MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

8)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Posledne zabery na 5-lučoch..od dneska mame prezute

Obrázek

Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Caute,po dlhom case sa ozyvam,kedze na aute dlho nic nebolo robene,len sme dolievaly benzin a jazdilo sa,zvysili sa drobaky nazvys..tak rozhodol som sa vymenit co este nebolo ci prevent..
Ramena-TRW
loziska pred.napravy-FAG
Zapal.kable NGK,mal som tam doposial starline
pal.filter MAN,
stierace uz dosluhovali tak nahrady
vsetky ulozenia stabilizatora
Uz len sa do toho tvrdo pustit a nahodit

Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

:roll: :mrgreen:
Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
PunTUN
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 24 lis 2010, 11:15

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od PunTUN »

... a takto to začína :lol: ďalší level už bude kabrio :wink:
FIAT PUNTO CABRIO
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

veru tak..bude :),chystam aj dalsie zmeny nebude to len o okne,rozhodol som sa hodit aj zvysnu lakovacku auta komplet vsetko (okrem prednej casti ktora bola striekana pri malom tukanci to jest: blatniky obe ,kapota a naraznik) cize budu sa striekat boky,strecha a aj zadok.Cislo odtiena mam poznacene tak dufam ze to padne do seba.Zahladia sa tym preliaciny,zacala mi chytat opat strecha nad celnym kedze ju v servise u predchadz. majitela doskrapali pri vymene okna..a tak som sa dokopal konecne k novemu laku,auto je v stadiu rozobratia..a pokutuje zachvilu k lakernikovi.

s Cim potrebujem poradit obzeram sa po novych diskach nakolko tie moje rsw sa lupu(boli to lacne napodobneniny..bez TUV certifikatu a uz zakazali sa aj predavat..lak z cierneho podkladu ide dole a sa lupu).Tymto sa pozeram po nejakych 15-16´ ale stare nechcem aby som sa nemusel abbrat s renovaciou,nieco nove,cena max 400E bez gum..co by ste mi niekto poradili? neviem sa rozhodnut co fakt by tam padlo.Tie lestene tak velmi sekli..ale mam obavy opat lestene,este ked tak od ineho vyrobcu skusim..jeden z fora mal od Borbetov lestene a s lupanim nema problem.Chcel som limcove..ale napokon od toho asi upustim,Podblatniky vnutorne mam von..a zrejme aj dnu uz naspat nepojdu cize bolo by aj viac priestoru. ak 15´ tak 195/45-50 ak 16´ tak 195/45 rozmyslam
Skuste nieco poradit..popripade aj VT hodit..,ak mi niekto ma cas robit VT s diskami nech sa ohlasi pomoze mi to.

A este podotazka,TUV certifikat u niektorych teda vacsina diskoch pisu,co to znamena? ze su schvalene povolene na cesty presli testom,ale tento papier mi aj dovoluje zapis ine rozmery do TP ak kupim disky?Lebo 16´ nemam v TP a potreboval by som zapisat,ako mam vediet ake rozne rozmery a ci aj 195/45 R16 mi dovoluje zapisat? zalezi od znacky aku kupujem ci velkosti disku? vdaka
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od MING »

Ten certifikát je tak maximálne dobrý na to že ti dovolí zápis väčších diskov. Ale v podstate máš pravdu prešli testami, tak sa smú používať a predávať v EU. A zas kupovať nové disky len kvôli tomu aby si dostal zápis je podľa mňa blbosť. Zisti si ktorý predajca diskov tam u vás vydáva certifikáty aj bez toho aby si si zakúpil disky. No a potom už len prísť, pekne poprosiť a dohodnúť sa. Väčšinou ti zapíše ten rozmer aký chceš a ak ho samozrejme nejaké tie normy dovolia. Ak narazíš na takého ako ja tak nebude problém ukáže ti, vysvetlí :wink: A stojí to 50€
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Riesil som to takto ako ty..tri roky dozadu ze som zbehol do obchodu povedal ako chcem rozmer a mi vystavil na jednu certif. znacku konkretne dezent papier a s nim som siel zapisat,prv to stalo 33 potom 50E potom som sa dopocul ze uz nevystavuju lebo na OU kontroluju aj znacku diskov na aute..ze je to zbytocne kym take iste disky co aj na papieri nezakupím,.Disky inac by som chcel nove...aby neboli otrepane,svoje som sa rozhodol predat lebo sa z nich lupe lak,a pneu je s dezenom na polovicu,nevyhoda tych certifik. znaciek je vsak cena..kde sa takmer vsetko hybe za 100E/ks..alebo sa najde aj nieco lacnejsie ale stara klasika vzorovo.Ineho nepoznam co by mi papier vystavil
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od MING »

Áno, bude tam udaný výrobca disku. Tiež mi to bolo najskôr divné ako to prejde u polície a vysvetlil mi to ten Pán nasledovne: Oni mi "predali" disky Dezent XY o rozmere 6.5J R15 s pneumatiikami 195/45 ale už v tom čase som mal Borbety a pýtal som sa či s tým nebude problém však som tie Dezenty nikdy nemal a povedal mi že nie. Keby to polícia riešila prečo nemám disky daného výrobcu, tak som ich predal, vymenil zničil proste hocičo, to ich už nemá čo zaujímať hlavne že tam sedia rozmery. Je to hlúposť aby šli takto po tom. Vieš si predstaviť koľko áut by jazdilo na plechoch lebo by nemali v papieroch zapísaného výrobcu kolies ktoré by mali? Hlavne že budeš mať rozmer, ostatné nerieš. Neviem si ani predstaviť kde by som zohnal certifikát napr. k tým Borbetám. A môžem povedať, zastavili ma policajti nejeden raz, dobre že nekontrolovali aj tlak v pneumatikách a na to že mám Dezenty v papieroch a Borbety na aute nikdy neriešili. Rozmery sedeli a boli ticho :wink:
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Neskor to ano,ale myslel som to tak ze ak pojdes zapisovat..tak v tom case by si este danne disky podla papiera s ktorym ides mal mat lebo akoze si ich cerstvo kupil,a nieco som pocul ze unas v meste na jednom OU aj kontroluju osobne ci pri zapise sedia disky podla papiera,inak som pocul alternativu tiez ak som davnejsie zaobstaral si z obchodu taky papier ze tiez sa mam tak vyhovorit..no uz nepredavaju takto papier..uvidim pisal som so znjamou co ma kamosa v pneuservise..tak mozno ona nieco vybavi..kazdopadne musim najst vhodneho adepta co padne ako lusk k mojmu citronovi
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Uz ked som naznacil dierou v streche o co pojde..tak sem hodim aj kusok ktory sa mi podarilo ulovit.Zacalo to tym ze som sa rozhodol pre novu lakovacku auta..a tak ma napadlo kuk opat co ponuka bazos..a natrafil som na uplne nove webasto ktore chlapik si objednal nuz ho nestihol namontovat a auto predal,Kupoval ho 10/1012,doma mu to stalo,povodne zato dal zevraj 250E bez dph...,odkupil som ho za 60E+dobierka.Domov prislo fakt nove..je manualne..ale co si mozem viac priat.
Obrázek

Obrázek

Okno je skutocne dost velke,vacsie by som povedal ako original,auto je uz u lakernika,a sa momentalne gituje,caka nas este zahnutie lemov,kedze este neviem co tam osadim,tak nech to potom neriesim a nedrbem do toho ak to bude strieknute..
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Dneska bol kolega z fora PaulGT...a zahynali sa lemy (ale iba zadnej napravy)

Obrázek

Na aute sa inac pracuje gituje,momentalne su vonku obe predne dvere,tie su najviac obuchane cize aj najviac prace s nima,do buduceho vikendu by to mal chlapik strieknut

Obrázek

Rana ako do srdca,ale ked musis tak musis :)

Obrázek

Skuska ako to sedi,okno sadlo ako uliate,co sa tyka ohybu voci streche,lenze ram okna o ktory sa pripevnuje dalsi spodny plastovy ram co stiahne okno malo po obvode vycnelky do ktoreho idu skrutky a tie este branili uplnemu padnutiu,tak sme museli po obvode este brusit,no potom ten vyrezany ram do strechy sa trocha vykrivil kedze strecha nebola po kope a behala pri bruseni,no po stiahnuti skrutkami to stiahlo,akurat ked okno sklo zavriem do ramu(na druhej strane od pantoch) na jednej strane mi nejaky ten 1-2mm odstava sklo od tesnenia voci druhej strane..no verim ze to tesnit bude,ide o to aby aspon trocha tesnenie pritlacilo

Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Banshee »

Vyzerá to super 8) Strešný tapacir si ako riešil? Takisto s flexou diera?neočaluniš ho do čiernej už ked si ho zhodil?podla mna by to nebol zlý nápad :wink:
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tapacir zostal na streche neodlepoval som ho pri rezani pre siber,nad ocalunenim som rozmyslal este predtym..ale kedze mam momentalne ruku obviazanu(stihol som porezat prsty na rezaku ak som odpajal kable,tak museli sit) tak jednu ruku mam mimo,tym padom otec auto rozoberal,ja som skor len pridrziaval ak trebalo...gitovacku a striekanie uz robi lakernik nech to nejak vyzera.Z auta je hodne veci dole kopec skrutiek..cize robit nieco naviac uz je nad ramec obav aby sa nasli vsetky skrutky atd :D.Povodna siva latka tapaciru mi nejak neprekaza,aj gumovy ram sibera je sivy cize splyva..i ked cierna zle nevyzera.Ak sa auto posklada a bude niekedy cas a chcelost mozem to ocalunit.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Co nove? Zohnal som uplne novu hlavicu,povodna obtiahnuta eko-kozou uz bola osuchana,tato je z passatu(r.v. 2004) boky su z tvrdeneho plastu..cize ozdaj vydrzi nieco viac.
Obrázek
Podarilo sa mi dodrbat 3.brzdove svetlo na strieske nejakou chemikaliou,tak cakam na nove.Auto este stale nemam doma..ale cakam kazdu chvilu ked mi zazvoni fon ze mozem pon ist.Najvacsiu starost si vsak robim s kolami,podarilo sa mi predat moje povodne gumy+disky,coz som rad lebo sa lupil lak z ciernej plochy,no som netusil ze bude problem zohnat nieco nove.Problem spociva ze nasi predajcovia skladom nemaju nic,malo co sa mi paci,alebo nesedi roztec ci ine parametre.Skusal som vselijak zapisat 16 do TP ale bez uspechu,kym nesu znamosti ak vobec pomozu tak dnes uz asi tazko,a tak mi zostava na vyber hodit to opat na 195/50 R15 a k tomu kvalitne gumy,alebo to dam na profil 45 a k tomu slabsie barumy ci Goodrich.Po dlhom zvazovani som sa asi rozhodol ze to dam na profil 50 zrejme,budu aspon gumy kvalitnejsie-nove,pri profile 45 by bola medzi blatnikom a gumou medzera o 1cm vacsia,na ceste by to bolo tvrdsie,a ako posledne za vsetkym by mozno niekedy bol podvozok,ale ak nie,tak by aspon auto neposobilo ako taka koza ako pri prof.45.,teraz je to akurat.
No mam problem s diskami,repasovat od ruky nechcem nic,a vidim to opat na lestene,ale teraz z ineho vyrob.stola hoci to bude china.
Zvazujem opat to iste co som mal(I ked by malo ist o ten isty dizajn)budu vsak nove,predajca tento dava 3r zaruku aj na povrch.upravu,cize aj to o niecom hovori,no problem je vsak ten ze skladom niesu a caka sa 3-4 tyzdne !! a druha alternativa je nieco podobne ako brock barracuda tznuname,tieto su z ineho eshopu-predajca dava 2r zaruku,tiez nesu skarede,vygooglil som na nete nahodne jedno zlate punto na presne tych istych diskoch,s rozdielom ze ten ma odhadujem 17´,ale ide o ten isty vzor.
NEviem sa rozhodnut pre ktore,na vyber uz niet,16 padly,a leto za rohom,kazdopadne sa bojim ze by som tyma novyma dizajnu poskodil,tie co som mal boli v pohode,pridavam foto ktore som mal,a podtym su tie druhe ktore zvazujem a nazorny priklad puntasa,ale opakujem tam su 17´..poradte.
Cize opat to iste-aspon na pohlad vyzeraju-cakacia doba 3-4 tyzdne max
Obrázek
druhe tieto: cakacka taky 1 tyzden
Obrázek
Obrázek

Este doplnim,obe su klasika J6.5 ET 35,no mam v plane vysunut zadne kola aspon 10mm podlozkami,aby neposobili tak utopene,i ked nieje to lacna zalezitost
Naposledy upravil(a) HIISS dne 07 dub 2014, 21:31, celkem upraveno 1 x.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“