HELP : Klepani v rizeni

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

majco píše:Ak vam to klepe pod volantom tak si prekontrolujte vôlu na volantovej tyči sú tam také dva kríže a tie zviknú klepať a to môžeš mať všetko na aute ok a klepe to .
stava sa to aj na Mk1?? mam pocit ze mam volu v riadeni, ale je tam nove riadenie komplet a aj capy by mohli byt ok..

Da sa to nejak nastavit?? ta vola na volantovej tyci
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Stanno píše:
majco píše:Ak vam to klepe pod volantom tak si prekontrolujte vôlu na volantovej tyči sú tam také dva kríže a tie zviknú klepať a to môžeš mať všetko na aute ok a klepe to .
stava sa to aj na Mk1?? mam pocit ze mam volu v riadeni, ale je tam nove riadenie komplet a aj capy by mohli byt ok..

Da sa to nejak nastavit?? ta vola na volantovej tyci
ano aj Mk1 Mk2 a každé iné auto nastaviť sa to nedá je to mechanická vôľa ! pomôže len výmena pre mk1 www.pop-art.cz VE 13318 alebo www.auto-art.sk a do vyhladávača daj to isté číslo VE 13318 je možnosť aj samotného krížika len si to treba doma vymeniť číslo je COR CC010
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

majco píše: ano aj Mk1 Mk2 a každé iné auto nastaviť sa to nedá je to mechanická vôľa ! pomôže len výmena pre mk1 www.pop-art.cz VE 13318 alebo www.auto-art.sk a do vyhladávača daj to isté číslo VE 13318 je možnosť aj samotného krížika len si to treba doma vymeniť číslo je COR CC010
no ale prave ten diel (VE 13318) mam vymeny (je to to rizeni, repas).. a opat (po 1000km) je tam vola .. vraj je to nejaka mechanicka vola na volante .. ale aka? co s tym? co sa da este vymenit, nastavit?
Tlmice a dorazy vpredu su nove, ramena su nove.. riadenie je nove.. tak kde je ta vola???
dik
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Stanno píše:
majco píše: ano aj Mk1 Mk2 a každé iné auto nastaviť sa to nedá je to mechanická vôľa ! pomôže len výmena pre mk1 www.pop-art.cz VE 13318 alebo www.auto-art.sk a do vyhladávača daj to isté číslo VE 13318 je možnosť aj samotného krížika len si to treba doma vymeniť číslo je COR CC010
no ale prave ten diel (VE 13318) mam vymeny (je to to rizeni, repas).. a opat (po 1000km) je tam vola .. vraj je to nejaka mechanicka vola na volante .. ale aka? co s tym? co sa da este vymenit, nastavit?
Tlmice a dorazy vpredu su nove, ramena su nove.. riadenie je nove.. tak kde je ta vola???
dik
VE 13318-je volantová tyč od volantu po riadenie nepletieš si to náhodou z tiahlom od riadenia po čap riadenia?
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

majco píše:
Stanno píše:
majco píše: ano aj Mk1 Mk2 a každé iné auto nastaviť sa to nedá je to mechanická vôľa ! pomôže len výmena pre mk1 www.pop-art.cz VE 13318 alebo www.auto-art.sk a do vyhladávača daj to isté číslo VE 13318 je možnosť aj samotného krížika len si to treba doma vymeniť číslo je COR CC010
no ale prave ten diel (VE 13318) mam vymeny (je to to rizeni, repas).. a opat (po 1000km) je tam vola .. vraj je to nejaka mechanicka vola na volante .. ale aka? co s tym? co sa da este vymenit, nastavit?
Tlmice a dorazy vpredu su nove, ramena su nove.. riadenie je nove.. tak kde je ta vola???
dik
VE 13318-je volantová tyč od volantu po riadenie nepletieš si to náhodou z tiahlom od riadenia po čap riadenia?
no neviem, mechanik mi napisal na listocek ze menil "riadenie, repas" a pri tej VE 13318 je napisane to iste.. tak som z toho jelen co vlastne menil
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Stanno »

lacin píše:No pokud je to klepani, ktery se prenasi do volantu, muze to zpusobovat cep rizeni, pokud to neni von, tak je vule na rizeni. Zezadu zespoda na rizeni je sroub s kontramatkou, se kterou se da v ramci moznosti vymezit vule hrebenu na ozubenym kole. Taky me to tak nejak bouchalo, trosku sem vymezil a je to lepsi. Ikdyz i tak to trosku boucha. Ale me cekaji na jare stejne cepy rizeni, tak to neresim.
ahoj... moze sa ta skrutka s kontramatkou uvolnit a vypadnut? mam take buchotanie v riadeni a dnes rano mi nieco akoby sa odtrhlo z podvozku a odletelo.. zastal som za krizovatkou presiel som cele auto ale nic podozrive som nenasiel..vsetko ide ok!
Tak neviem ci mi vobec nieco vypadlo, alebo to buchlo niekde vedla cesty alebo co.. som z toho magor.. na to miesto som sa nevratil, lebo je to frekventovana stvorprudovka.. ?? co to mohlo byt.. dufam, ze nie ta skrutka..

Da sa to nejak skontrolovat??
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od šutr »

Zdar, tak co vyřešil tento problém někdo už? Mám naprosto stejný problém a už fakt nevím. Tlumiče, čepy řízení, horní uložení vyměněný, i pružiny na zkoušku jiný a nic.Byl jsem s tím i na STK, aby mi zjistili vůle a všechno pořádně promlátili a nic nezjistili. Žádná vůle nikde není a klepání je stále slyšet. Není to vyloženě bouchání, ale to to takový kovový zvuk jako když je uvolněný nějaký šroub někde a ozývá se to spod volantu nebo z prostoru od levého předního kola, těžko rozeznat. Koukal jsem i na ten kovový kloub na tyči řízení a je možné že to jde od toho, jelikož když stojím a rychle zahýbu volantem doleva a doprava, tak ten zvuk je slyšet někdy - ne vždycky, záleží asi v jaké poloze mám vytočená kola. Fakt si nevím rady a zvuk je to dost nepříjemný!!! Měli to již dva automechanikové a ani jeden na nic nepřišel, že mám počkat až se to projeví víc. díky za rady !
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
Uživatelský avatar
RadekHGT
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 11 bře 2009, 03:32

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od RadekHGT »

No súhlasím s kolegom vyššie, že by sa táto téma mohla znovu otvoriť, pretože mám rovnaký problém už 3 roky a nikto si stým nevie poradiť. Je to zvuk ako keby mi pod volantom v oblasti serva "poskakovali kamienky" je ťažké opísať ten zvuk. Volant vôľu nemá, celá náprava (čepy, homok., tyčky riad.....) vymenena.
Pls. o nejaký nápad.
HGT
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od Reno »

lacin, nejake upresnenie v podobe foto,alebo presnejsi popis toho miesta by si nemal? Dík
Punto 1,2 8V 5dv
Punto Black JTD
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 19 lis 2011, 21:42

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od Punto Black JTD »

moze to byt kludne cap, prenesene trasenie od kolesa, ale mne to robilo tiez, mam 59kW JTD, r.v 2000, a mal som vybite riadenie na hrebeni, kolesa vyvazene, capy, homokineticke vsetko ok a pri jazde nad 90kmh zacalo buchat pod volantom kde sa spaja tyc riadenia a hreben...volant som drzal rovno a dole to lomcovalo, nedalo sa poriadne jazdit, len ak bol volant v zabere tak to prstalo...tak som vymenil mechanizmus riadenia za repas od firmy GAFA z Namestova, mali dobru cenu tak som nespekuloval, od vymeny nemam problem ziadne lomcovanie ziadne nic...je to ale ta najhorsia a najdrahsia varianta, ale ja mam na take stasie :(
Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od šutr »

A kolik tě to stálo ?
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od šutr »

:?:
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
Uživatelský avatar
šutr
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 07 říj 2011, 10:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od šutr »

Tak už jsem na přední nápravě vyměnil čepy, ramena, uložení a pořád si to vesele klepe a mě to pěkně se.. Že by to vážně nakonec byla ta tyč řízení nebo vůle v řízení? Dneska se mi stalo, že jsem odjížděl z parkoviště a aniž bych se rozjel mírně jsem pootočil volantem abych vyjel z parkovacího místa, tak bylo slyšel dle pohybu volantem nepříjemné vrzání, ale pak už to bylo zase v pohodě, tak fakt už nevím. To auto si prostě dělá co chce... :evil:
Fiat Punťo II, 1.2 16V - 59KW, r.v. 2000

http://www.fiatclub.eu/vozidlo/fiat-punto-1057
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od bobas »

Me treba vrze volant o horni plast na mk2 a je to neprijemny vrzavy zvuk ,kdyz zatocim,tak to vrzne :-D
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: HELP : Klepani v rizeni

Příspěvek od bobas »

Me treba vrze volant o horni plast na mk2 a je to neprijemny vrzavy zvuk ,kdyz zatocim,tak to vrzne :-D
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“