spotreba palio 1,2 75k

Moderátor: peta.smolik

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Až bude víc času tak bych to chtěl vyřešít podobně jak sem měl v diselu voltmetr-pásek 10LEDek pod otáčkoměrem
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Obrázek
Uživatelský avatar
lolo26
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 20 led 2007, 23:48

Příspěvek od lolo26 »

tak autíčko už ŽERIE cca 12 litrov kombinovane. v servise žiadnu chybu nenašli. poradte čo s tým?
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

špatná čidla by měla snad diagnostika odhalit-mohla by si elektronika myslet , že je studený motor a jet na bohatší směs.V jakém stavu máš svíčky?Zbarvení,saze a po kolika km.
Uživatelský avatar
lolo26
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 20 led 2007, 23:48

Příspěvek od lolo26 »

vymenené sú sviečky,filtre, káble na sviečky, snímač teploty chladiacej kvapaliny už naozaj neviem do p...i čo stým autom je.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Nechci moc radit.Já bych po 40-50km jízdě koukl na svíčky jestli na nich nejsou černý saze.To by značilo bohatou směs.V tom případě bych hledal chybu v konektoru(čidlo je měněný),nebo čidlo teploty nasávaného vzduchu,ale to by to nemělo až tak ovlivnit.Když jsem koupil dizla tak mě tekla nafta z nádrže pod horním víkem.Stačilo dotahnout šrouby.V zimě je benzín míň cejtit-kotrola potrubí a nádrže,jestli to někde neteče.No a možná přeskočený zub na řemenici?Co jsem četl na foru , tak u těchhle motorů to prý nemá šanci se potkat,takže si toho nemusíš všimnout.
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Víš ono vše může být dobré a vyměníš úplně všechno ale u 75tky se zapomíná že má jednotlivý vstřiky a tam je dost dobře možný že prostě jeden nebo více jich je špatných a třeba pomalu nebo vůbec nezavírají,tudíž jakákoli řídící elektronika nemá možnost zasáhnout,tudíž vysoká spotřeba....několikrát jsem podobnou věc řešil
Lidi šetří na palivovým filtru a pak se diví nad zacpanými nebo přidřenými benz vstřiky.
Brano76
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 pro 2008, 16:11
Bydliště: Slovensko

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Brano76 »

Pred tromi mesiacmi som kupil Palio 1.2 54 kw....nameral som 8.6l, potom som vymenil termostat a kleslo to na 6.17l,potom zacala ozajstna zima,rano -10 az -20,spotreba mi stupla na 7.8l,teraz to bude asi este viac.Vymenil som rozvody,palivovy,vzduchovy filter....aj tak sa mi to zda vela,jazdim kludne bez ziadneho vytacania max 100km h....ma ta zima az taky velky vplyv na spotrebu? Predtym som mal Feliciu a tam som mal v zime 6.5l,v lete o liter menej....tu sa mi tych 7-8l zda vela...a este bol som na emisnej,lambda sonda je trochu pomala ale je vraj v pohode....
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Taky sem měl Felicii a opravdu mám s Paliem vyšší spotřebu-normálně tak 6,5 a teď v zimě kolem 7.Ale hodně záleží na délce trasy-jestli jezdíš míň km tak se to promítne.A dodnes-a to mám palio benzín přes rok-jsem se nenaučil pořádně dočepovat nádrž.Takže pokud posuzovat spotřebu, tak po natankování několika nádrží.Jednou ujedu na půl nádrže 300km-jednou se mi povedlo 400km-už to beru s rezervou. :wink:
Brano76
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 pro 2008, 16:11
Bydliště: Slovensko

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Brano76 »

Presne ako hovoris,raz sa mi podarilo od plnej do polovicky najazdit 350km,teraz uz len 220-250km....moze to byt aj tou zimou? Teraz jazdim vacsinou kratke trate 5-20km,a mrzne cele dni aj -20...a s tym tankovanim je stale problem,pistol mi vypina,a pritom tam dam niekedy este aj 10l....tak neviem ci ju mam fakt vzdy plnu...
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Takhle krátké tratě se do spotřeby hoooodně promítnou-nedělej si s tím těžkou hlavu-za těchto podmínek by mělo velkou spotřebu každý auto.Snad jen fiat 126-vzduchem chlazený motory se rychleji zahřejou :D
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Tak jsem si snížil spotřebu. Měl sem dojem , že je motor až příliš živý ale víc papá tak sem mu nasimuloval na zkoušku sání teplejšího vzduchu.Odpojil sem konektor od měření teploty vzduchu v sání, přiletoval sem paralalně na dráty odpor 3k6 (asi 30 stupňů celsiů) a téměř to není poznat na jízdě-při té krátké převodovce je to v pohodě.Jen s nákladem 450kg je to přece jen znát( ale málo).A spotřeba šla o 0,6 dolu-v zimě s tím nákladem na trase 70km 6,3 a jinak sem to jezdil za 7.
horstfuchs
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 24 kvě 2006, 19:23
Bydliště: Vsetín

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od horstfuchs »

Potřebuju se dostat ke snímači teploty nasávaného vzduchu, nevíte kde ho najít a jaké hodnoty by mělo ukazovat?
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Snímač je na klapce vpravo. Blíž k tobě třípinový-další je servomotorek širší čtyřpin.Hodnoty-asi 10kiloohmů=0Celsiů,4kOhmy=20Celsiů,2k=40C.Je to přibližně-hodnoty se mohou lišit o desítky ohmů , ale víc by nemělo.Měřit se to v namontovaným stavu moc nedá, leda nechat konektor nasazený a cvaknout dráty (nestačí izolace-musí to být odpojený od říd. jednotky)
CAPITO
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 bře 2009, 09:17
Bydliště: Bratislava

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od CAPITO »

Moja spotreba je 7lit.mesto a pod 6lit. mimo mesto !!! Podla mňa je toto normalne a nie 9-10lit.Ja mám 1.2-75k r.v.1998. :!: :!: :!:
Odpovědět

Zpět na „Palio“