Žárovky

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Žárovky

Příspěvek od mr.brain »

Nikde jsem to tu nenašel a možná se to někomu bude hodit (tedy seznam žárovek) pro ne-xenon verzi:

Přední světlomety:
H1 55W 12V - dálkové a potkávací + přední mlhovky
W5W 12V - parkovací
PY24W 12V - směrovky

Boční blinkry:
WY5W 12V

Zadní světlomet:
P21W 12V - zadní směrovka
R5W 12V - obrysovka
bilux P21W/5W 12V - brzda

Osvětelní RZ,SPZ:
W5W 12V

Třetí brzdové světlo (nevím jestli jde vyměnit):
W2.3W 12V

Zpátečka a zadní mlhovka:
P21W 12V

Vnitřní osvětlení:
R10W a C10W
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Žárovky

Příspěvek od Darth.W »

ja to mam v navode na obsluhu strana 171
kto nema navod a chcel by moze si to bud sam pohladat na nete alebo to nahodim aj sam niekde
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Žárovky

Příspěvek od Picko »

Ja by som mal otazku na LED ziarovky s paticou W5W. Ak chcem vymenit osvetlenie v kufri a v SPZtkach, tak by som si mal zaobstarat asi ledky s can-busom, ze? Inak mi RJ bude vypisvoat vypalenu ziarovku...
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žárovky

Příspěvek od JardaK. »

Picko píše:Ja by som mal otazku na LED ziarovky s paticou W5W. Ak chcem vymenit osvetlenie v kufri a v SPZtkach, tak by som si mal zaobstarat asi ledky s can-busom, ze? Inak mi RJ bude vypisvoat vypalenu ziarovku...
Pokud vyměníš žárovku v kufru, hláška o vypálené žárovce se nebude zobrazovat, ale do SPZ musíš dát upravenou LEDku, jinak vyskočí chybová hláška a na palubovce bude svítit žlutý symbol žárovky.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Žárovky

Příspěvek od Picko »

Ďakujem. :)
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Žárovky

Příspěvek od Picko »

Ešte by ma zaujimalo, ze vnutorne svietidla typu C10W maju aky rozmer? 42mm alebo 36mm? Dakujem.
Uživatelský avatar
Banshee
Znalec
Příspěvky: 606
Registrován: 16 pro 2010, 19:02
Bydliště: Košice

Re: Žárovky

Příspěvek od Banshee »

Mne nepomohli ani CAN-BUS LEDky. Zapojil som ich a stale ,,diskoteka,, na pristrojovke :)
Zabrali az rezistory a uz je klud. Mam ich aj na parkovackach aj na SPZ. Jeden koniec pichnes do povodnej objimky a do tej druhej das LEDku a klid. Tieto presne som bral:
http://www.eshopbn.sk/led-autoziarovky/ ... ni-pre-t10" onclick="window.open(this.href);return false;
Bravo 198 1.4 T-jet Sport
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žárovky

Příspěvek od JardaK. »

Když už se tady probírají žárovky, tak přidám trošku svých zkušeností. V bravu jsou v předních světlech H1, to se asi všeobecně ví. Originál osram žárovky z výroby vydržely přes 3 roky a 100 tis. km, takže super. Když pak praskla levá žárovka, dal jsem místo ní H1 no name z Globusu za 30 Kč a ta vydržela 3 měsíce. S patřičným nadáváním jsem ji vyměnil za H1, kterou jsem dostal v náhradní sadě při přebírání auta v salonu (kdo to zná, ví, že při výměně je třeba vyviklat plnicí hrdlo nádobky ostřikovače a krkolomně vyměnit samotnou žárovku), protože další levnou globusovou už jsem na levou stranu dávat nechtěl. Lidi, ona vydržela jednom dva týdny! Nevěřil jsem vlastním očím, že zase nesvítí. Tak jsem si řekl, že na žárovkách nebudu za každou cenu šetřit a jel jsem koupit osramku s trojnásobnou životností (120 Kč), a protože mám za poslední dobu trošku praxe s vyměňováním, zvládl jsem celý proces za pár minut. A teď jsem zvědavý, jak dlouho budu jezdit s funkčním osvětlením! Jo a do panelu osvětlení regulace teploty (manuální klima) jsem si nechal dát LEDky (původní vydrží svítit tak rok), ale moc silně to tam nesvítí. Nevíte, jestli existují nějaké silně svítivé s rozptýleným světlem?
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Žárovky

Příspěvek od Darth.W »

tak ja som vpredu menil ziarovky za OSRAM NIGHT BREAKER a nestazujem si, predtym som menil len lavu ziarovku za 1€ a ta vydrzala rok :) ... a taktiez sa vseobecne vie, ze pri starte treba mat svetla vypnute, lebo potom tie ziarovky praskaju
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Žárovky

Příspěvek od mr.brain »

JardaK. píše:Jo a do panelu osvětlení regulace teploty (manuální klima) jsem si nechal dát LEDky (původní vydrží svítit tak rok), ale moc silně to tam nesvítí. Nevíte, jestli existují nějaké silně svítivé s rozptýleným světlem?
Můžeš třeba koupit 1W ledky, je jedno jaký budou mít úhel rozptýlení... Úprava je celkem jednoduchá - osmirkovat (zdrsnit) čočku, těmi vrypy právě docílíš toho rozptýlení. Mě v tom panelu odešla žárovka taky, předpokládám, že pro výměnu musí celý ven? A co jsi tam nechal dát za žárovky? Prodávají přímo do té patice co je tam nebo to byla úprava držáku žárovky a osazení diody?


Jinak zkušenost majitele předchozího s H1 žárovkama byla taková, že kupoval jedině originál (taky měnil tu levou přední), vydržela tam 4 roky. Já tedy do rezervy koupil no-name (pro případ výměny, kdyby praskla) a mám i night breaker plus (dobrá zkušenost s H4)... Ale svítí to dobře a nemám důvod to měnit.
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Žárovky

Příspěvek od JardaK. »

mr.brain píše:
JardaK. píše:Jo a do panelu osvětlení regulace teploty (manuální klima) jsem si nechal dát LEDky (původní vydrží svítit tak rok), ale moc silně to tam nesvítí. Nevíte, jestli existují nějaké silně svítivé s rozptýleným světlem?
Můžeš třeba koupit 1W ledky, je jedno jaký budou mít úhel rozptýlení... Úprava je celkem jednoduchá - osmirkovat (zdrsnit) čočku, těmi vrypy právě docílíš toho rozptýlení. Mě v tom panelu odešla žárovka taky, předpokládám, že pro výměnu musí celý ven? A co jsi tam nechal dát za žárovky? Prodávají přímo do té patice co je tam nebo to byla úprava držáku žárovky a osazení diody?
Dík za radu, doma mám náhradní žárovky, zkusím ten smirek a pak se uvidí. Výměna žárovky je celkem problém, viděl jsem v servisu na svém autě při výměně žárovek oddělený kryt šaltrpáky i samotnou její manžetu a krycí plasty nad i pod samotnou regulací teploty, takže musí se toho oddělat asi hodně (nemám na to manuál, nevím). Sám mechanik, který má taky bravo, mi říkal, že jeho žárovky v tom místě taky nesvítí, ale že na to nemá sílu rozdělávat vždycky půl auta. LEDky do regulace teploty jsou běžně k dostání v tuningových prodejnách asi za 40 Kč/pár, myslím, že je to typ T5, takže nemusíš vymýšlet žádné redukce a přímo je tam prdneš. Ovšem ty, co jsem si tam nechal dát, mají slabé světlo, které nerovnoměrně (na rozdíl od běžné žárovky) osvětlují celý panel a světlo je spíš do bíla, než do oranžova, jak by mělo na bravu být!
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Re: Žárovky

Příspěvek od mr.brain »

Tak krycí plasty kolem toho panelu jsou sundaný za chvilku... Vyndat ten panel bude horší :) Nakonec mi tam už teď nesvítí vůbec nic, tak pořídím žárovky a povyměňuju. Při nejhorším koupím T5 LED žárovky a ty diody si přeletuju za jiný.
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Žárovky

Příspěvek od Picko »

Predvecerom som si objednal LEDkove ziarovky do interieru (4ks) s paticou C10W. Ziarovka s paticou C10W ma dlzku 42mm a tym padom sa neda vymenit ta ziarovka, kedze ja mam v Brave ziarovky s dlzkou 36mm. Tejto dlzke prislucha patica C5W....
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Žárovky

Příspěvek od pepe1 »

Dnes jsem měnil zadní koncové žárovky za nové, jedna praskla a druhá byla celá černá(baňka) a hlavně plastová objímka se téměř rozsypala, takže žárovka jde sice zacvaknout jak má, ale nemá boční podporu té objímky.. žárovka R10W BA15s.. no jde mi o to, že ty žárovky sotva svítí, opravdu to vlákno vypadá jako by žhavilo a né svítilo. Takže celkově když jsem poskládal světla tak auto sice je vidět, ale slabě..mohl bych tam dát silnější žárovku se stejnou paticí, třeba P21W BA15s ? v knize jak na to punto II str. 80 je psáno koncová světla P21W ale spíš to vypadá na nějaký překlep, 21w mají brzdovky.. tak nevím, nebo mám zmetky žárovky ty R10 co jsem dal nové?
Naposledy upravil(a) pepe1 dne 16 led 2014, 00:00, celkem upraveno 1 x.
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
jurasek1
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 28 srp 2013, 11:25

Re: Žárovky

Příspěvek od jurasek1 »

http://forum.stiloclub.it/viewtopic.php?f=127&t=26279" onclick="window.open(this.href);return false;

mrkněte tady,hledal jsem něco jiné a našel i tohle,hodí se někomu snad,sakra je to přes heslo,musíte se registrovat,je to o výměně žárovek osvětlení regulace vytápění/klima
Fiat Bravo 1,4/16V 90ps už ne,nyní Fiat Tipo T-Jet 1,4 Lounge
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“