HELP - svítí kontrolka Airbag

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Broky
Začátečník
Příspěvky: 25
Registrován: 30 srp 2005, 15:27
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Broky »

Prosím o radu.
Měnil jsem řárovky v budících v přístrojovce. Budíky jsem vymontoval, vyměnil žárovky a vrátil zpět. Jenže po otočení klíčku má normálně se rozsvítit kontrolka Airgabu asi na 5 vteřin a zhasne. Bohužel mě už ale nezhasíná ale svítí trvale. Prošel jsme všechny positky jelikož nevím který je na airbag a vše je Ok.

Zastavil jsem se přímo ve FIATu, prý je to problém v řídící jednotce a stalo se to tím že jsme odpojil budíky. Tozn, že pokud mi tam třeba praskne žárovka, musím k nim a né si to vyměnit sám, jelikož řídící jednotka odpojením budíků zaznamenala chybu a oni mi jí musí vymazat z řídící jednotky za 700Kč...

Co s tím? díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

:shock: to je trochu "kachna" ne ?
ja mela vydelane cele budiky taky ale tohle se mi nestalo...

jsem jen vypojila a napojila konektory....
ale pokud to tak tvrdi ve fiatu tak s tim asi nic jinyho nepujde...
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
mischo8
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 20 led 2006, 21:19
Bydliště: Slovensko - Bratislava

svietiaci airbag

Příspěvek od mischo8 »

ja som tiež dával dole palubovku, odpojil som konektor, po spätnej montáži začal trvalo svietit airbag, zašiel som do fiatu, punťo pripojili na kompík a teraz už kontrolka nesvieti. Komp vyhodil, že bola odpájaná kontrolka,napríklad, keby sa prerušil nejký káblik od airbagu alebo niečo podobné, no aspoň viem že airbag je ok a hlavne že funguje, za tú návštevu servisu to stálo. :lol:
majco

Příspěvek od majco »

Keď odpájate prístrojovku odpojte baterku a je po probléme!!!!! :D :wink: :idea:
Patrik

Příspěvek od Patrik »

Po vícero osobních zkušeností mohu jen doporučit odpojit baterii, pokud se jdete vrtat do elektriky. Kontrolka airbagu je prevít, a bohužel asi budeš muset zajet přímo do servisu Fiat, neboť mně se to stalo na švagrovém Puntu Mk2 1.2 8V, zajeli jsme s tím k borci co se specializuje na Fiaty, a který má i diagnostiku, a který je dost vyhlášený, ale s kontrolkou airbagu si neporadil. Rovněž nepomůže třeba i celodenní odpojení ŘJ od baterky. Tato závada se totiž zapisuje do EEPROM. Takže smůla. Navíc se svítící závadou airbagu neprojdeš technickou. Takže jedině autorizovaný servis FIAT, a minimálně 500Kč do kapsy....
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

to si delate srandu zejo! ty vado tak to musim taky do fiatu
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Dohy píše:to si delate srandu zejo! ty vado tak to musim taky do fiatu
lol :D
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

se na to vyseru :? kdybych si to precetl... tady ... koho napadne ze po vyndani palubky se pojebe airback.. sitt... co KDYZ VYNDAM TU ZAROVICKU?... a vyseru se na to?... :? :? :(
Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Timo »

Ja mam podobny problem a to ten, ze po buracke vobec nemam airbag vo svojom Punte II. Kontrolka svieti stale. Fakt je problem prejst STK? Co mam urobit aby nesvietila? Mam vybrat kontrolku? Kryt na volante mam bez napisu AIRBAG. V tecnicaku nikde nie je zapisany airbag. :roll:
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No pokud teoreticky airbag auto nema, staci vydelat kontrolku. Pokud je v papirech napsano, ze auto airbag ma, vyndani kontrolky neni na nic, protoze pri zapnuti zapalovani se musi kontrolka rozsvítit a zhasnout. Takze to je indikace, ze s airbagem neni neco ok...
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

a stane se neco ze airbak tam je oba dva ale po vyndani palubky ta kontrolka SVITI?... vadi to hodne aspon vyndam volant a dam jiny.. ted sem dal palubku z gt... a kontrolku sem vyndal.. vadi to hodne KONTROLKA NESVITI ALE TY POLSTARE TED VLASTNE NEFUNGUJI
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Dohy píše:a stane se neco ze airbak tam je oba dva ale po vyndani palubky ta kontrolka SVITI?... vadi to hodne aspon vyndam volant a dam jiny.. ted sem dal palubku z gt... a kontrolku sem vyndal.. vadi to hodne KONTROLKA NESVITI ALE TY POLSTARE TED VLASTNE NEFUNGUJI
Je to tak, nefunguji a neprojdes technickou...
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

tak jsem dnes nastartovala šPunto a z niceho nic mi zacla svitit kontrolka Airbagu. vypnu, zapnu znovu a furt sviti........... ze by nejaky spatny kontakt ?
co s tim, prosim o radu !!!
vadi to neccemu ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Udělat aby se kontrolka rozsvítila na pár sekund po otočení klíčkem a pak vypla je otázka 10ti minut a 10ti korun.

A proč by měl být problém s STK, copak ti kontrolují každou kontrolku na přístrojovce, nebo co??
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Nevadí to vlastně ničemu,ale nefungujou ti pytle.Na STK to bohužel prý kontrolujou(zkušenost kámoše).Já vyndal žárovku a pytle a mam klid.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“