Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

Jarous1 píše:Letos itálie, najeto cca 2800km a záda v pohodě. Upřímně, nechápu proč chceš názory od druhých :) . Máš přeci svoje záda a buď Ti sedačky budou vyhovovat, nebo ne a potom se poohlídni po jiném autě - výběr je poměrně široký.
AMEN... 8)
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Reklama
 

Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Pavel II »

Je pravda, že po Bravu sem se nemohl také chvilku z žít ze sedačkama co jsou ve Stilu. Nicméně to brzo přešlo a hodně rychle jsem si zvykl. Jezdím pravidelně dálky a bez problémů. 8)
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Jarous1 píše:Letos itálie, najeto cca 2800km a záda v pohodě. Upřímně, nechápu proč chceš názory od druhých :) . Máš přeci svoje záda a buď Ti sedačky budou vyhovovat, nebo ne a potom se poohlídni po jiném autě - výběr je poměrně široký.
To je sice pravda, ale z 2km projíždky kolem bazaru toho nepoznám tolik, co vy na mnohem delší trase, proto jsem se ptal.

elvis.jarous píše:Já mám záda docela v řiti a ve Stilu mě záda nebolely ani na konci cesty do Chovatska. Vyhovují mě. mám 178cm a 95kg. V oktávce jsem se kroutil.
Ok. Čili si stačí zvyknout, nikdo tady nepsal, že to pro nepřekonatelný odpor (zad :-) ) musel prodat, to mi stačí.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

Fiat Stilo - TEST Autosalon CZ
http://www.youtube.com/watch?v=JvzERw1luH8" onclick="window.open(this.href);return false;

vanDave ,kdy do toho praštíš zachvíli bude Stilo veterán :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

idefix píše:vanDave ,kdy do toho praštíš zachvíli bude Stilo veterán :mrgreen:

Na to právě čekám, minulý týden jsem byl na Ecce Homo Historic.:)

Sice na kombíka bylo pozdě už včera, přechodová lišta,co jsem minulý týden vezl, měla 2,7m (tak tak se vlezla),
ale bohužel koupě se posouvá až na příští rok, nejsou finance a ještě musím stříknout oba nárazníky a kapotu, abych to neprodal za 20000.
Že bych si zatím koupil nějakou mareu a dělal na ní rozvody atd, to nemá smysl.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

Nechtěl jsem zakládat další téma a je to i pokec ,začali jarní prohlídky :
http://akcninabidka.vernostsevyplaci.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

idefix píše:Tak dnes prozměnu praskla levá žárovka :roll: a nebouchal jsem kapotou,tak jsem pořídil od originálního výrobce Magneti Marelli ,jenže doma jsem zjistil,že jsou Made in India.Po výměně
poinformuji o životnosti zatím prší tak to bude muset počkat.Doufám,že vydrží alespoň půl roku.

Tak se jen vracím , je to více jak rok a indické žárovky - Magneti Marelli stále drží (doufám,že to nezakřiknu) mohu jen doporučit :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

Koupil jsem onehdá z nouze značku Elta (obyčejnou) která se dá sehnat už za 65 kč a taky žádná nepraskla už skoro rok. Možná nesvítí tak dobře jako některé Osram/Philips, ale držej. Takže co se životnosti týče, taky můžu doporučit. Do patice kontaktol a nepatrně vazelínky...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Nevíte čím je způsobené vypouknutí plastu nad výdechem vzduchu viz fotka, u pár aut jsem to už viděl.
Je to roztáhnutím plastu v létě nebo špatným spasováním např při vracení střed. panelu po demotnáži?

idefix: Určitě se budeš ptát, kdy bude Stilo - chtěl bych už zítra, ale tenhle rok je v práci slabej, takže zase odklad.:(
Naštěstí Bravo jezdí (musel jsem teda dělat z. tlumiče, kot. a desky + ramena), takže aspoň to.
Přílohy
_stilo přístrojovka.jpg
_stilo přístrojovka.jpg (54.95 KiB) Zobrazeno 4591 x
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

vanDave: Je mi to jasné taky jsem spoustu věcí odložil na příští rok je krize ,hledej v tom klady ceny ojetin padaj jak hrušky příští rok koupíš Bravo II nebo Cromu II okolo 80Tis :mrgreen:
Jinak to vyboulení nevím co by to mohlo být :?: To nemám zatím,nikdy neříkej nikdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
displej.jpg
displej.jpg (230.29 KiB) Zobrazeno 4552 x
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
uv-pen
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2013, 16:35

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od uv-pen »

Zdravim Stilaci,
rozmyslam ze by som sa stal dalsi z majitelov Stila.
Zaujima ma ale par vec.
Chcem kombi MW a diesel.
Ide o to ze 87kw diesel ja 5kvalt kto ho ma viete mi povedat kolko toci otacok pri 130km/h a ci je to uz prenho dost alebo ma este rezervu. Jazdim podla predpisov tak ma zaujima ako sa na tom ide na dlhsiu dialnicnu trasu so 130tkou na tempomate.
potom tu je 6kvalt 103kw , o tom ale zas hovoria ze je nachylny na kvalitu nafty, ja sice netankujem nic z druhej ruky a pridavam do dieslakov aditiva ale nerad by som mal problem s palivovym systemom.
Videl som v inzeratoch aj neake 70+ kw aj 66kw JTD, neviem co su to zac ani som sa o nich nic nedocital a ani velmi nehladal.
Zatial viem ze mam pozerat od roku 2004 koli elektronike a ze maju sem tam problemy s hlaskami, konektory airbagu, a zadne silentbloky,
Co sa tyka tej zadnej napravy, su tam tie hydrotlmice ci co, este nikto ich nerobi take klasicke gumove sulce ako nahradu alebo su len tie olejove co odidu po 70tich tisicoch?
Dakujem za info
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

Mám 85Kw MW diesla, na dálku 1100km Chorvatsko tam spotřeba 4,9l a zpět 5,6l auto normálně naložené rychlost 130-135km/h kolik točilo jsem nekoukal.Jinak bych 6ku taky uvítal co se týče spotřeby je nižší o 0,2l/100 na stejné trase co jsme jelli.Co se týká těch zadních silenbloku,už se vyrabí nějaká náhrada co by měla vydržet déle hodně je napsáno na http://www.stilo.org" onclick="window.open(this.href);return false; tak tam koukni.
Přeji mnoho zdaru při koupi
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
uv-pen
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2013, 16:35

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od uv-pen »

idefix dakujem za info
Ak ma niekto od oka udaj o tych otackach dajte vediet
zaujimalo by ma co je pravdy na tom ze 103kw su citlivejsie alebo poruchovejsie ako 5kvaltove 80+kw ?
103 jky su v lepsich vybavach aj rocnikoch zvycajne a ked uz chcem lepsiu vybavu, a bral by som aj 6tku ale nie na ukor spolahlivosti.
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Babis »

Už na stila koukám delší dobu a došel sem k názoru, že je jedno, co tam je za motor, ale jak se o něj předchozí majitel staral. Spolehlivost by měla prakticky úplně stejná, je to prostě kus od kusu. Hlavně nekupovat to nejlevnější.
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

jak píše Babis... spíš než na motoru záleží na tom jak s k tomu člověk choval :wink: ... snad s vyjímou 1.8 16v benzínu, ten byl prostě horší už z výroby... Jinak JTD ať 8v (54-88 kW) nebo 16v (103-110 kW) je v základu tak dobrej motor, že pokud mu aspoň nenakládáš zastudena a necháváš dochadit turbo, občas vyměníš olej a filtry, nemá se na tom vesměs co pokazit krom standardních věcí jako na všech naftách... na kvalitu paliva jsou háklivý všechny common raily, tudíž všechny JTD... jinak já na 5ku při 150 točím krásný 3000ot/min, při 130 tam je myslím něco kolem 2400-2500ot/min... Jinak slabší JTD než 80 kW mají turba s pevnou geometrií lopatek, což je teoreticky možná líp protože odpadá jedna starost :wink:
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Odpovědět

Zpět na „Stilo“