trhanie motora

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

trhanie motora

Příspěvek od hotyno »

Pánové potřebuji radu. Mám PÁLIO 75, 1,2, 8ventil. Múj problém je, že v nízkejch otáčkách trhá motor.(když jedu pomalu v koloně třeba 40 na trojce). Přibrzdím motorem, pak maličko přidám a vtedy to zatrhá. Ale když prudce přidám, tak to netrhá. Bol som vo Fiate na diagnostiku, ale nic nenašli. Tak mám hlavu ve smutku.Vymenil jsem svíčky, kable ke svíčkám, palivový filtr a nic. Prosím o radu. Díky Jozef
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Reklama
 

Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

Re: trhanie motora

Příspěvek od Roman Ropazu »

Zdar,měl jsem ten samý problém. Sundej víko nasávání vzduchu (černý kulatý na dva šrouby - vede k němu hadice od vzduchovýho filtru) a pořádně vyčisti vzduchovou klapku i kolem. Prstem jí otevři a po obvodu vypucuj, můžeš použít i nějaký odmašťovadlo (ředidlo, okenu, cokoliv) Dej si fakt záležet. No a je po problému, pojede jak čert. VYZKOUŠENÉ :D
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: trhanie motora

Příspěvek od hotyno »

další postreh. Natankoval som plnú nádrž a nerobilo to (netrhalo motorom), až kým spm ju nevyjazdil asi tak do 1/4, potom o opať začalo robiť. tak čo stým môže byť?
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: trhanie motora

Příspěvek od rossi »

může to být taky nedostatečným tlakem paliva.Při ubývaní benzinu v nadrži se ti tam nepřisáva vzduch a vznika tam podtlak a čerpadlo nestačí davat benzín.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Re: trhanie motora

Příspěvek od hanys »

filtr odvětrání nádrže-pokud se ti nechce řešit,vyřaď z činnosti zpětný ventil ve víčku nádrže,třeba drátkem :D
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
Odpovědět

Zpět na „Palio“