Blue & Me + NAV

Moderátor: peta.smolik

zuzana.ball
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 205
Registrován: 17 srp 2012, 09:41

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od zuzana.ball »

Chcem sa spytat,skusal som dat USB s MP3 do B&M a vobec to nereagovalo,treba to nejako spustit aby to prehravalo hudbu?
Volvo V60 9/2011,FIAT BRAVA 1,2 16v 3/2001EX,Bravo 2 T-Jet Sport 150ps 8/2009EX,Fiat Stilo 1,6 16v 76kw 6/2005.
Reklama
 

Uživatelský avatar
koralecnik
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 led 2013, 16:20
Bydliště: Hlohovec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od koralecnik »

no mne to ide myslím automaticky po naštartovaní auta, resp. prípadne skús stlačiť tlačidlo src/ok na volante, to by ti malo prechádzať medzi zdrojom zvuku -> rádiom-CD/MP3-USB
ak ti to nepôjde ani potom, možno máš problém s kompatibilitou USB kľúča alebo zle naformatovaný kľúč (ja tam mám fotmát Fat32)
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od lukynen »

zuzana.ball píše:Chcem sa spytat,skusal som dat USB s MP3 do B&M a vobec to nereagovalo,treba to nejako spustit aby to prehravalo hudbu?

pokud se ti to spustilo podle kolegových rad,tak nemáš automatické spouštění usb ,nastavíš přes display na přístrojovce.;)
zuzana.ball
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 205
Registrován: 17 srp 2012, 09:41

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od zuzana.ball »

Zdravim Pani,pri prehravani cez Usb mi stale opakuje pesnicku,ked dohra zase zacne hrat ta ista odznova.Ako sa to da presne nastavit?Najlepsie cely postup.Sipkami mi to posuvat ide,ale nebavy ma po dohrati pesnicky to stale posuvat tlacitkom.Dakujem.
Volvo V60 9/2011,FIAT BRAVA 1,2 16v 3/2001EX,Bravo 2 T-Jet Sport 150ps 8/2009EX,Fiat Stilo 1,6 16v 76kw 6/2005.
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od JardaK. »

zuzana.ball píše:Zdravim Pani,pri prehravani cez Usb mi stale opakuje pesnicku,ked dohra zase zacne hrat ta ista odznova.Ako sa to da presne nastavit?Najlepsie cely postup.Sipkami mi to posuvat ide,ale nebavy ma po dohrati pesnicky to stale posuvat tlacitkom.Dakujem.
To je divné, takové problémy jsem nezažil. Máš natáhnuté skladby na flešku přes program Windows Media Player? Pokud ano a furt to blbne, zkusil bych mnou osvědčené odpojení baterky, tím se vyresetuje celé Blue&Me. Odpojit baterku stačí na pár vteřin. Když nepomůže ani to, fičel bych na opravu do Fiatu.
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
zuzana.ball
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 205
Registrován: 17 srp 2012, 09:41

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od zuzana.ball »

No ono mi to doteraz neslo vobec a to mam auto skoro rok.Kamos s Fiatu mi tam dal nejaku najnovsiu aktualizaciu a hned to frcalo.Len potom som prisiel nato zemi stale opakuje tu istu skladbu.Pojdem asi zanim nech sa stym pohra a potom uvidime.
Volvo V60 9/2011,FIAT BRAVA 1,2 16v 3/2001EX,Bravo 2 T-Jet Sport 150ps 8/2009EX,Fiat Stilo 1,6 16v 76kw 6/2005.
theo2
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2015, 20:49

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od theo2 »

Ahoj, mám sice Deltu z roku 2010, ale princip bude Blue&Me asi stejnej. Zajímalo by mě, jestli se dá nějak přehrávat ze spárovanýho telefonu audio přímo v autorádiu ( A2DP ). Viděl jsem aplikaci pro iPhone, ale pro Android ji nemají :( Případně uvítám nějaký jiný řešení, jak tenhle přenos vyoslit.
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od Picko »

Bez na to urcenej appky urcite nie. Ked som si kupil Bravo a skusal som Blue&Me, to bola prva vec co som vyskusal po sparovani, ci ide hudba. No bohuzial to nejde, sluzi to iba na telefonovanie + SMS. Pozrel som si appku, co maju pre iOs, je ale platena, stoji 4$, cize som ju nevyskusal. Pozrel som si recenzie na nu, a vsade pisali, ze kvalita zvuku/hudby je strasne mizerna a odporucaju nahradnu appku Blue2Car. Ta je free, po sparovani ponuka moznost prehrat demo skladbu, a cuduj sa svetu ono to naozaj prehrava to demo, ktoru ma ta appka na testovanie. Lenze po testovani, ked si chce clovek prehrat vlastne songy, je to spoplatnene, nevies si vybrat z vlastneho albumu songy. Cize opat nic z toho...musim ale povedat ze to demo tiez nehralo nejak extra dobre a recenzie na tuto appku tiez boli skor negativne.

Nasiel som ti ale pre Android nieco taketo:

Kód: Vybrat vše

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bedoig.BTmono&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iZWRvaWcuQlRtb25vIl0.
Vyskusaj to a ptm daj feedback

Cize ako zaver by som povedal, ze prehravat songy cez bluetooth pomocou tretej strany(appka) je hlupost. Nehovorim o autach, co to maju origo, to hej. Ale takto to nema velmi zmysel...Ono chapem ze clovek sa snazi najst rozne moznosti ako obohrat tento system, lebo nie je vobec vyladeny. V druhej teme kolega kupuje modul, ktory sa napoji na CD Changer a ma to vstupy AUX, USB a SD kartu. Uvidime aky feedback da, ci je to pouzitelne vobec, a ked hej, tak cez AUX sa da napojit tiez telefon.

Ako ja osobne by som urcite vymenil radio za 2DIN aftermarket, ale jednak to nieco stoji a druha vec je ze radio v Brave je vyzorovo dost pekne si myslim, cize ho je skoda vymenit v tomto smere.
theo2
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 úno 2015, 20:49

Re: Blue & Me + NAV

Příspěvek od theo2 »

Tak už v tom asi začínám mít jasno. Zásadní problém je ten, že zařízení v autě hodně pravdepodobne nemá bluetooth modul podporující dvoukanalovy A2DP ale jen historickej protokol na jedno sluchátko s omezeným množstvím přenesených dat = telefonní "kvalita" prenosu. Takže podle mě i ta appka pro iPhone bude mít v reálu mizernou kvalitu kvůli HW omezení. V principu se asi dá s androidem vyzkoušet na Mono bluetooth rooter aplikaci.
Já rozhodně zabudovaný audio nehodlám měnit jen jsem zkoušel jestli náhodou neexistují mezi uživateli nějaký vychytavky o kterých samotnej výrobce mlčí. Když to tak sumiruju tak budu rád když rozjezdu aspoň média z většího usb disku :)
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“