstup nebo by si otevíral klíčem najednou všechno (toto asi nebude zrovna to správné řešení). Takže musel by sis koupit buď alarm s dálkou nebo pouze dálku, kde je výstup na kufr (tlačítko na ovládači).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od peetan »

elmag není řešení, nebudu při každém odemykání auta zavírat kufr :-) a určitě nebudu místo orig DO dávat jiné. Řešení je právě příp. výměna zámku, který umí jen odjistit a nikoli hned "odskočit" . Otázka tedy byla, zda nějakou takovou variantu Fiat někdy někam montoval nebo nesmyslně do všech puňtů dával na 5. dveře jen klíč nebo páčku - v katalogu jsou tři varianty zámku vložky (5) a čtyři zámku (6)
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od another »

Snažím se skloubit dálkové ovládání Maxicar 286-3409 a elmag. odskok kufru Trunk S1000.Výstup na propojení jednotka DO má a má to umět,ale dává impuls jen 6,3V a to s odskokem ani nehne.Když odskok připojím natvrdo na baterii tak funguje dobře.Problém je asi v těch jen 6,3V co jde jako impuls z jednotky DO.Nemá někdo nějaké zkušenosti nebo radu?
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP- Odskok dveří kufru

Příspěvek od peetan »

pokud má výstup jen 6,3V (nechápu ale proč), tak použít nějaké mini relé na napětí 6V
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“