Spojka

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka

Příspěvek od Plecháč Tony »

Taky bych neštřil. Navíc Valeo se dá sehnat celá sada za cca 2200,-. Já měl na Puntu od předchozího majitele sadu Sachs. Spojka byla dost tvrdá, zabírala ihned, což nebylo naškodu, ale když jsem jí nechal dýl v záběru, tak začla lamela trošku hučet. Tak jsem tam dal teď Valeo a ta je o něco měkčí a nehučí a zatim je to OK. Jinak tu Sachs mam skovanou doma, protože jinak byla jako nová...
Reklama
 

Stanly001
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2008, 21:16
Bydliště: Křenovice (KM,ZL)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Stanly001 »

Takže mám konečně novou spojku... :) Nakonec jsem tam nechal dát na doporučení Valeo, sice bylo dražší, ale zase je to kvalita a něco to vydrží. Původní spojka byla úplně KO, ještě pár tisíc a už bych ani nezařadil... lamely měli 6mm, což je snad minimum. Nové mají myslím 8,5, takže teď zmáčknu pedál a necítím skoro žádnej odpor... prostě pohoda... snad si na to zvyknu :-D... Spojka dobré, ale hučení které bylo slyšet před tím nebylo spojkové ložisko, ale převodovka :(... Hučí to už pěkně dlouho, tak nevím co s tím... Automechanik říkal, že na to můžu jezdit klidně 2 roky, ale taky jenom měsíc... Takže na podzim začnu shánět nějakou tu převodovku... Nevíte kolik se pohybujou ceny jeté, ale slušné převodovky?
Punto_S55 MKI r.v.96/Shell V-Power
http://stanly001.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka

Příspěvek od Plecháč Tony »

Jetý funkční převodovky od 2000,- do 4000,- Já teď mam jednu za 2000,- už měsíc jezdím bez problémů, údajně měla najeto 70 000. Měl jsem kontakt na nějaký vrakoviště u Prahy, kde mají na výběr plno převodovek do Punt a dají ti záruku na odzkoušení. Ale cena je 4000,-
Stanly001
Fiaťák
Příspěvky: 108
Registrován: 05 říj 2008, 21:16
Bydliště: Křenovice (KM,ZL)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Stanly001 »

No do prahy se mi pro ni chtít určitě nebude... to víc projedu než dám za převodovku :-D Pohledám něco v okolí... Olomouc, Brno, Zlín... určitě se tu něco najde, ale vůbec nevím, jak poznám dobrou převodovku na pohled... :( koupím, namontuju a bude dělat třeba to samé... dá se nějak poznat kolik je na převodovce zhruba najeté a podle čeho zjistím, že není taky KO?
Punto_S55 MKI r.v.96/Shell V-Power
http://stanly001.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
pavolxv
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 srp 2008, 06:56
Bydliště: SR, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pavolxv »

Potrebujem upresnit moj usudok. Uz dlhsie mi isli raradit rychlosti len mensiou silov. Pedal spojky som mal od kupy dost tvrdy (cca 1 rok a mesiac). Teraz co sa mi naposledy stalo a to len len som dosiel domov nedali sa mi vobec zaradit rychlosti 1 2 5 a R, 3 a 4 isla alen uz zo silov. Ked auto nieje nastartovane rychlosti mi idu radit plynule nie nasilim (tak normalne), no ked nastartujem tak uz sa nedaju radit rychlosti. Trochu som dotiahol spojku (lanko) tak sa zase da mensiou silov hadzat vsetky rychlosti ale pocut klepanie. Chcem sa opytat ci si myslim dobre ze problem je v spojke? Ktoru planujem dat vymenit, na aute uz radsej nechodim uz len vo velmi surnom pripade, a ked ho pojdem dat ku mechanikovi.
Modra bodka 1.1 55S - 1998
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“