PŘÍSTROJOVKA: PP hlásí "service expired"

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

PŘÍSTROJOVKA: PP hlásí "service expired"

Příspěvek od pavproch »

Prosím o radu - od posledního servisu (40kkm) uplynul rok, za který pandice najezdila jen cca 4000km (1/2 už nedojíždí za prací tak daleko jako dřív). Fčíl se rozvítilo varování "service expired". Bude stačit, až pojedu kolem servisu Fiat, je poprosit o vynulování, nebo je opravdu potřeba udělat plnohodnotný servis (olej, náplně, filtry atak?)

(Pandice už je po záruce, takže na tohle si už nehrajem, teď jde o to abych zbytečně nevyhazoval $$$ z wokna ..... na druhou stranu ale nechci něco opravdu důležitého zanedbat).
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od jarda »

ty intervaly se tuším vztahujou jak na uběhnutou dobu, tak na najetý km, takže pokud jsi od minulý kontroly najel jen 4tkm, tak asi není potřeba nic kontrolovat, případně měnit volej...
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od pavproch »

kuju. až někde pojedu okolo fiat servisu, poptám se.
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od pavproch »

Tak jsme dneska jel okolo (dokonce!) dvou zančkových servisů a výsledek nepřekvapil:

v obou dvou případech na mě udělali bububu, že musím na kompletní servis a blablabla... ani přes delší diskusi a přesvědčování jsem neuspěl v AF Ova - tady jen "uhnuli" že by tedy neměnili olej, ale jinak prý musím absolvovat kompletní servis (za asi 1500), v Opavě byli vstřícněšjší a po přesvědčování by mi prý " na mé riziko" za 600 tu hlášku vynulovali....

Ještě se poohlídnu po nějakém garážníkovi s fiatím/alfím VAGem a pokud nenajdu, tak asi zajedu do opavy... nebo se s tím blikajícm oznámením naučím žít.... :mrgreen:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od sgy »

vy jste z okolí Ostravska?

mohu doporučit Fiat servis v Českém Těšíně, jsou tam opravdu normální lidi, aspoň co já jsem tam zatím byl něco dělat.

Ale ono asi to budou účtovat jako diagnostiku motoru, takže ca. 500Kč.

Já pracuju na tom, abych si už konečně někde sehnal soft na Alfa,Fiat, abych mohl hrabat už i v nastavení body computeru apod. a tím pádem i nulovat servisní prohlídky, stáčet km apod. :)
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od pavproch »

ostravsko bejvávalo.... fčíl nejvýchodnější kousek zlínského kraje (Rožnof pé eR)...

roba sa s tím už naučila žít, tak to asi necháme tak....

jo a v něděli sem měl sfátek -dostal sem ji pučit na supermarketový výlet do Ostravy a z5....kua, ono se to fakt dobře řídí.... :P
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: "service expired" - čo s tým?

Příspěvek od pavproch »

Taxe se celý problém jaxi vyřešil sám..... ženě se v sobotu "rozsvítila" kontrolka a objevila hláška "engine failure", takže jsem jel do servisu.... naštěstí prkotina - zanesená škrtící klapka, protože "zabordelený" benzín (STS Chvojkovice Brod....).... no, a přitom jsem nechal vynulovat i tu hlášku o vypršelým servisu, no....

PS: a přidám takovou malou (neplacenou) reklamu: Dobe-car v Holešově (paní Lacigová) ode mne dostává jedničku s hvězdičkou za přístup k zákazníkům!
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Odpovědět

Zpět na „Panda“