rozsvieti sa kontrolka

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
3palino
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2009, 00:25

rozsvieti sa kontrolka

Příspěvek od 3palino »

Chcel by som sa spytat ci sa uz niekomu stalo isiel som len tak trocha prevetrat motor a na 3 stupen som iiel asi okolo 90 a hned sa my vyhodila cervena kontrolka myslim ze to je riadiaca jednotka a jak som spomalil tak zase zhasla neviem co tomu moze byt sak som to mal nedavno v servise a menil my cerpadlo lebo bolo zle ink tam nic neni neviem co tomu moze byt otacky som mal 3,500 poradte kto ma stym skusenosti .
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: rozsvieti sa kontrolka

Příspěvek od mad mike »

jaký motor? jak vypadá ta kontrolka?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Medvěd
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 14 úno 2009, 12:56
Bydliště: kousek od Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvieti sa kontrolka

Příspěvek od Medvěd »

Ahojda, podle toho jak to popisuješ mi to připomíná moje trable. Nakonec jsem dospěl k tomu že dle diagnostiky je špatné čidlo snímače otáček na plynovém pedále. Trochu mě to překvapilo a hlavně mě dostala cena... někde kolem 13tis.
Servisák ale zkusil prostříknout pod palubkou nějaké kontakty a vyšistit je a od té doby je klid.... nevěřil jsem tomu, ale opravdu to zabralo, tak to zkus také.
:) Hodně štěstí
3palino píše:Chcel by som sa spytat ci sa uz niekomu stalo isiel som len tak trocha prevetrat motor a na 3 stupen som iiel asi okolo 90 a hned sa my vyhodila cervena kontrolka myslim ze to je riadiaca jednotka a jak som spomalil tak zase zhasla neviem co tomu moze byt sak som to mal nedavno v servise a menil my cerpadlo lebo bolo zle ink tam nic neni neviem co tomu moze byt otacky som mal 3,500 poradte kto ma stym skusenosti .
Multinka 1,9 JTD 81kW 110PS; r.v. 2001; FIAT MULTIPLA KLUB ČR - http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Re: rozsvieti sa kontrolka

Příspěvek od Tomisek7 »

3palino píše:Chcel by som sa spytat ci sa uz niekomu stalo isiel som len tak trocha prevetrat motor a na 3 stupen som iiel asi okolo 90 a hned sa my vyhodila cervena kontrolka myslim ze to je riadiaca jednotka a jak som spomalil tak zase zhasla neviem co tomu moze byt sak som to mal nedavno v servise a menil my cerpadlo lebo bolo zle ink tam nic neni neviem co tomu moze byt otacky som mal 3,500 poradte kto ma stym skusenosti .

Já měl zpočátku to samé, sem tam se při otáčkách nad 3000 rozsvítila kontrolka, výkon šel dolů a černý dým z výfuku, potom už to dělalo vždy. Byl to dle diagnostiky "ventil overboost" -el. ventil pod vzduch. filtrem, který ovládá podtlakem nastavení lopatek turba. Nový origo FIAT cca 2500,- Kč. Výměna svépomocí. JTD 81kW
Stříbrná JTD 110, 2001, zatmavená okna, sportovní nárazníky v barvě
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“