Pomoc pri kúpe

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od peta.smolik »

straki píše:Ok tak jinak. kdo má s tou motorizací skušenosti a jaké? :)
Proč se nepoohlídneš po nějaký naftě? Dejme tomu 1,9D bez turba nebo 1,9 JTD s turbem třeba... Než 1,2 16v radši koukej po 1,2 44kw skoro určitě se tím vyhneš problémům s údržbou
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Jezdec »

Můžu se zeptat jakým problémům? Ať vím na co se připravit :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od peta.smolik »

Nebuď hned dotčenej jen proto že zrovna tvůj motor je v pohodě prostě 1,2 44kw je téměř bez vad a jednoduchej a tady zrovna taky 16v: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=67&t=18881 a nemusel bych hledat moc dlouho abych našel další podobná vlákna :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od straki »

Zrovna v tom topicu se ale píše že mu tam dali převodovku z dieselu a oje**ly ho na diferáku ;)
koukám se po tom jelikož se mne líbí výkon toho auta na to jaký to má obsah a taky pro to že náhradní díly jsou levnější než u nafty. Sice ano naftu momentálně mám a už vím co způsobouje ten a tamnten problém což u benzínu nevím neboť by to byl můj prva benál a navíc 1,9 jtd má stejný výkon jako 1,2 16v a nafta bez turba je jak lízat med přes sklenici :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Jezdec »

Naprosto souhlasím. Navíc když se auto seje tak se seje a nezáleží na 16v nebo na značce.
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od straki »

to Jezdec: jak ty jsi spokojen s autem?
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od oldoss »

peta.smolik píše:
straki píše:Ok tak jinak. kdo má s tou motorizací skušenosti a jaké? :)
Proč se nepoohlídneš po nějaký naftě? Dejme tomu 1,9D bez turba nebo 1,9 JTD s turbem třeba... Než 1,2 16v radši koukej po 1,2 44kw skoro určitě se tím vyhneš problémům s údržbou
No neviem na nafte je toho viacej co sa moze poj*bat. Nemyslim tu hladku 1.9D ta je relativny drziak ale jazdny vykon nikde...
Na to JTD aj ked su tie motory drziaky tak sa moze zopar veci pokazit, vstreky, turbo, dvojhmotny zotrvak atd. Aj na udrzbu je diesel drahsi ale zase malo by sa to odzrkadlit na spotrebe, cize to co usetris na spotrebe by si mal mat odlozene pre pripadne problemy ale povedzme si na rovinu, kto to tak robi.
Ja osobne mam ten spominany 16 ventil a za 4 roky co ho mam ma nikde nikdy nenechalo. Ten motor je skoro na vlas rovnaky ako 1.2 8V jediny rozdiel tam je v 16 ventilovej hlave a o nieco vyssich kompresnych pomerov. Udrzba tohto motora je skoro taka isto cenovo nakladna ako 8V. Jedina nevyhoda oproti 8V je, ze ked strely rozvodak tak tie ventili si moc neporozumeju s piestami ale zase preco by som to riskoval? Dam vymenit hned po kupe rozvody a som vysmiaty jak leco
To, ze ty jazdis v 1.1ke najslabsej este neznamena, ze by s nim mal jazdit aj ostatny...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od straki »

Já mám osobně momentálně 1,7 TD za tu dobu co ho mám mne nechalo ve štychu jen jednou a to z mojí blbosti že jsem odkládal výměnu poloosy tak dlouho dokud prostě jednoho krásnýho dne se nezačla zasekávat.
Sice ano diesel má nižší spotřebu a většinou stačí povolit spojku a bez plynu se rozjede a vyjede i to co benziňák nezvládne. (třeba když mne zastavovaly benga za rychlejší jízdu v zimě tak jsem zajel na parkoviště kde byl led a rozbředlej sníh povolil jsem spojku lechce ťuknul do plynu a přes srajdy do kopce sem odjel a benga se svým benziňákem tam akorát stály na místě a hrabaly až to nakonec musely odtlačit :D ) ale zase abych si kupoval něco bez výkonu se mne taky nechce.
Přeci jen mne nebaví se držet v koloně kvůli babce co jede s jabkama na trh tak zkrátka podřadím a jedu tudiž na to je zase lepší turbo ale ročně najezdím tak 15 k km takže spíš uvažuji o benzínu a 16-ti ventil s výkonem větším než mám teď (sice jen o pár Kw) si myslím že je pro mne ideální voba :)
(tak to aspoň teda vidím já)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Jezdec »

straki píše:to Jezdec: jak ty jsi spokojen s autem?
Zatím si nemůžu stěžovat ani na jedno, mám 16v obě dvě. Navíc mladý má mareu také 16v a bez problémů :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“