Signalizace žhavení

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikání žhavení

Příspěvek od ok2clj »

Ahoj,

jsem další z Vás, kterému po zapnutí začne blikat žhavení. Nejdříve nažhaví, pak zhasne a po té asi 10s bliká a zhasne.

Auto startuje normálně, diagnostika LM323 nehlásí žádnou! závadu. Zjistil jsem, že jsem měl prasklou levou žárovku brzdových světel, ale po výměně bliká dál.
na internetu jsem našel, že kontrolka má dalších mnoho funkcí. Diagnostika všas nic neuvádí
Může to být třeba slabá baterka ... ale jak to poznat?
Reklama
 

koudy
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2006, 21:17
Kontaktovat uživatele:

Koudy

Příspěvek od koudy »

a co žhavičky?

jsem další z Vás, kterému po zapnutí začne blikat žhavení. Nejdříve nažhaví, pak zhasne a po té asi 10s bliká a zhasne.

Auto startuje normálně, diagnostika LM323 nehlásí žádnou! závadu. Zjistil jsem, že jsem měl prasklou levou žárovku brzdových světel, ale po výměně bliká dál.
na internetu jsem našel, že kontrolka má dalších mnoho funkcí. Diagnostika všas nic neuvádí
Může to být třeba slabá baterka ... ale jak to poznat?[/quote]
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koudy

Příspěvek od ok2clj »

Jak říkám, nevím. Startuje normálně. Proto se ptám. Tato kontrolka má být víceúčelová a nemusí prý znamenat "jen" špatné žhavičky. Diagnostika neukázala žádnou závadu

ale podle internetu to může být třeba

třeba žhavící relé
špatný kontakt spínače brzdvých světel
špatné ukostření
brzdová světla
špatná baterka
atd.

Projeví se špatné žhavičky na diagnostice?
koudy píše:a co žhavičky?

jsem další z Vás, kterému po zapnutí začne blikat žhavení. Nejdříve nažhaví, pak zhasne a po té asi 10s bliká a zhasne.

Auto startuje normálně, diagnostika LM323 nehlásí žádnou! závadu. Zjistil jsem, že jsem měl prasklou levou žárovku brzdových světel, ale po výměně bliká dál.
na internetu jsem našel, že kontrolka má dalších mnoho funkcí. Diagnostika všas nic neuvádí
Může to být třeba slabá baterka ... ale jak to poznat?
[/quote]
zoicas
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2006, 15:54

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od zoicas »

Tak se přidávám i já, začalo to před 14 dny.
Proběhne diagnostika, nastartuju a za pár sekund se rozbliká spirála ,za zhruba 20s zhasne a vše je OK. Nepozoruji žádné horší jízdní vlastnosti. Taky jsem zjistil, že i když nenastartuju, jenom přepnu klíček do 1 polohy tak to má stejný průběh, diagnostika, vše zhasne, spirála se rozbliká, pak zhasne. Mám špatnou baterku, chystám se ji vyměnit tak uvidím co se bude dít. :cry: :cry:
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Rufu »

Tohle mi dělalo minulou zimu.Nastala nejdříve výměna žhaviček a posléze i slabé baterky.
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od pacholda »

Zlatej benzín :lol:
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
zoicas
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2006, 15:54

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od zoicas »

zoicas píše:Tak se přidávám i já, začalo to před 14 dny.
Proběhne diagnostika, nastartuju a za pár sekund se rozbliká spirála ,za zhruba 20s zhasne a vše je OK. Nepozoruji žádné horší jízdní vlastnosti. Taky jsem zjistil, že i když nenastartuju, jenom přepnu klíček do 1 polohy tak to má stejný průběh, diagnostika, vše zhasne, spirála se rozbliká, pak zhasne. Mám špatnou baterku, chystám se ji vyměnit tak uvidím co se bude dít. :cry: :cry:
Baterka vyměněna a je to pořád stejný, tak se musím pustit do těch žhaviček ( prý je to práce na prd ) , nějaký typ na žhavičky a prac. postup výměny by nebyl ???? :( :( :(

Tak žhavičky vyměněny a vše je ok ( teda až na tu práci !!! ). :twisted:
Naposledy upravil(a) zoicas dne 13 led 2010, 13:10, celkem upraveno 1 x.
ok2clj
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2007, 19:57
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od ok2clj »

... a prosim vas, stale blikam. Auto jezdi normalne, startuje normalne ... zatim. Zima jeste neprisla.
Mam diagnostiku a nezobrazuje se mi zadna chyba. Potrebuju vedet, jestli se spatne zhavicky zobrazuji v seznamu chyb??
Abych pak nevyhodil penize za zhavicky a chyba nebyla jinde. Diky!
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od bikus »

4 ok2clj

Já jsem měnil žhavice během loňských Vánoc. Taky mi to blikalo asi 10 vteřuin po nastartování. Ale strartovalo to "tak nějak normálně", tak jsem s tím jezdil asi 3 měsíce. A na diagnostice nebylo vidět podle mě nic. Pak jsem vyměnil svíčka a s hrůzou jsem zjistil, že nebyla vadná jedna, ale hned dvě. Vůbec nežhavily....
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Matess »

Tak už taky blikám...máte někdo zkušenosti s proměřením žhaviček? Dá se tam k tomu dostat? Nechce se mi investovat a menit hned všechny čtyři.
Mám doma 4 vymontované z Dobla (taky JTD) kde jedna byla špatná, věřím že by se dala takto složit funkční sada.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od anonyme »

Nepíšete po jaké době a km blikáte? Já tedy asi po 80 tis.km a 7 letech. Asi to je normální, hlavně záleží jak často se startuje. Doporučuji proto po delší době vyměnit všechny 4 a nezaobírat se zjišťováním, která je vadná, neboť jinak za chvíli blikáš znovu.
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Matess »

Já mám najeto asi 110 po 6 letech. Nejvice mě štve že mám k dispozici staré 4 žhaviče a všechny žhaví. Ale k těm v Multiple jsem se dostal sotva na dohled káblíku který k nim vede. Je to opravdu na servis.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od stanik »

tak práce je to neuvěřitelná...tzn.nejlíp servis,no a po výměně to blikalo vesele dál a pomohla až výměna relé (řídící jednotky) žhavení,takže dalších cca 2.000,-Kč navíc.Teď žhaví a startuje tak jak má - najeto 180tis. :roll:
Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka žhavení

Příspěvek od Lord Vader »

Dobrý večír, stala si dneska několikrát taková věc. Po nastartovaní auta se na dobu asi 20sek. rozblikala kontrolka žhavení. Samozřejmě, že před otočením klíčku nechám kontrolku zhasnout. Tak nevím, palubní počítač nehlásí chybu.
Mám se bát?

Díky K
Multipla 05, 1,9JTD
VÁCLAV
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 črc 2010, 13:13

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od VÁCLAV »

Auto mám rok a dělá mi to samé.Ptal jsem se mechanika a nemám to řešit.Diagnostika nic neukazuje a auto jezdí bezvadně.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“