MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak nieco nove,,prave sa pracuje umna na osadeni Repra do prednych dveri..davam tam JBL GTO 6528S 55W/165W,...16.5cm,este predtym nez pridam sem fotky,dopoviem ze neobjednaval som si ziadne plastove drziaky vyrobene na moje Punto..ale urobil mi oco z dreva..okruhle drziaky ..do ktorych sa zapasuje repro vyzeraju takto,,uopozornujem ze je to iba prilozene zatial k tapaciru..ako by to mohlo vyzerat ! :)

Obrázek,,Obrázek

Momentalne riesime otazku: Tieto okruhle drziaky na repro su robene tak ze z tej strany kde je magnet,je ho vydno,je tam proste diera,ze nieje to zaplatana strana,,,a rozmyslame nadtym ci mame este vyrezat dieru aj do tapaciru..ci to ovplyvni zvuk hrania reproduktora..ze ho bude lepsie pocut.a. lepsie ci zahraje..ak tu dieru vyrezeme aj do tapaciru? ze ten zvuk od drziaka bude prechadzat cez tapacir do dveri? alebo to nema ziaden vyznam..a netreba robit dieru..do tapaciru.len staci ten drziak pripevnit o tapacir? dik za nazor :)
PS: chceli sme dat repro priamo dotapaciru..bez drziaka..ale aj napriek tomu ze repro ma motnaznu hlbku tusim nejakych len 44mm..tak nijak sa nenaslo miesto vo dverach...na jednom mieste sa to aj takmer dalo..ale mala diera bola
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

A aby som bol kompletny so zvukom..tak vzadu mam repraciky JBL GT0 928 100W/300W ako som spominal:)..je to este dost stara..foto..zo zaciatku ako sa punto kupilo..ale iba pre prehlad:
Obrázek,,Obrázek

CO sa tyka autoradia Tak mam ten Pioneer na Mp3 4x45..presny typ na spamat neviem,,ale planujem co sa tyka zvuku..zmenit to autoradio...mam vyhladnute to:

http://www.bornet.sk/autoradia/alpine/a ... io---2028/

Subwofer napokon neplanujem dat,som sa toho vzdal,uz teraz samotne ovaly mi basuju slusne vzadu+aj vdaka pomoci plata z MDF..,pridanim repro aj dopredu..ocakavam zlepsenie,,tak isto casom aj autoradia..Alpine ako som vlozil odkaz tiez zlepsenie..takze myslim si ze to bude dost stacit :)

Este mal by som jednu otazku,kedze tie repraky ovaly vzadu maju 100W v RMS...kedze je to par tak spolu 200W,,tie vpredu co osadim maju na jeden reprak 55W v RMS..spolu 2ks=110...,tak ak to zratam je to spolu za predne aj zadne repro 310W,,a ak kupim to autoradio Alpine..ktore ma zosilnenie 4x50w=200W..ci to je v pohode..vzhladom k vykonu celkoveho 310W za repro ktore mam v aute? alebo by sa zisiel nejaky zosilnovac,ak ho kupim napr: nejaky 4.-kanal..zahraju mi repro lepsie?? lebo moc sa v hudbe nevyznam az tak,alebo staci to autoradio...aj ked celkovy vykon reproch je vacsi? Este dodam..ze mam na palubovke vpredu na lavej aj pravej strane 87mm repro..ktore asi maju vykon okolo 15W uz presne neviem,tak isto ako je kufor po boku tiez 2ks repro..po vykone nejakych 20W..takze mozte tie repraciky malicke k 310w este pripocitat
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Katy »

je lepsi tahat to pres zesik nez rovnou z radia, lepsi to zahraje.
a k tem repro ve dverich ... osobne bych diru vyrezala aby dostal lepsi pruchod.navic nekudy musis protahnout kabeláž.
Jinak teda slusny pohyb )
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Matto »

tiež mám takú istú dilemu, ja mám doorboardy z laminátu a tiež nemám vyrezanú tú čast tapacíru za reprákom, mám tam iba 1 malú dieru na kábel k reproduktoru, ono zas keby sa tá časť vyrezala bolo by asi treba komplet vytlmiť dvere.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak napokon sa vyrezala diera aj do tapaciru...,repro sa primontovalo do kruzkov z dreva a to cele na tapacir,takto mam uz hotovy jeden aj druhy tapacir,,ale este prace je celkom dost,,prave sa natahli kable na repro..,celkom aj to dalo zabrat casovo,,,este chyba zasadit tapacir,zapojit repro...no a neviem ci uz som pisal..ale kedze som mal vymontovany tapacir aj foliu atd..tak sa nastriekali aj spatne zrkadla z vonku..,tak isto aj vonkajsie klucky,,len mam otazku..nastriekala sa nato zakladna farba..a nato vrchna..a po nastriekany vrchnej..sa akoby porobili take oka na spatnom,,jedno sa mi podarilo tak nastriekat i ked neviem ako ze neporobili sa oka..ale na druhom ano..a vyzera to pomerne blbo..a je vidiet rozdiel..vie mi niekto povedat preco?zakladnu farbu som nechal preschnut..predtym sa spatne aj odmastilo atd..

Inac fakt musim uznat..ze kto nema ziadny drziak na dverach na repro..a musi riesit upevnenie repraku ako ja ze urobit z dreva kruh..na jedne aj druhe dvere..napr: alebo kupit..vyrobeny na mieru drziak na repro z plastu..tak to cele kym to clovek prerobi da dost zabrat,,samotne dvere sa daju aj rychlo rozobrat..len sakramenske bacha na rozoberanie..tie prichytiky z vnutornej strany spatneho pod plastom..a podobne..,dalej kym sa osadi..vyreze diera..,natahne elektrika atd...cas nato treba..ale isto ked sa to spravi hodim foto :)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak neviem ako ostatny puntaci ktory maju MK1,,ale ja na punte som nemal vnutorne zadne podblatniky,,minule som dal objednat..a uz mi prisly :),,takze zanedlho sa bude montovat,pomerne dolezita vec :)
Vysly ma obe kusy-par za 13Eur+6Eur zaslanie kurierom..,kedze zial postou neslo to :( ale myslim si ze v pohode cena
Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Matto »

jj, podblatníky výborná vec, ja som ich mal na aute už ked som ho kupoval, neviem či ich tam montoval predošlý majitel, alebo sa dávali od výroby
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

ja ked som ho kupil..tak iba v predu boli :?
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak dnes som si trocha nasiel cas..a som presiel handrou interier..lebo sa mi zdal od prachu..a vysprejoval...tak som spravil aj nejaku tu foto ako to vyzera..aj samozrejme uz s osadenym tapacirom v ktorom je spominane repro..ktore som nedavno osadzoval :) :
Obrázek,,Obrázek,,Obrázek

Interier je decentny..po kupe som som hodil akurat tricka do predu a rovnake aj do zadu,,pribudol stredovy panel..kedze verzia 1.2 SX 60 ho nemala,,sportova hlavica aj s manzetu na paku..coz podla mna to hodilo nejaku tu iskru k trickam..a potah na volant,,planujem este zmenu autoradia za ALPINE CDE 101 v oranzovom alebo zelenom prevedeni...Potrebuem este vybrat predne sedadla von a ocistit a prestriekat kolajnicky ktore drzia sedadla..lebo su chytnute nejak od hrdze.ale to uz s tym sa ocitli aj viacery majitelia punt..,,
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Takze hoci nepisem stale sem co nove pribudne alebo pribudlo ,lebo niekedy su to iba drobnosti alebo sa nieco pokazi a chce to nove..ale momentalne zvazujem co dalej..a rozmyslam ci sa zamerat prv na to nove autoradio ako som chcel..alebo ist do zvuku auta..a namontovat sportove sanie s filtrom,,preto chcel by som sa opytat ci mi nevie nekto doporucit nejaku dobru web stranku kde sa daju taketo veci objednat po jednotlivych castiach,mam na mysli: Sport.filter(Hruska),,priruby..to cele sportove sanie,nemusi to byt cela sada..komplet napr: od Greenu lebo taketo sady byvaju drahe..ale univerzalne sportove sanie priruby..ktore si vlastnorucne upravim a namontujem k filtru..dik za nejake navrhy stranok..ale iba slovenskych ;-)
PS: bol som davnejsie v Kosiciach v meste a v obchode FUSION taketo vecicky predavali..osobitne vsetko.., a to filter,priruby,,atd...tak som s obchodnikom otom rozpraval a ak som si poscitaal vsetko co k tomu potrebujem.t.ak ma to vyslo zhruba tych 70EUr ( do 2100sk) coz aj tolko som ochotny amx investovat
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od PuntoRacer »

tak potom by si nemal vahat ked sa investicie vmestia do tvojich poziadaviek...ceny prijatelne...ja odtial cakam svoj darcek
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak konecne po nejakom case som si dovolil kupit opat nieco do auta tentoraz spominane Autoradio
Po zapojeni vydava fakt lepsi zvuk ako predosli Pioneer,ma to USB,co som aj velmi chcel,paci sa mi..som spokojny :),okrem toho uz som spominal v inom topicu ze neviem nijak prist nato ako zmenit podsvietenie,preto ak nahodou to nekto cita a ma to iste autoradio..dakujem za radu :)
Alpine CDE 102RI
Obrázek

Tuner : FM:12 / MW:6 / LW:6, Auto Memory, RDS funkcie : TA, TP, RADIO TEXT

Bluetooth® : Pripravené pre Parrot Bluetooth®, vyžaduje sa Alpine KCE-400BT, Hands Free telefonovanie, Prenos zoznamu kontaktov, Prehrávanie hudby – audiostreaming, Ovládanie prehrávania pri audiostreamingu

Pripojenia pre iPod® : Pripojenie Full Speed™, vyžadovaný KCE-433iV , Kompatibilita s iPod®: iPod® 5. generácie, iPod® nano 1./2./3./4. generácie, iPod® classic, iPod® touch 1./2. generácie. Pracuje s iPhone

CD Prehrávač : Prehrávané typy médií : CD/CD-R/CD-RW, Prehrávanie MP3

Pripojenie USB a MP3 médií : USB vstup na čelnom paneli, AUX vstup na čelnom paneli

Všeobecné :

Maximálny výstupný výkon 4x50 W
LCD displej - 14 segmentový(biele segmenty)
Otočný ovládač hlasitosti
Farba čelného panela : čierna
Podsvietenie tlačidiel : Zelené/Oranžové/Modré/Červené podsvietenie
Predzosilnené výstupy : 2 x PreOut (2V)
AUX-In : Čelný AUX-In vstup 3,5mm mini-jack / Full Speed AUX (Vyžaduje sa KCE-237B)
Pripravený pre diaľkové ovládanie z volantu
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od lemon »

umňa sa nastavuje podsvietenie tak, že behneš do "FUNC. setup", tam nájdeš "ILLUMINATION" a tam si vyberieš ... ja mám iba dve možnosti, a to "ILLUMI TYPE1" a "ILLUMI TYPE2", na tvojom rádiu sú tuším až 4 farby ...
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

uz som nato prisiel..podla tvojho postupu...asi moc by som nevysiel :D..lebo nestacilo stlacit jedno tlacitko,a hej ma to viac podsvietenia 4,,ty mas tiez moznost nastavenia frekvencii pri basoch a vyskach?
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
lemon
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 18 dub 2009, 01:53
Bydliště: Nové Zámky, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od lemon »

možno áno :lol: ešte som sa v nastavovaní moc nevŕtal, nemám dôvod (ešte nieje hudba na svojom mieste) :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“