Nepravidelný chod motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ZdenekBMW
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2007, 06:49

Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od ZdenekBMW »

Ahoj, mám problém s nepravidelným chodem motoru, při volnoběžných to občas zdechne. Lambda sondy, tlak. čidlo, sání, potenciometr a nevím co ještě jsme zkusili vyměnit z jiného stila, ale příčina nezjištěna. Nemáte někdo obdobnou zkušenost?
Díky Zdenek BMW
ZdenekBMW
Reklama
 

Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Příspěvek od SZTRAD »

A jaký máme motor.Třeba by se lépe odpovídalo.
Radek
ZdenekBMW
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2007, 06:49

Příspěvek od ZdenekBMW »

Sem to ale pako. Benzín 1,6
ZdenekBMW
ZdenekBMW
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Příspěvek od SZTRAD »

Zkus vyčistit obtokovy kanálek volnoběhu.Sbírá se tam bordel.Dále koukni na klapku jestli není špinavá.Pokud ano tak sundat a vyčistit.
A standart svičky,indučky zkontrolovat.
Jinak děla ti to za studena nebo za tepla nebo kdykoliv.
Radek
ZdenekBMW
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2007, 06:49

Příspěvek od ZdenekBMW »

Dělá to hlavně při teplém motoru. Předpokládám že tohle všechno dělali. Zkusili si ted znovu objednat další čidlo. Byla by to veliká náhoda ale co kdyby. Jinak jezdím do servisu i na výměnu žárovky, protože tak blbej přístup se hned tak nevidí, takže sám si tam asi nic nezkontroluju.

Díky Zdenek
ZdenekBMW
Hendrych
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 04 zář 2008, 15:05

Příspěvek od Hendrych »

...žárovka je skutečně na servis...., to co tě trápí je s určitostí na 90%zanesená klapka volnoběhu. Požaduj v servisu důkladné vyčištění, žádná nová čidla atd...
king-IV
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 črc 2008, 02:07

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od king-IV »

Ahoj všischni Stiláci

Měl bych na vás pls takový dotaz.Mám 1.9JTD 85kw.Když sešlápnu rychle plyn
tak autíčko krásně akceleruje a vše je vpořádku,ale pokud přidávam plyn pomalu a pozvolna,tak v určité fázi,někde tak v půlce plynu stilouš začne škubat.Je to jen v té jedne poloze,a pokud přešlápnu tu polohu a zase se do ní vratím tak pořád škube.Napadá mě že by to mohla být některá tryska,ale doufám že ne.
Prosím pokud někdo víte co stím nebo už jste měli podobný problém,tak mi dejte vědět.Budu rád za každou reakci.
mopagi
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 24 úno 2008, 21:12

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od mopagi »

Vážení přátelé toto řeším na megánu dcery již 3 týden. Klapka vyčištěna ,čidla na klapce vyměněna za nová,cívky vyměněny za nové kabely na svíčky nové , nové svíčky,kat plus lambda nová,a závada furt stejná tak babo raď, asi výkup AAA a půjdem do něčeho jiného,páč co mechanik tak jinej názor.Napojeno na počítač a vše v pořádku i když houpou otáčky a při teplém motoru to zdechá :mrgreen:
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od mad mike »

Radku prosím tě má ten obtokový kanálek i punto 1,8 16V? a když, kde ho najdu? taky mi za tepla motor v pravidelných intervalech na volnoběh jakoby cukne. dík Michal
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od SZTRAD »

Teda HGT jsem jeste nekuchal(nechces se stavit :lol: ), ale jelikoz mas stejny motor jak treba lybra tak ano ma to udelano stejne. Je tam udelany obtok kolem klapky. Jinak u 1.8 s oblibou odchazi zapalovaci civky na svickach. Koukni se i timto smerem.
Radek
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Nepravidelný chod motoru

Příspěvek od mad mike »

díky, mrknu na to. asi začnu vyčištěním klapky,ale kdybys chtěl provést studijní pitvu, tak vydrž, chystám se na rozvody a spojku :D
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Stilo“