Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Moderátor: peta.smolik

pepino508
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2009, 10:02

Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od pepino508 »

Zdravím všechny a prosím o vaše zkušenosti. Mám Doblo 1.4 EL a mám hokej :roll: z informací v palubním počítači. Nechápu, proč info o okamžité spotřebě nikdy neklesne na 0 , ale když jedu delší dobu bez plynu, se zařazenou rychlostí, informace klesne na 2,00 litry a dost. Mám najeto 2500Km. Ukazuje vám to jinak? Nebo je to něco "shnilého"? Jezdím občas s Renaultem Scenic a tam to za stejných podmínek ukazuje 0 L/100km. Je to v Itálii nějak jinak a spotřebu to má :oops: i když jedu "zadarmo".
Díky za případné vaše rady a zkušenosti.
Reklama
 

petr065
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 26 pro 2008, 23:43

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od petr065 »

Ahoj mně počítač ukazuje kolik km ujedu na 1l ( km/l )
a i když jedeš bez plynu nějakou spotřebu to přece musí ukázat
Přílohy
web1.jpg
web1.jpg (129.88 KiB) Zobrazeno 8325 x
web2.jpg
web2.jpg (147.7 KiB) Zobrazeno 8325 x
FIAT Marea Weekend 1,6 16V SX GRIGIO VINCI SM. MET.
FIAT Stilo 1,6 I.E. 16V SW červená
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od radekrat »

To stejny me dela Stilo JTD .. a myslim ze je to normalni, ve fiatu sem to jinak nevidel. Koncernovy ochcavky vzdycky ukazovali nulu pri jizde zkopce s rychlosti, ale fiat zrejme pouziva jinej zpusob zjistovani spotreby.
pepino508
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2009, 10:02

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od pepino508 »

Díky za zkušenosti. Myslím si že ty informace jsou tedy asi jen orientační a nedá se z nich s ničím věrohodným počítat. Docela by mě zajímalo s jakými informacemi ten palubní počítač funguje při měření okamžité spotřeby, protože následné údaje o průměrné spotřebě a dojezdu na množství paliva v nádrži musí být "silně" nepřesné. :!:
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od mad mike »

no jestli vám to ukazuje jako Punto ujeté kilometry na litr, tak tam nula nikdy nebude. nechápu proč to taloši mají takhle, když ostatní značky ukazují přímo litr/100. a stejně tak i když jedete s kopce s kvaltem bez plynu, PP ukazuje sice nulu. ale spotřeba je tam furt, i když menší. právě proto že počítá litry na 100km.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
pepino508
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2009, 10:02

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od pepino508 »

Spíš se mě jedná o indikaci okamžité spotřeby. U jiného auta (Renault Scenic) klesne údaj na 0 ale u Fiata Dobla se objeví 2.0L a dál nic, pokud nesešlápnu plynový pedál. Je možné, že když pojedu z kopce bez plynu je okamžitá spotřeba 2l a nic míň? Čistě teoreticky, když bych jel 100km z kopce bez plynu, pak vyjde průměrné spotřeba na 2l/100Km. Třeba je to reálné. Akorát je mě to divný. V servisu řekli, že to tak je normální, ale důvod taky nevědí. :(
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od mad mike »

jo je to tak jak píšeš,teoreticky by při zařazené rychlosti bez plynu měl být nulová,ale myslím, že žrát to bude vždycky a 2l si myslím jsou reálné
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od Modeler »

Me to ukazuje 2,2 l/100 km na neutral. to je asi limit se kterym to pocita. ona je 0 spotreba pri bezicim motoru holej nesmysl :). A ten pocitac asi neni stavenej na tak malou spotrebu, tak tam dava nejaky defaultni hodnoty. U Stila 1.6 to delalo taky. Ted uz si to moc nepamatuju, ale snad tam bylo i stejny 2,2 nebo neco kolem.
orolko
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 20 úno 2009, 13:48

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od orolko »

hej tie 2,0l je normalne, aj mne to ukazuje na mojom jtd-ecku ...
majo doblo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2009, 20:34

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od majo doblo »

Ja mam 2004 1.9 JTD malibu a tiez mi to ukazuje 2.0l za rovnakych podmienok.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od Petr1968 »

Jo ,je to tak. Ale Škoda ukazuje i volnoběh a při brzdění motorem 0.Taliáni musí mít vždy něco jinak . Ale počítá se s tím
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od Petr1968 »

mad mike píše:jo je to tak jak píšeš,teoreticky by při zařazené rychlosti bez plynu měl být nulová,ale myslím, že žrát to bude vždycky a 2l si myslím jsou reálné
Nebude to žrát. Nejde tam žádné palivo. (brzdění motorem do určitých otáček,většinou kolem 1500)
Uživatelský avatar
Maverick
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 06 zář 2009, 10:19
Bydliště: Mělník, CZ

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od Maverick »

Je to tak, pri brzdeni motorem nad cca 1500 ot./min (tedy zarazeny prevodovy stupen a sundana noha z plynoveho pedealu) je spotreba skutecne 0.
Punto (188) 1.2 16V 59kW Sound
pepino508
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2009, 10:02

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od pepino508 »

Díky za názory zde vyjádřené. Ale ví někdo, proč to ten počítač nevyhodnotí a nula se tam neobjeví? :!: :?:
Bylo by to logické,že?

Viz můj původní dotaz:
Spíš se mě jedná o indikaci okamžité spotřeby. U jiného auta (Renault Scenic) klesne údaj na 0 ale u Fiata Dobla se objeví 2.0L a dál nic, pokud nesešlápnu plynový pedál. Je možné, že když pojedu z kopce bez plynu je okamžitá spotřeba 2l a nic míň? Čistě teoreticky, když bych jel 100km z kopce bez plynu, pak vyjde průměrné spotřeba na 2l/100Km. Třeba je to reálné. Akorát je mě to divný. V servisu řekli, že to tak je normální, ale důvod proč to tak je nevědí.

Pak si myslím, že tato elektronické vymoženost Fiatu je jen na dvě věci :oops:

Neznáte někdo oficiální názor Fiatu?
pepino508
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2009, 10:02

Re: Informace v palubním počítači - okažitá spotřeba.

Příspěvek od pepino508 »

:lol:
Přirozeně počítám se zařazeným rychlostním stupněm :!:

pepino508 píše:Díky za názory zde vyjádřené. Ale ví někdo, proč to ten počítač nevyhodnotí a nula se tam neobjeví? :!: :?:
Bylo by to logické,že?

Viz můj původní dotaz:
Spíš se mě jedná o indikaci okamžité spotřeby. U jiného auta (Renault Scenic) klesne údaj na 0 ale u Fiata Dobla se objeví 2.0L a dál nic, pokud nesešlápnu plynový pedál. Je možné, že když pojedu z kopce bez plynu je okamžitá spotřeba 2l a nic míň? Čistě teoreticky, když bych jel 100km z kopce bez plynu, pak vyjde průměrné spotřeba na 2l/100Km. Třeba je to reálné. Akorát je mě to divný. V servisu řekli, že to tak je normální, ale důvod proč to tak je nevědí.

Pak si myslím, že tato elektronické vymoženost Fiatu je jen na dvě věci :oops:

Neznáte někdo oficiální názor Fiatu?
Odpovědět

Zpět na „Doblo“