HELP - ABS Punto mk2, sviti kontrolka, funkčnost, ....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno, kupuje sa cely naboj..
Punto MK2 1.2 8V ELX
Reklama
 

paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Volal jsem do fiatu a řekli mi že ty kroužky jdou objednat,jestli nekecali
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

pro mě to bylo blbý období, protože několikrát, hlavně v malých rychlostech to nebylo schopný ani dobrzdit za jiným autem jak to abso pumpovalo co to šlo... Než jsem našel příčinu a těch peněz za diagnostiku která nic neporadila, vůbec sem netušil... Rád sem poradil když sem věděl čím to asi bude :wink:
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Ano máš pravdu na křižovatkách to byla vážně prekerka,když se to nechtělo zastavit a tvářilo se to jako ve smyku a ubíralo na brzdným účinku.
Ale na něco to bylo dobrý,myslel jsem že nebrzdí jedno kolo na hydrulice váznoucí pístek atd.Takže jsem vše rozházel vyčistil dal novou brzdovku,a na stk to házelo max 3%rozdílu na nápravě,kupodivu na válcích to nedělalo.
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Tak opraveno za cca 500kč vyměněn kroužek
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Tak ted sem se naštval sám na sebe, kua že sem věřil těm mechošům, prej se fakt nedal sehnat samostatně! Říkali mno..
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

No jestli chceš jeden ti pošlu,měnil jsem jeden a měl dva,objednáno na č.kastle,prý je rozdíl v počtu kmitů nahraných na magnetickém proužku.
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

nevite nekdo co muze byt ze kdyz se rozjizdim po chvilce stani tak neco cvakne u predniho kola a u toho lehce pohasnou svetla? je to takovy bouchnuti...napadlo me ze to dela abs ale netusim zda je to mozny..pravidelne po prvnim rozjezdu...pak behem jizdy uz nic...
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

asi volnoběžka altíku
be.smile
Fiaťák
Příspěvky: 146
Registrován: 08 srp 2006, 10:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od be.smile »

no ale proc to dela jen pri rozjezdu a pak uz ne? to je na vymenu celyho alternatoru nebo jak?
Punto Mk2b 1.2 8V classic 2006
Fiat Stilo 1.6 16V 3d
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Já nevím ale počkal bych až se něco pose.e,ten altík mě napadl jako první ale to takovej výkřik do tmy,to co popisuješ se bude blbě hledat i když to auto budeš mít u sebe
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

paliodan píše:No jestli chceš jeden ti pošlu,měnil jsem jeden a měl dva,objednáno na č.kastle,prý je rozdíl v počtu kmitů nahraných na magnetickém proužku.
Zdar, prosím tě, múžeš mi napsat kde jsi ten mag. kroužek objednal, mě to ABS blbne stejně jak je zde popsáno, ale kontrolka se ani neobtěžuje něco hlásit... Díky moc...
Jo a este něco, mluví se tady jen o zadních kolech, tedy čidlech, co předky, tam jsou taky někde ty kroužky?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

proch píše:
paliodan píše:No jestli chceš jeden ti pošlu,měnil jsem jeden a měl dva,objednáno na č.kastle,prý je rozdíl v počtu kmitů nahraných na magnetickém proužku.
Zdar, prosím tě, múžeš mi napsat kde jsi ten mag. kroužek objednal, mě to ABS blbne stejně jak je zde popsáno, ale kontrolka se ani neobtěžuje něco hlásit... Díky moc...
Jo a este něco, mluví se tady jen o zadních kolech, tedy čidlech, co předky, tam jsou taky někde ty kroužky?
Na predných kolách to je súčastou ložiska a to že sa to dá objednať do zadného náboja samostatne som tiež nevedel a eperi som to nenašiel samostatne tak neviem :shock:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No tak jsem se hned kouknul a na pravém zadním mám ten kroužek KO...vytahla se pružina od ručky a hezky kroužek osoustružila... :( Takže abych začal shánět...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
mayo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 11 dub 2008, 22:32
Bydliště: sk_nz
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - ABS Punto mk2, sviti kontrolka, funkčnost, ....

Příspěvek od mayo »

ak by mal niekto objednavacie cislo (alebo nejake ine cislo) toho kruzku, nech to sem napise - pomohlo by mi to. dakujem
Obrázek
http://www.club-fiat.com///viewtopic.php?t=7307" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“