HELP - svítí kontrolka Airbag

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od mad mike »

sedadlový punto2 má objem 12litrů
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

aha no to som skusal odpojit radiacu jednotku na 15 minut bez baterky ale nic sa nedialo vsetko stale svieti aj cerveny airbag aj ten zlty panacik ten ale pre zmenu stale blika takze neviem co mam teraz robit inak ked vymontujem spolujazdcov airbag tak je treba ist do servisu a povedat im aby my vymazali ten airbag aj s riadiacej jednotky alebo ako to je
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

POkud ti bliká žlutý panáček, tak by to bylo chyba jako u mne, problém se spínačem. Respektive, mě spínač funguje, akorát tam mám někde špatný kontakt, který mi vyhazuje chybu s bagem. Chyba se dá smazat kabelem, podívej se na pár stránek dozadu. :lol:
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

jj sak ten kabel si chcem kupit a potrebujem nato ten kabel co predavaju na tom ceskom aukre aj s tym prepinacov pinov alebo my staci len dajaky obycajny
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

u obyč kabelu neodmažeš chybu z bagu atp, to se tu popisovalo. K tomu je potřeba redukce. Případně by mohl pomoct i kabel ELM327, ale s tím nemám zkušenosti co vše s ním jde mazat. Pročti tuto tému a uvidíš.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

no a ide este o jednu vec ja airbag spolujazdca potrebujem vyhodit upne s Radiacej lebo som ho vymontoval kedze som tam dal inu pristrojovku a ta nema airbag spolujazdca takze to sa da tiez tymto kablom proste kazdy tu pisete ze treba tento henten a redukcie ale nikto tu nenapisal presne co ma doma ja to potrebujem polopate aby som to vsetko kupil sak my to tam svieti ako vianocny stromcek a v piatok idem na stk
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od mad mike »

radši běž do servisu nebo k někomu kdo má profi examiner a vyprdni se na kabel. kolikrát potřebuješ diagnostiku? radši dám 2x 3x 500kč za pořádnou diagnostiku v servise než nějaké 2000kč za kabel s kterým musím dělat všelijaké harakiri, aby vůbec fungoval :roll: , a už se vidím jak táhnu do auta komplet PC (věž monitor atd.) bo nemám noťas :lol:
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

Mno těžko říct. V autě máš 2 RJ. Ta druhá je RJ bagů a je někde za středovým tunelem. Jestli to de deaktivovat v RJ bagů netuším, tak do hloubky to zatím nemám nastudované :D Pokud máš palubku bez bagu spolujezdce, tak bych předpokládal i výměnu RJ bagů a nebo odstranit svítící kontrolku odporem. Někde o pár stran zpět to tu někdo psal. Zkus projít toto téma a uvidíš. Jinak proč máš palubku bez bagu spolujezdce? Otázka jestli to projde na STK. Nevím... jak jinak poradit.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

no preco mam taku no lebo taku som kupil aby my sedela s dveramy ktore mam v sedo-ciernej kozenke a tak isto v tej farbe budu aj sedacky a ostatok takze uvidim pockam pokial my pride ten kabel a skusim to vypat ked nie pojdem s tym do servisu aby my to dali prec
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od mad mike »

do řj airbagu se s kabelem z netu nedostaneš, už to tu bylo řečeno a už vůbec nezměníš parametry, otázka je jestli to dokáže profi diagnostika. Jako proti gustu žádný dišputát pokud děláš Showcar, ale vyhodit airbag a omezit bezpečnost posádky, jen kvůli barvě palubovky, aby mi seděla ke kožence mi přijde docela uhozené
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

mne ani nie kedze som jazdil na vela autach a airbagy nemaly a druha vec je to ze take mercedesi a bmw a podobne maju aj 10 airbagov a tym to aj pomoze ale videl si niekedy zdemolovane punto tam ti nepomoze ani 100 airbagov
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

Tak už jsem sehnal tady na foru druhý spínač bagu. Poraďte jak ho vyměnit nebo spíš jak zhodit ten bok palubky abych to mohl vyměnit. Bohužel tyto věci nevím, tak se raději ptám.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

djmedi píše:Tak už jsem sehnal tady na foru druhý spínač bagu. Poraďte jak ho vyměnit nebo spíš jak zhodit ten bok palubky abych to mohl vyměnit. Bohužel tyto věci nevím, tak se raději ptám.
ja mam doma palubovku vyhodenu na dvore mozem sa ti nato kuknut ale co ja viem budes musiet povolit asi palubovku pozrem sa nato aky tam je pristup
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od djmedi »

Díky kovvalsky, byl bych rád za každou radu. Výměnu spínače jsem v manuálu neviděl, pokud jsem se špatně díval tak sry. Raději se poptávám, abych si někde něco nepodělal. Všiml jsem si, že v pravo dolů pod kastlíkem je krytka a pod ní je šroub. Ten určitě vyhodit ven a pak z toho povolit plasty kolem toho spínače, aspoň myslím. Když by si mi tu napasl, jak na to tak budu ti budu vděčný. Nebo to mlžeme pořešt přes SZ ať tu neřešíme něco jiného než se řeší v tomto vlákně. :roll:
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od turbom »

Svitici kontrolka Airbagu u meho Punta znamenala podle diagnostiky vadny vypinac u spolujezdce.
Takze probehlo akorat procisteni konektoru a vypinace na klicek.
Bohuzel ihned ten den mi zacinal problikavat AB znovu :x

Deje se tak pri seslapnuti brzdoveho pedalu. Zrejme nejaky zkrat nebo dotyk kabelu?
Takze cekam, az zacne svitit opet :-(

Bohuzel zespoda je strasny pristup. Nevi nekdo jak to promerit sam? Multimetr mam.

Dal jsem 400,- Kc a porucha je porad :(
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“