3 otázečky nevím si rady

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
HanibalKiller
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 lis 2008, 17:48

3 otázečky nevím si rady

Příspěvek od HanibalKiller »

Ahoj mám Punto 1.2 16v mk1 1999 a mám pár otázek...

1. Při otočení klíčku dlouho trvá než zhasnou kontrolky abs a vstřikování teda nevím jestli dlouho ale tak netuším jestli je to normální?
2. Při startování mi auto zaboha nenastartuje pokud u startu nedržím plyn povede se mu to jednou z 10 pokusů fakt nevím co stím u favorita mi to přišlo normální ale tohle se mi nelíbí jde to nějak pořešit?
3. Při podřazování z 3 na 2 jde přes zuby z 1 na 2 jde upně v pohodě ale s podřazováním je na tom bledě nevíte co s tím nějak sem se tu na fóru nedozvěděl jestli se to dá vyřeššit?

Jsem opravdu bezradnej sice mám na puntu i problémi s poměrně malím výkonem na to že to má 63kw ale to nějak vyřeším ale u tohohle fakt nevím pročpak se to děje..:)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: 3 otázečky nevím si rady

Příspěvek od Plecháč Tony »

Hlavně že tan výkon je živej, když je mal_í ... A ty problém_i jsou taky naštěstí jen měký koukam...

Teď vážně:

1) Těžko posoudit, když nevím, jak dlouho je pro tebe dlouho. Ale pokud sou to třeba 3 vteřiny, tak to nevadí, aspoň se stihne prohřát lambda.

2) Tohle tu je určitě někde několikrát řešený. Tipnul bych to na čidlo teploty vody, nebo možná palivový čerpadlo, pokud nebručí po zapnutí klíčku a možná taky špatný těsnění pod hlavou a tohle je vedlejší příčina...

3) Zkoukni kolik máš v převodovce oleje, případně dolej. Pokud to nepomůže, tak pochybuju, že budeš převodovku rozebírat...
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: 3 otázečky nevím si rady

Příspěvek od onc »

1) jak dlouho? me tak do tech peti vterin

2) videl bych to na cerpadlo viz tema

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=3362

3) jak uz bylo napsano vyse - hladina oleje
nech si sestelovat lanovody k prevodovce
mozna spatny synchrony
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
trutan
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 06 kvě 2009, 20:08

Re: 3 otázečky nevím si rady

Příspěvek od trutan »

chlapi na punto 1.2 8v ako viem aku lambda sondu namontovat. na nete som nasiel "univerzalne". bosch,magneti mareli,.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: 3 otázečky nevím si rady

Příspěvek od Plecháč Tony »

HanibalKiller píše:Ahoj mám Punto 1.2 16v mk1 1999 a mám pár otázek...

1. Při otočení klíčku dlouho trvá než zhasnou kontrolky abs a vstřikování teda nevím jestli dlouho ale tak netuším jestli je to normální?
2. Při startování mi auto zaboha nenastartuje pokud u startu nedržím plyn povede se mu to jednou z 10 pokusů fakt nevím co stím u favorita mi to přišlo normální ale tohle se mi nelíbí jde to nějak pořešit?
3. Při podřazování z 3 na 2 jde přes zuby z 1 na 2 jde upně v pohodě ale s podřazováním je na tom bledě nevíte co s tím nějak sem se tu na fóru nedozvěděl jestli se to dá vyřeššit?

Jsem opravdu bezradnej sice mám na puntu i problémi s poměrně malím výkonem na to že to má 63kw ale to nějak vyřeším ale u tohohle fakt nevím pročpak se to děje..:)
Zkus když podřazuješ přibrzdit a až pak přeřadit. Pokud najdeš nějakou rychlost, nad kterou to jde přes zuby a pod ní to jde OK, tak to vypadá na synchrony. Nebo ještě můžeš zkusit podřazovat s meziplynem ;-) A neměnil jsi olej v převodovce?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“