TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
feldino
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 275
Registrován: 21 led 2006, 20:42
Bydliště: Nemšová (Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od feldino »

Dal som to podla navodu z vonku to nieje moc vidno...ja som z kufra dotiahol jeden vodic a ten som pripojil priamo na ziarovku na kostru a funguje v pohode
Reklama
 

koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od koby »

kluci mužete prosim poradit, kde berete na centrál ekektriku a zda je černej kabel od sady centrálu mínus nebo kostra?

zkoušel jsem červenej + od centrálu přivést na červenej u spínací skřínky a černej na nějakou zem pod šroub, kde byl i tlustej černej kabel.. A nic... Pak jsem to zkoušel cvične na baterku a v pohodě... Ale z baterky se mi to nechce tahat, zbytečně daleko. Hodil by se nějaký ten kabel u zapalování, ale prosím o barvu? je jich tam mám tušení asi 6..

Díky moc
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Modeler »

Kostra a minus je to samy :)

Stalych 12V si muzes brat treba od zapalovace pokud to nebude velkej odber coz central nebude. Kostru si natahni od kostriciho bodu co je dole na Ackovym sloupku. A asi budes jeste potrebovat spinanych 12V, ktery pokud jsi mel pripravu na radio mas uz natazenych v ISO konektoru a pokud ne, tak konektor co je na spinacce. Jsou tam asi 3 vodice ze kterych se to da vzit. Barvu si uz nepamatuju, ale kdyz si je promeris tak je najdes rychle.
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od koby »

Kdo z vás to dodělávál...?

Jak ste řešily ty pruchodky dveří????

Mě v každým vrakovišti řekli, že to nelze... že ta pruchodka je součást originální kabeláže... A nikde jinde to nemaj..

Nemáte někdo zkušenost čím to nahradit?


Díky moc
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Vencapunto »

Našel sem v práci pěknou chráničku,vyvrtal díry a navlíknul.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Juros
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2009, 14:57

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Juros »

Zdravím, koupil jsem Punto mk2 bez centrálu, chtěl bych si koupit nějaky levný a funkční...

Máte někdo zkušenosti s těmito centrály?

http://www.aukro.cz/item648631635_akce_ ... dvere.html

http://www.aukro.cz/item642810547_centr ... _list.html

http://www.aukro.cz/item645002435_centr ... adace.html

Předem díky, za všechny rady :)
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Petros »

Díííky všem co to tu popsali - hlavně THANKS l-cizkovi podle jeho rad jsem taky zapojil dálkové ovládáni Maxicar 686 :) Sám sebe jsem překvapil jak jsem dobrý :lol: Dálku jsem zapojoval podle návodu co jsem dostal od prodejce ( LevneAlarmy - mohu jen doporučit ) takže pohoda, ted už tam jen napasovat ten klíček.

Ještě dotaz, nezkoušeli jste k takovýmto modulům připojit nějakou sirénu nebo klakson ? Líbilo by se mi kdyby auto alespoň tůůtlo když ho zamknu ... Díky za všechny rady
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Graun »

Ono většina těch ŘJ pro DO má výstupy jednak na směrová světla, jednak na sirénu. Stačilo by ji dokoupit (např. AS35 - 130Kč) nebo by se dalo napojit na existující klaksón.
Já jsem to vyřešil na marejce s Mistral MAX R2 a zálohovanou sirénou AR101. Původně jsem si říkal, že bych dokoupil jen to DO, ale rozdíl v ceně není tak dramatický. Sice zapojení byl trochu porod, ale nakonec naprostá spokojenost. :wink:

Btw nespletl ses v tom označení toho DO? Není to náhodou 286 :?:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od koby »

moh by mi někdo napsat, na jakou barvu kabelu v tý spínačce pod volantem to mám zapojit? mínus je jasný, ale ze kterýho toho kabelu vzít napájení? je to nějakej maxicar... akorát - a + tyhle dva kabely už jdou do samotný jednotky a ty pak k motorkum :-) díky
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Miguel965x
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2009, 22:11

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Miguel965x »

Petros píše:Díííky všem co to tu popsali - hlavně THANKS l-cizkovi podle jeho rad jsem taky zapojil dálkové ovládáni Maxicar 686 :) Sám sebe jsem překvapil jak jsem dobrý :lol: Dálku jsem zapojoval podle návodu co jsem dostal od prodejce ( LevneAlarmy - mohu jen doporučit ) takže pohoda, ted už tam jen napasovat ten klíček.

Ještě dotaz, nezkoušeli jste k takovýmto modulům připojit nějakou sirénu nebo klakson ? Líbilo by se mi kdyby auto alespoň tůůtlo když ho zamknu ... Díky za všechny rady
Ahoj, mohl bys mi prosím napsat, jak jsi to zapojil a barvy těch vodičů. Koupil jsem si teď DO a tak sháním informace. Ty máš nějaký elektrický schéma od Punta? Díval jsem se na tu pojistkovou skříňku pod volantem a bez schématu se v tom neorientuju. Díky moc
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Petros »

To Graun : Ee nespletl, je to fakt Maxicar 686, je to vystřelovací klíček s funkcí dálkového ovládání a tu sirénu teda zkusím. Sice na schému od jednotky výstup na sirénu není ale předpokládám že by to mělo fungovat na výstupu na směrovky ne ?

To Koby : Já jsem vzal + přímo z tenčího kabelu co přivádí + do pojistkovky, mám MKII a byl to konektor který má jeden kabel hodně tlustý červený a druhý tenčí světleší barvy - ten je +. Jinak někdo tu dokonce psal i to že jde vzít + z autozapalovače, ale nechtělo se mi s tím prznit tak jsem to bodnul před ten konektor od pojistkovky a jede to.

To Miguel965x : Schéma od Puntha nemam, ja jsem dostal schéma k mojí řídící jednotce + přípojné body na Puntho MKII a k tomu jsem načetl info tady na fóru a pak pospojoval. Jestli máš MKII tak ti to klidně nascanuju a pošlu. Měli by ti to ale dát k té dálce.
Miguel965x
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2009, 22:11

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Miguel965x »

tp Petros: To bys byl moc hodnej, kdyby jsi mi to naseknoval a poslal. Adresu mám m.indy@seznam.cz. Já dostal akorát papír k tomu centrálu, kde jsou popsány káblíky od té jednotky, ale nic jiného. Ale ty přípojné body na punto, to právě nemám a moc by mi to pomohlo. Mám Punto rok výroby 2000.
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Graun »

Ok, už jsem to našel jak to vypadá.
Můžeš to vyzkoušet, kdyby si to napojil na klakson nebo tu sirénu přes ty kabely na smšrová světla.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Miguel965x
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2009, 22:11

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Miguel965x »

to Petros: Tak už jsem to zapojil. Nakonec to nebylo tak hrozný, jak jsem si původně myslel. Takže už skenovat nemusíš. Ale díky za ochotu
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od koby »

Tak mám taky zapojeno. bez problému, ale zabralo to několik hodin, to jo..

Ještě se chci zeptat na jednu věc, z tý jednotky od centrálu vedou dva žlutý kabely a v návodu píšou, že sloužej pro připojení na blikačky, aby auto blikalo při odemknutí a zamknutí..¨Má to někdo zapojený? neměl by někdo fotku a nebo dovedl popsat barvy těch kabelu, na který to připojit?

díky
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“