Stropne svetlo

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od xeromax »

vymen tesnenie pod antenou, alebo ju trosku podlep silikonom, inak nema kade jedine naporovo cez celne okno a to by si zbadal ze mas tapacir horny viac mokry
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Reklama
 

Uživatelský avatar
LilSuky
Fiaťák
Příspěvky: 176
Registrován: 24 lis 2008, 13:24
Bydliště: Praha CR

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od LilSuky »

xeromax píše:vymen tesnenie pod antenou, alebo ju trosku podlep silikonom, inak nema kade jedine naporovo cez celne okno a to by si zbadal ze mas tapacir horny viac mokry

nieco skusim....dakujem pekne za radu....
http://lado88.rajce.net/Punto" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 55 40kw r.v.:97
mathewus
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 28 led 2009, 12:24

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od mathewus »

neviete mi nahodou povedat,ktory pin na ktorom konektore na poistkovej skrinke je stropne svetielko?chcel by som ho napojit ako vstup na alarm ked sa otvoria dvere...diki
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Vencapunto »

Já to napojil na dveřní spínač.Mělo by to bejt jedno na kterej protože sou (snad) propojený.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
mathewus
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 28 led 2009, 12:24

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od mathewus »

ano su...ale az za riadiacou jednotkou...a riadiaca jednotka ide as ked je zapnute zapalovanie...takze musis napojit spinac z kazdych dveri na alarm...preto som si to chcel ulahcit s tym stropnym svetielkom lebo ono sa zopne pri otvoreni hociktorych dveri...
Roddick
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 úno 2008, 11:24
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Roddick »

Poraďte prosím: Včera jsem čekal v autě a všiml si,že u stropního světla mi svítí jen jedna žárovka, tak jsem vzal klíč a vydloubl světlo ze stropu, chtěl jsem se dostal k žárovce, abych ji zkontroloval, ale asi jsem klíčem škrtl o kontakty a vyzkratoval i tu druhou žárovku. Byla tma, tak jsem to už neřešil a podíval se na to dnes za bílého dne. Vyměnil jsem obě žárovky a raději i pojistky F53 a F37 v pojistkové skříni pod volantem. Zkontrolval jsem i pojistku F2 v motorovém prostoru, ale světlo pořád nesvítí a zjistil jsem, že od té doby mi ani nehraje autorádio. Poraďte mi prosím....Podle mě by to mohlo být nějaké přepálené relé, ale nevím které by bylo pro stropní světlo a rádio :( Děkuji.
Fiat PUNTO MK2 1.2 16V
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od peer01 »

Pojistková skřínka pod volantem u levého kolena. :wink: Pojistka se simbolem zapalovače :wink:
Roddick
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 úno 2008, 11:24
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Roddick »

peer01 píše:Pojistková skřínka pod volantem u levého kolena. :wink: Pojistka se simbolem zapalovače :wink:
Mno já v té pojistkové skříni kontroloval dvě pojistky podle schématu a ty byly OK, ale nakonec byl problém v pojistce s nápisem rádia, tuším, že to byla F39 ;-) tak i přesto děkuji.
Fiat PUNTO MK2 1.2 16V
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od peer01 »

Na kastlíku to je značený podle zapojení :wink: radio,zapalovač,světlo je na jedný pojistce. :wink:
Uživatelský avatar
Theodorik
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2009, 22:02

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Theodorik »

Zdravím, mám taky problém. poslední dobou mi plně nefunguje stropní světýlko. ze tří poloh stále svítí/svítí když se otevřou dveře/nesvítí mi ta prostřední nejde...

Při koupi auta tohle stropní světlo fungovalo ok. Světýlko bylo dlouhou dobu vyplé (kvůli nejasným problémům z akumulátorem-vyřešeno) - tj. bylo na poloze nesvítí. Při nedávné výměně antény jsem to zkusil znovu zapnout na prostřední polohu, ale vůbec nesvítí, ani když se otevřou dveře, ani když odemknu centrálem ...

Nevíte čím by to mohlo být? když ho přepnu na polohu stálého svícení tak funguje :? jo mám punto mk2
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Petros »

Zkus to nejprve vyndat a podívat se na páčku která se hýbe při přepínání poloh. Je to takový jezdec který přejíždí z bodu který není s ničím spojen ( off ) a pak dalsí poloha je bud se dveřma nebo sviti porad. Zkus to tam proměřit a zkusit očistit, nebo jestli to nemáš nějak vykřivené. Normálně vydloubni světlo a jak otevřeš prostor se žírovkama tak je to jakoby na druhé straně toho kolébkového tlačítka. Nebo mě ještě napadá jestli nemáš vadný spínač u dveří který dává inpuls na rozsvícení, ale s tím ti neporadím, do něho jsem ještě nevrtal...
Uživatelský avatar
Theodorik
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2009, 22:02

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Theodorik »

oka, vyzkouším jestli jsem tam při tom rozdělávání něco nevykřivil, dikes za radu
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Stropne svetlo

Příspěvek od fero1943 »

Prosim o radu: ako vymenit ziarovku v stropnom osvetleni na Fiat Punto 1.3 Multijet diesel 2004 51 kw? Ako uvolnit ram, ktory drzi prepinac svetiel v kabine aby som sa dostal k ziarovke?
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
mimiHGT
Fiaťák
Příspěvky: 93
Registrován: 24 bře 2008, 01:39

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od mimiHGT »

ide cely vylupnut zo stresneho calunenia. cele svetlo
Punto 1.8 16V HGT
OJE
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 dub 2010, 23:15

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od OJE »

no ide vytiahnut aj cele len je 3dielne. najskor vytiahnes ten priesvitny plast cez ktory ti svieti ziarovka, potom creva a nakoniec obal. a dostanes sa tak aj ku antene.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“