výměna ložisek na předních tlumičích

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Aha, tak podla toho co si poslal link ty, tak je to "Sada lozisk prisl. ulozenia ramien naprav" u autokelly. Tie linky naozaj nejdu, asi to treba len preklikat v autokelly aby to islo.

To "lozisko pruznej vzpery" vyzera na obrazku mierne inak. Len neviem ci to nie je tiez to iste. Preto sa pytam ze ci je to len jedno puzdierko s loziskom, alebo je treba pre tlmic a pre pruzinu zvlast.. Sorry za sproste otazky, ale naozaj som nikdy tlmice ani pruziny nerozoberal a nemenil, vobec neviem ako to tam hore v tom ulozeni vyzera.

EDIT: tak to predsa len bude vsetko jedno a to iste. Zalezi len aky je obrazok, lebo som nasiel na http://www.elitecat.sk" onclick="window.open(this.href);return false; obrazok toho ulozenia odfotene zhora aj zdola>

http://www.elitecat.sk/ArticleDetail.as ... eId=100371" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak z toho mi vyplyva, ze teda je tam len jedno to lozisko pre tlmic s pruzinou. Ak sa mylim, prosim opravte ma.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od SpiritWolker »

som to pofotil, tak z tychto dielov sa sklada ulozenie tlmica:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
prve sa na tlmic nasunie doraz tlmica s krytkou, nasleduje pruzina, kovova myska pruziny,
na to ide lozisko ktore je vsunute v gumovom ulozeni tlmica, to je zaskrutkovane a na tlmici sa netoci, v lozisku sa otaca myska ulozenia pruziny

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Super, diky! Teraz uz len zistit ze ci mi vymena toho loziska pomoze alebo nie.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od SpiritWolker »

na lozisku sa otaca iba myska pruziny, pruzina a spodna cast tlmica ktora sa zaroven otaca na piestiku tlmica, otacanie je len par stupnov

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od SpiritWolker »

som tento tyzden menil ramena, a hned som vymenil aj vrchne ulozenie tlmicov s loziskami,
moje zistenie bolo celkom prijemne ze horne ulozenia a loziska SKF France su v super stave a funguju ako tie nove ktore som tam dal, len na novom Impergom vrchnom ulozeni tlmica slo lozisko zvlastne, neslo tak hladko ako na tom druhom orginal Fiat kde bolo lozisko Rollax Germany, to ide najlachsie.

auto pouzivam po rozbitej Bratislave kde je sama jama a polepeny asfalt zaplatami - preto som sa velmi cudoval ze vrchne ulozenie je v poriadku, iba dorazy tlmicov boli poskodene tie som tiez vymenil za nove

Obrázek Obrázek

rozmyslam ze ich vratim naspät ked su v poriadku a tie nove predam

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Idem menit tlmice, lebo som zistil, ze ich mam brutal vyhrkane. Zatial som objednal len tlmice (Kayaba). Pise sa tu este o "dorazoch" - ten mam jeden na zadnej naprave odtrhnuty (ten gumovy), ale na prednych tlmicoch su tiez nejake dorazy? Alebo to pride spolu s tymi novymi tlmicmi?
Ulozenie tlmicov s loziskami som zatial nekupoval, lebo neviem ci to treba a strasne moc to stoji na to ze je to taka prkotina (80 EUR jedno) - neviete ci sa to neda kupit aj lacnejsie?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od SpiritWolker »

KYB mam aj ja, ktore si si objednal? mas ich cisla?
zadny doraz sa predava samostatne, myslim ze som ti pisal ze ti môzem predat original diel fiat.
pridu ti len tlmice, nic k nim neni pribalene, iba jedna skrutka ku prednym :-)
lozisko, kup radsej kvalitnejsie drahsie , ja som kupil jedno lacne (impergom tusim za 15euro) a uz mi vrzga - vrrr
idem ho vymenit za pôvodne, tie mam uplne v poriadku - tie aspon nevzgali
80euro je ale naozaj vela, myslim ze sa to da kupit omnoho lacnejsie v intercars alebo v elite
ale nie vyrobok Impergom - lozisko sa mi zdalo hned od zaciatku podozrive

doraz predneho tlmica je zaroven aj prachovka, je to vidiet na fotkach hore (cierna cast je prachovka, zlta cast je doraz, a biely plast je drziak)

ja ta poprosim porovnat stare tlmice z novymi Kyb, vzdialenost taniera pruziny od dierok na uchytenie naboja kolesa, presnejsie ti to nakreslim a poslem mailom, mne sa totiz zda ze po vymene mi siel hore predok auta, to znamena ze ten tanier co drzi pruzinu bol vysie navareny na tlmicoch alebo tie diery boli nizsie vyvrtane v drziakoch
som nieco cital o niektorych vyrobcoch tlmicov ze su tlmice pripravene na pouzitie so starsimi unavenymi pruzinami na aute - vrrrrr

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Objednal som Excel-G, 343329, 334866, len este cakam kym mi pridu lebo som ich objednaval z nemecka. Hadam pridu buduci tyzden, potom by som ti to mohol zmerat, len napis co potrebujes presne. Mas tieto iste?
No a tie dorazy predne, to nebudem mat na tych novych tlmicoch? To mam este dokupovat? Kua sak ma zachvilu bude stat vymena tlmicov tam tretinu ceny auta!!!
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od SpiritWolker »

Aha ja mam predne ine, tieto 334864, ale môzme tvoje zmerat a porovnat, a ja si zmeram moje aspon budem vediet v com je rozdiel.

Preco z nemecka? a preco draha vymena? Mna vymena stala 1500sk, (zadne uz teraz dokonca dokazem sam vymenit)

no dorazy su samostatne diely :-) ako vidis na fotkach :-) len si ich skontrolujes ponad koleso ci su v poriadku

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

No, ja neviem odkial mas zdroj dielov ty, ale ja ked som tam chcel povodne davat z elitecat.sk SACHS, tak ten jeden predny stoji na moje auto 100 EUR. Mozno ze na 16V su drahsie, neviem. Ale v nemecku som nasiel ovela lacnejsie tie kayaba, tak preco podporovat slovenske predrazene :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Snowfox
Znalec
Příspěvky: 686
Registrován: 29 zář 2007, 21:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od Snowfox »

Kdyby někdo chtěl Kayaby a byl z Brna nebo okolí taxe můžem domluvit..Mám na ně 47% slevu 8) I na víc věcí mám velký slevy...stačí se zeptat a řeknu Vám cenu...ale na dobírku nebo tak neposílám,takže Brno a okolí...
*´¨ )
¸.•´¸.•´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ (¸.•*´¯`*•->Punto

Fiat Punto MK1 1.2 8V 60SX Cult 1999 - Forsaken's ◄
Fiat Grande Punto 1,2 8V Dynamic 2007 - Forsaken's ◄
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Mam objednane tlmice, chcem objednat este aj horne ulozenia, aby sa to vymenilo spolu s tlmicmi ked uz to menim - ale zase pozeram, ze je horne ulozenie s loziskom a okrem toho vidim ze este tam je nejaka ta Miska prednej pruziny horna. A okrem toho vidim este tu na obrazku, taku dalsiu misku chromovu zase zo spodnej strany. -> Mam aj vsetky tieto ostatne veci menit?

Miska horna som videl ze stoji v auto-art ~11 EUR, tu dolnu som nenasiel, tak neviem ani kde sa to da kupit. V servise mi povodne chceli menit len tlmice a ze ostatne sa uvidi pocas toho co to budu rozoberat, ja by som to ale chcel mat na jeden x vymenene a za lepsie ceny dielov, lebo inak to je tam 80 EUR tu 80 EUR hned...

Jo a este jedna vec - je rozdiel medzi ulozenim hornych tlmicov ci sa jedna o sportovy podvozok alebo nie? Lebo v autokelly maju dva druhy, ale pre vozidla so sportovym podvozkom nemaju na sklade to ulozenie. Ja tam mam nejake sportove pruziny, ale inak ostatne je seriove - dufam, ze mi tam budu pasovat tie obycajne ulozenia :?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od hotyno »

prdol mi prednedavnom predny tlmic a tiez chcem kayaby, kedze ich mam vzadu. Odkial ste ich objednavali???? poradte... v kosiciach chcu za nich 82 eciek + dorazy este samozrejme
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od ygzo »

Ja som objednaval z ebay.de, ale neskor som zistil, ze o cosi lacnejsie ich maju vedla u susedov cechov - http://katalog.mjauto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam su kayaba predne pre 1.2 8V za 1690CZK a pre 16V za 2070CZK
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
hotyno
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 úno 2009, 18:12

Re: výměna ložisek na předních tlumičích

Příspěvek od hotyno »

diky za radu. trosku som este posurfoval po nete a prevazne vsade maju predne kayaby za 1690 KC ks + doprava. Takze ked ich kupim doma, tak rozdiel v cene bude 1ecko, max dve, podla toho aky bude aktualny kurz ceskej koruny.
Ale chcel som sa este opytat... Ake mi odporucite vrchne dorazy tlmicov... nukaju mi nejake od 31 eur az po 60 eur, neviem znacky. Viete mi nejake poradit alebo odporucit???
FIAT Punťo MK2 1.2l (44kW/60k) ELX 5d. - KAČENKA
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“