Pomoc pri kúpe

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
monro
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2012, 12:48
Bydliště: Rimavská Sobota

Pomoc pri kúpe

Příspěvek od monro »

Dobrý deň mám záujem o kúpu Fiat punto 16v
63 kw, 1,2 r.v 1999 120 000 KM najazdené cena je 700€ Podľa mňa v celku slušná poradili bi ste mi čo si mám na tom aute všímat.
Hrdza ? iné nezrovnalosti nemám s puntom absolutne ziadnu skusenost. Dakujem za pomoc.

tu su aj foto toho konkretneho auta :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Otomar »

S touto konkrétné motorizací nemám zkušenost. Když sem kupoval Punto, kontroloval sem důkladně podvozek, bývaj tam díry všude možně a při opravách se s tím dost nadřeš. Při projíždce se dá určitě zjistit jak jsou na tom nápravy, častý problém u Punt je zadní uložení, které mlátí když najedeš i do menší díry - oprava ale není nějak drahá. Z motoru ať neteče olej a tak všeobecně jako u jakkýhokoli auta.
Cena zdá se mi poměrně dobrá, když to přepočtu na naše 17000, eko poplatek u vás nemusíš platit. Punto seženeš i za 10000 celkem bez problémů, ale ve slabší motorizaci a starší rok.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
monro
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2012, 12:48
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od monro »

Dik za rady pomôžu keď ho pôjdem pozrieť. Ak ešte niekto niečo má čo mi pomôže sem s tím.
stepan46
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 218
Registrován: 23 kvě 2010, 16:34
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od stepan46 »

hlavně bacha na rez ... a poptat se kolik zere olej a přední náprava bývá taky dost v hajzlu :)
Fiat punto sporting 1.2 16v
Facebook : Štěpán Kybal
Uživatelský avatar
monro
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2012, 12:48
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od monro »

Chlapík tvrdil že je bez hrdze tak uvidime cez vykend sa idem na neho pozrieť tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Matto »

no práveže mne sa to zdá až podozrivo lacné, na to aký tam je motor a kolko km to má nabehané, tu na SR sú ceny o dosť vyššie ako v ČR, za 700€ idú tak max. Puntá 55s, takže poriadne ho skontroluj, najlepšie keby si si zo sebou zobral nejakého šikovného mechanika, ja osobne by som sa sústredil hlavne na tieto veci:

motor: tesnosť motora, reakcia na plyn, či náhodou sem tam necuká, poriadne ho prevetraj, čuchni ku výfuku, či odtial necítiť benzín, resp. nejde biely dym, stav oleja, chl. kvapaliny, ako zaberá spojka, či sa spína vetrák na chladiči

predná náprava: či necinkajú brzdy, ked udrieš do kolesa, či nieje vôľa v riadení, tlmiče

zadná náprava:či nejde od nej buchot ked prejdeš po nejakej jame, či niesu kola do A rozčapené, či dobre brzdí ručná, nakukni do blatníkov, v akom sú stave

korozia: poriadne prezri zospodu, ale najlepšie ked odhrnieš koberec a skontroluješ podlahu z vnútra, takisto skontroluj hlavne 3tie dvere, spodnú hranu, a na čelnom vrchnú hranu či nieje hrdzavá, kapota, spodky dverí

elektrika: tam nieje o čom...hlavne stierače či fungujú,resp. či nevydávajú čudne zvuky, dalej svetlá, centrál ak to má, všetky spínače atd.

uff, no hádam som na nič nezabudol, ak máš o neho vážny záujem, fakt si daj záležať :wink: , aby si nedopadol ako napr. ja pred 4 rokmi
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
monro
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2012, 12:48
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od monro »

Mám oňho veľký záujem ďakuje za všetko čo si napísal veľmi mi to pomôže tá cena bola zo začiatku 1200 € ale postupne klesal asi nemá záujemcov chce ho rýchlo predať uvidíme cez víkend ako to vyzerá dík ešte raz za rady pomôžu mi určite.
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od cinzano »

V první řadě se podívej, jak lícují blatníky, přední světla, nárazník a kapota. Světla by měla mít obě stejnou značku, ne že např. u řidiče je značené Fiat (Carello) a u spolujezdce no-name. Obejdi si kritická místa s magnetem. Lak má být na všech karosářských dílech stejně lesklý/matný. Rozflákaných a mizerně opravených aut jsou všude závěje, člověk se někdy diví, co všechno si ještě někdo troufne prodávat.
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od intel_sk »

ahoj.pekne auticko a cena je aj tak dziva 700€....no vies cenu dam vyssiu a potom mam kde ist dole....to je v pohode...prvy dojem je dolezity ja viem ale pekna farba nech ta neprehovorí..(ty to auto velmi chces )len preto...lebo pod svetlom je naj.tma...kapotu otvorit hned ci nevidno olej,skontroluj hladinu oleja a hlavne farbu oleja ci nie je cierny taky tmavy....pevetraj ho troska nech sa motor zohreje aby si zistil ze ci to nie je len vyglancovany motor na ten cas pokial sa preda...do dielne niekde nech ti to daju na zdvihak(ak by namietal povedz ze Punta maju tu slabost ze ich zerie hrdza)volant nesmie mat taku nejaku velku volu,ked ides po rovine nesmie ti tahat auto na jednu ci druhu stranu pustis volant a ma to ist krasne rovno..kuknes gumy a budes vidiet ako su zjazdene ci rovnomerne alebo nie
no Matto ti popisal dost co a ako....kluce od auta kolko ma take prkotiny su tiez dolezite...
nedaj sa oklamat tou cenou
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
Uživatelský avatar
monro
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2012, 12:48
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od monro »

Všetko som si zapísal a dám vedieť po víkende ako to dopadlo. ĎAKUJEM za všetky rady určite ich zúžitkujem.
Neutronek
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2012, 18:50

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Neutronek »

Ahoj všem. Přifařím se k tomuto tématu.

Mám vyhlídlé pro manželku (jako rodinné druhé auto) Fiat Punto Sporting 16V 1.2 LPG 3 dveřák. Je dotažené z itálie. Můžu se zeptat co si o tomto autě myslíte, jaké má slabiny apod.? Fiata jsem nikdy neměl, momentálně si vozím zadek v Renault Espace IV.

Díky
Rave
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 14 zář 2011, 19:39

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od Rave »

Neutronek píše:Ahoj všem. Přifařím se k tomuto tématu.

Mám vyhlídlé pro manželku (jako rodinné druhé auto) Fiat Punto Sporting 16V 1.2 LPG 3 dveřák. Je dotažené z itálie. Můžu se zeptat co si o tomto autě myslíte, jaké má slabiny apod.? Fiata jsem nikdy neměl, momentálně si vozím zadek v Renault Espace IV.

Díky
slabina je to, ze je to fiat :lol:
Punto II HGT sotva 20ps
200sx s14a Stage II -street terror 300ps+
Primera p10 eGT -Daily 150ps-
Ducato -pracant mpower cca 190ps
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od straki »

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat zda je dobrá koupě 1.2 16v sporting co má nalítaný cca 135 tis. km z roku 2001
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od cinzano »

Na takhle položenou otázku se nedá odpovědět jinak než z křišťálové koule.
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Pomoc pri kúpe

Příspěvek od straki »

Ok tak jinak. kdo má s tou motorizací skušenosti a jaké? :)
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“