Žárovky

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Žárovky

Příspěvek od Darth.W »

pepe ono to bude v tom ze ziarovka do zadnych svetiel je dvojvlaknova ... typ P5/21W (vykon 5W/21W)

Obrázek
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Žárovky

Příspěvek od pepe1 »

no já dotaz napsal do vlákna k Bravu, to jsem si všimnul pozdě :) jinak auto je to na avataru, přední světla H7. Dvojvláknová tam nebude, protože punto má brzdové světla zvlášť a zvlášť obrysovky.. Jinak všechny žárovky v zadních světlech svítí stejně silně a svítí, jen ty obrysovky obě svítí velmi slabě, přes den vůbec nevidět, že svítí.. tak jsem koupil buď zmetky nebo je tam někde blbá kostra jinak už nevím co s tím..
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Žárovky

Příspěvek od Darth.W »

:lol: a tak v avataroch je kadeco a predpokladal som podla vlakna Bravo, tak nic :)
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Žárovky

Příspěvek od pepe1 »

Tak jsem tam dal dvě nové jiné 5W žárovky a svítí to konečně jak má, vyvarujte se žárovkám starline z autokelly..i obyčejným jako třeba do zadního světla, vůbec to nesvítí :D
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
Kasky123
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 21 led 2014, 00:43
Bydliště: Zvolen

Re: Žárovky

Příspěvek od Kasky123 »

Cawte neviete mi poradit chcel by som vymenit cele osvetlenie auta punto mk2 2002 r.v. 1,2 8v za led od predu az do zadu mate niekto skusenosti a hlavne ake ziarovky nakupit vopred vam dakujem.
Fiat Punto 1,2 8v ako stvorené do mesta. :)
Uživatelský avatar
mv_cz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 21 dub 2014, 13:04
Bydliště: Rathova Středozem

Re: Žárovky

Příspěvek od mv_cz »

mr.brain píše:
JardaK. píše:Jo a do panelu osvětlení regulace teploty (manuální klima) jsem si nechal dát LEDky (původní vydrží svítit tak rok), ale moc silně to tam nesvítí. Nevíte, jestli existují nějaké silně svítivé s rozptýleným světlem?
Můžeš třeba koupit 1W ledky, je jedno jaký budou mít úhel rozptýlení... Úprava je celkem jednoduchá - osmirkovat (zdrsnit) čočku, těmi vrypy právě docílíš toho rozptýlení. Mě v tom panelu odešla žárovka taky, předpokládám, že pro výměnu musí celý ven? A co jsi tam nechal dát za žárovky? Prodávají přímo do té patice co je tam nebo to byla úprava držáku žárovky a osazení diody?
Ahoj, tak mi taky odešla jedna žárovka v panelu klimatizace - levá strana nesvítí. Má někdo nějaký přesný typ LEDdiod co koupil, vejdou se tam a svítí pokud možno stejnou barvou jako origo žárovky? Nechci bílé LED a u klasických žárovek se bojím, že je budu měnit jak na běžícím pásu :-(
Škoda, že jsem si toho teda všiml týden po montáži rádia a nechce se mi to moc rozebírat, zvlášť když postup elearnu na demontáž panelu klimatizace začíná hned prvním bodem "Vrtačkou odvrtejte krajní nýty. Odstraňte zbytky nýtů."
Kolik je tam kusů žárovek? Podle schématu elearnu to vypadá na 2ks, ale mně se zdá, že nesvítí spíš tak 1/3.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žárovky

Příspěvek od JardaK. »

Já tam měl LEDky chvilku - svítily slabě, studeným světlem a jedna odešla snad po dvou měsících provozu, tzn. vydržela méně, než originál klasická žárovka. Demontáž krytu bude složitá, mechanik ve Fiatu měl při výměně rozdělané i věci kolem šaltrpáky, takže já se do toho pouštět nebudu. Raději jednou za rok (taková je zhruba výdrž žárovky osvětlení) zajedu do servisu a nechám to tam odborně vyměnit. Jo, žárovky jsou tam dvě, viděl jsem to na vlastní oči. Myslím, že tak krátkou životnost LED žárovky má na svědomí to, že panel ovládání teploty se rozsvítí hned po otočení klíče v zapalování (i když nejsou zapnutá vnější světla) a úbytek proudu při startování s LEDkou udělá svoje! Nevím proč to tak je, ptal jsem se v servisu, jestli se to nedá změnit tak, aby se panel rozsvítil až po zapnutí povinného osvětlení, ale prý to nastavit a změnit nejde. Zajímavé, u dcery v Qubu se podsvětlení aktivuje až po rozsvícení hlavních světel. Üž jsem rezignoval i na záměnu dalších žárovek za LEDky, např. blinkry jsem ještě za celou dobu neměnil ani jednou, tak proč bych tam dával žárovku, která je snad 8x dražší?
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
mv_cz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 21 dub 2014, 13:04
Bydliště: Rathova Středozem

Re: Žárovky

Příspěvek od mv_cz »

To je zvláštní, na samotné LEDce se nemá co rozbít - samozřejmě jiná věc je kvalita pájení, což s dnešní povinností bezolovnaté pájky na kvalitě nepřidá. Proto zase takový zastánce LED světel jako náhrada klasických žárovek nejsem, protože sice samotné LEDky možná vydrží, ale ta elektronika okolo už ne.
Pro tenhle účel jsem si ale myslel, že by vydržet mohly déle než žárovky, já se vůbec divím, že první odešla po 4 letech, jak to tady čtu. Nicméně ano, podle postupu elearnu se musí sundat plast kolem řadicí páky, kastlík pod tím panelem, pak lišta pod rádiem a pak teprve se k ovladači topení dá dostat. Proto (ať už to budu dělat já, někdo zkušenější, nebo fiat) bych rád, aby se to rozdělalo pokud možno jen jednou. Jestli jsou tam opravdu nějaké nýty tak mám obavu, kolik rozdělání to bez úhony přežije.
bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Žárovky

Příspěvek od bart.08 »

Ahoj.

Takový hloupý dotaz ... měnil jsem teď v Bravu II vnitřní žárovky za LEDky a stalo se mi to, že LEDky mírně svítí i za jízdy a i po zamčení auta.
Myslel jsem, že při jízdě nebo při zamčení auta je tento okruh odpojen, aby nesvítil a sepne se pouze ve chvíli, kdy se zmáčkne tlačítko.
Teď to vypadá, že okruhem stále prochází nějaký malý proud a LEDka svítí.
Dá se to nějak vyřešit ? Nebo je jistější vrátit starou žárovku, kterou ten malý proud nerozsvítí ?

Díky.
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od martin72 »

Pokud tam je malé napětí, které led rozsvítí, ale žárovku ne, potom ve výsledku je to jedno, na vedení je napojený spotřebič a co dá vedení to spotřebuje, vnější projev je vedlejší.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Žárovky

Příspěvek od bart.08 »

mně jde spíš o to, aby ty LEDky, co malinko svítí, tak aby mi pomalu, ale jistě nevymlátili baterku :D
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od martin72 »

Žárovka, byť ti nebude svítit, tak pokud bude napájena nízkým napětím, tak bude odebírat proud, jenže dodávaný příkon nebude stačit na to aby rožhavil vlákno. Diodě stačí málo na to aby se rozsvítila, tam záleží jakým způsobem je regulováno napětí před diodou. Nejednoduší je předřadný odpor (nastaveno na konkrétní napětí napájení), ale jsou i stabilizační systémy a ty pak chodí v širším pásmu napájení.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
ceiks65
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 dub 2016, 21:41

Re: Žárovky

Příspěvek od ceiks65 »

to bart.08: Řešil jsem to samé, taky jsem si dal dovnitř LED žárovky, zatím jen dopředu a taky mi po zhasnutí stále trošku svítila. Taky jsem začal přemýšlet o nějakém odporu a podobných nesmyslech, ale nakonec se to vyřešilo samo. LEDce opravdu stačí málo aby svítila a proto zůstane ještě nejakou dobu po "vypnutí svítit", ale když se podíváš třeba za 2 hodiny, tak už nesvítí, protože už tam nejde žádný proud.
PS: Máš vyměněné i zadní žárovky? Já jsem nebyl schopen schopen ten plast rozebrat abych je mohl vyměnit. :( :D
bart.08
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 14 srp 2017, 04:57

Re: Žárovky

Příspěvek od bart.08 »

No u mě to právě svítilo klidně i po 2 dnech co jsem s autem nejel :D :D
A jinak ano, mám vyměněné i ty zadní :)
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Žárovky

Příspěvek od rogi »

mr.brain píše:Nikde jsem to tu nenašel a možná se to někomu bude hodit (tedy seznam žárovek) pro ne-xenon verzi:

Přední světlomety:
H1 55W 12V - dálkové a potkávací + přední mlhovky
W5W 12V - parkovací
PY24W 12V - směrovky

Boční blinkry:
WY5W 12V

Zadní světlomet:
P21W 12V - zadní směrovka neviem ale ja mám od výrobcu 10W žiarovku
R5W 12V - obrysovka
bilux P21W/5W 12V - brzda je tam 2x len jedna je ako brzd. svetlo

Osvětelní RZ,SPZ:
W5W 12V

Třetí brzdové světlo (nevím jestli jde vyměnit):
W2.3W 12V

Zpátečka a zadní mlhovka:
P21W 12V

Vnitřní osvětlení:
R10W a C10W

trochu som to poopravil :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“