DISKUZE - origo výfuk

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od Petr1968 »

Ten asi nebyl z Polska :mrgreen:
Reklama
 

Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od Bukshi »

veru nie bol original Italiano :wink: teraz mi ponukali BOSAL neviete co to je za znacku? je to dost lacne :)
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od Petr1968 »

Kup Tyll
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od Bukshi »

tak a novy vyfuk je uz hore :) za 1 hod sme to zbuchali ... prednu cast sme neodmontovali a rezali karboskou na aute :twisted: snad sme tam nic nedo...... jediny problem bol, ze sme museli nadvihnut zadnu cast zdvihakom lebo inak sme tam ten zadny tlmic nevedeli narvat :wink:
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
frogh
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 25 kvě 2006, 15:28
Bydliště: slovakia

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od frogh »

ja som tiež po výmene, stálo ma to: stredný tlmič, zadný tlmič, spojka a gumené úchyty- 75€
Tiež som musel použiť brúsku, lebo v predu sú šrouby zavarené a v zadu bolo treba pridvihnúť, aby to prešlo.
1,2-16V, rv.02, 5dv.,
dan
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 03 pro 2005, 23:17
Bydliště: Lbc

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od dan »

to jste na tom dobre, ja jsem taky po komplet vymene, vyfuk z netu Izawit (cekal jsem horsi, vypada ze je ze slusnyho materialu, tezkej, pohlinikovanej vcetne svaru) za 2800czk + vymena v servisu za 1200czk. bohuzel jsem mel totalne uhnilou prirubu za katem, tak se to muselo riznout, z origo vyfuku se rizla priruba pred vlnovcem a spojilo se to nejakou stahovaci trubkou na primo. takze celkem za cca 150eur. tak snad to aspon 3 roky vydrzi.. pak to poslu uz ze skaly.
Uživatelský avatar
keny8899
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 238
Registrován: 28 kvě 2006, 18:20
Bydliště: Trnava

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od keny8899 »

frogh píše:ja som tiež po výmene, stálo ma to: stredný tlmič, zadný tlmič, spojka a gumené úchyty- 75€
Tiež som musel použiť brúsku, lebo v predu sú šrouby zavarené a v zadu bolo treba pridvihnúť, aby to prešlo.
cau kde si kupoval ten vyfuk? 75€ je dost malo nie?
Fiat Punto Mk2 1.2 16V 59kW/80PS r.v.2001 - sériový stav
Seat Ibiza 6k 1.4i 44kW/60PS r.v.2000 (Borbet Atlanta white 14", Yokohama C-Drive II 185/60 R14, -35/-35, podložky vzadu 20mm, Pioneer DEH-2220UB)
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od koby »

Mám na vás taky dotázek na výfuk.

Je to Punto 176 1,1 50.

Ve Fiatu stojí origo 3300,- + práce.
Bosal by stál 2300,- včetně práce

Pak tu čtu nějaký Starline, kterých se vyloženě bojím. A Tyll, který je zde doporučován, ale tam mám prolém kde to nechat namontovat, nechce se mi to někam vozit do servisu a poslouchat řeči, že si vozim vlastní díly..

Jakou značku tedy doporučíte? Aby to cenově vyšlo dobře.

Vyplatí se ten origo o dejme tomu o 1700,- dražší než ten Bosal nebo shije za 3 roky oboje?
Díky
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od mad mike »

shnije oboje :lol:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od koby »

pardon, zrezaví.. teda zkoroduje
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od mad mike »

no já když jsem loni kupoval punto tak zadní díl výfuku vypadal jako nový, prý snad byl teda měněný podle svaru na trubce. po roce je rezavý jak liša :evil: hlavně kolem trubky. ale značku nevím. zkus mrknout semhttp://www.marix.biz/
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od koby »

já fakt nevim... Asi tam dám ten origo, i když si nedělám iluze... O Bosalu sem zatim nenačetl snad jicn dobrýho..:-(
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
leo69
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 02 říj 2009, 14:52

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od leo69 »

koby píše:já fakt nevim... Asi tam dám ten origo, i když si nedělám iluze... O Bosalu sem zatim nenačetl snad jicn dobrýho..:-(
Ahoj. TADY máš všeobecné informace o výrobcích výfuků a Bosal je tam uvedený jako lepší kvalita. Na mě čeká také výměna výfuku (hlavně zadní část). Máme puntíka od srpna a tak jsem zatím postupně dělal důležitější věci - hlavně kontrola brzd - pročištění, uvolnění a seřízení zadních brzd + výměna předních brzd.kotoučů + výměna brzd.destiček, nové přední tlumiče, výměna brzdovky, výměna motor. oleje + těsnění hlavy motoru + nový olej.filtr, výměna chladicí kapaliny, výměna svíček, nový vzduch filtr, teď budu přezouvat na zimu a chci nechat udělat geometrii... Doufám, že to bude snad tak nějak zatím na delší dobu všechno a ten výfuk tipuji, že přehodím až na jaře - zatím ho ještě nechávám být, protože ještě neupadl a také, jako Ty, teprve vyhledávám info. :)

m, :wink:
Fiat Punto 75 SX, 1,2 MPI, černý, 5ti dveřový, MK1
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od mad mike »

no jsou tam pouze značky které prodává ta firma, takže se to dá těžko považovat za všeobecné informace o výfucích :wink: na trhu jich je daleko víc. ale ohledně Bosalů, se má za to že by to mohly být celkem kvalitní výfuky.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - origo výfuk

Příspěvek od koby »

leo69: díky :-) o tý stránce vim, ale právě proto, že to píše nějakej prodejce to asi nelze brát jako bernou minci a radši bych zkušenosti... A zkušenosti s bosalem jsou podle mnohých uplně strašný... Stačí zadat bosal zkušenošti do google...:-(

Na radu místního člena jsem mrknul na výfuky tyll... A vidim to, že pujdu do něj... neni sice značky tyll, tj. česká firma a dělá výfuky pouze pro škodovky, ale distribujou výfuky mst myslim :-) Což je itálie. Jelikož maj výfuky tyll opravdu velkou životnost, tak si nemyslim, že pan tyll by začala prodávat něco strašnýho a zkušenosti s tima italksýma mst nejosu špatný, tak asi pujdu do něj... Bosal radši ne, prej se v posledních letech strašně zhoršil.
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“