HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Toti »

Šroby nieje ťažké vytiahnuť to ide v pohode, ale problém môže byť trebars pri tých ložiskách ako som mal aj ja. Ani za svet nechcelo ísť jedno ložisko von z toho ramena, lebo mne praskla ta jedna tesniaca guma a k ložisku sa mi dostala voda a po čase sa uplne rozpadlo a prihrdzavelo, zato tam tak fest držalo. Nakoniec sa ale pomocou takeho pripravku vyklepalo von. Inak to ale nieje nič komplikovaného.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Reklama
 

Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od slavek311 »

Toti píše:Šroby nieje ťažké vytiahnuť to ide v pohode, ale problém môže byť trebars pri tých ložiskách ako som mal aj ja. Ani za svet nechcelo ísť jedno ložisko von z toho ramena, lebo mne praskla ta jedna tesniaca guma a k ložisku sa mi dostala voda a po čase sa uplne rozpadlo a prihrdzavelo, zato tam tak fest držalo. Nakoniec sa ale pomocou takeho pripravku vyklepalo von. Inak to ale nieje nič komplikovaného.
Tím přípravkem myslíš nějakou přesně osoustruženou trubkou?
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Toti »

Nie, to bola taká tyč s takým tenkým zahnutým koncom ktorý sa zahákol za ložisko a so závažím na tej tyči to vyklepeš von. Ako dalo by sa aj z druhej strany ramena prestrčiť tyč a normálne vyraziť, len to ložiško bolo rosypane čiže v ramene ostal len vonkajší kružok z ložiska a ostatne sa vysypalo takže sa nedalo zozadu vyraziť. Ale druhe ložisko ktore nebolo zahrdzavene tak išlo v pohode.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od slavek311 »

Toti píše:Nie, to bola taká tyč s takým tenkým zahnutým koncom ktorý sa zahákol za ložisko a so závažím na tej tyči to vyklepeš von. Ako dalo by sa aj z druhej strany ramena prestrčiť tyč a normálne vyraziť, len to ložiško bolo rosypane čiže v ramene ostal len vonkajší kružok z ložiska a ostatne sa vysypalo takže sa nedalo zozadu vyraziť. Ale druhe ložisko ktore nebolo zahrdzavene tak išlo v pohode.
Jo pochopil jsem to.Příští týden se do toho chci pustit,ale chtěl bych se na to nejdříve připravit(přípravky) atd.
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od slavek311 »

Ahoj,ještě by mne zajímalo jaký tuk se dává do toho ramene s ložisky.Musí byt vodě odolný?Dík
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od koby »

Tak jsem v klubu bouchaní zadní nápravy... :-(

Podařilo se mi vjet zadní nápravou při couvání do ukrutnýho jakoby žlabu, za tmy, nějak jsem to přehlédl.. :-(

Od tý doby dělá hluk pravé zadní "kolo"... Zní to jakoby by bylo něco v kufru, na což jsem dlouhou dobu spoléhal, je to kovový zvuk a snad nikdy to nebouchne jen jednou, ale třeba 3x v polovině vteřiny... Občas se to ozve i třeba do prudké zatáčky někde při odbočení.. Přirovnal bych to třeba kdyby někde pod rezervou byla schovaná ráčna, která si při přejezdu nerovnosti 2 až 3x skočí :-)
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Bišop
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 12 črc 2011, 01:04
Bydliště: Kósek od Brna

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Bišop »

To stejný dělalo i mé máti na puntu a bylo to silenblokem, jenomže ona na to kašlala až ji to nakonec voukousalo rameno, ale naště sti to šlo ještě zavařit.
Alfa Romeo 156 Ti po FL 1.9 JTDm 110 kw
Fiat Punto Sporting Mk1 1.2 16V 63 kW ex
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od cinzano »

koby píše:Podařilo se mi vjet zadní nápravou při couvání do ukrutnýho jakoby žlabu, za tmy, nějak jsem to přehlédl.. :-(
Zní to jakoby by bylo něco v kufru, na což jsem dlouhou dobu spoléhal, je to kovový zvuk a snad nikdy to nebouchne jen jednou, ale třeba 3x v polovině vteřiny... Občas se to ozve i třeba do prudké zatáčky někde při odbočení.
Není jenom odrbaný nebo ohnutý výfuk, utržený jeho gumový závěs? Jinak mě napadají jen uložení pružin a zadní tlumiče, jinak tam celkem nemá co kovově mlátit. Uvolněné brzdové čelisti spíš "šmajdají".
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od koby »

Nee, výfuk to fakt neni :-/ Tenhle týden se to rapidně zhoršilo, vizuálně nic špatnýho nevidím, ani když zvednu auto, kolo je zvedlé a nevypadá nijak divně a vule necítím. Ale už to jde na servis, v těhle mrazech by se mi to pod barákem stejně moc dělat nechtělo. Dám pak vědět.
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od rossi »

tipoval bych to na ten tlumič+silentblok uložení zad.nápravy.Jestli to byla pořádná díra a ve větší rychlosti mohla se ohnout pístnice tl. Na ten přední silentblok zad. napr. bych dal tzv.puky.Je to tohle http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?k ... indowid=0&Už se tu o tom psalo. hledej.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Matto »

čaute, mám taký zvláštny problém, pri jazde po dialnici pri rýchlosti nad 120km/h, sa mi po cca 10 km začne ozývať od ľaveho zadneho kolesa taký zvláštny ako keby pisklavý zvuk, niečo také, ako ked na dialnici prechádzate po tých priečnych retardéroch, ked spomalím postupne to prestane, takisto to nepočuť pri bežnej jazde mimo mesta či v meste, proste iba nad tých 120km/h, má niekto s tým skúsenosť :?: ... mňa zatial napadli tieto veci: ložisko, tlmič, alebo uloženie ramena, kedže ho mám na tej strané mierne vybité... čo vy na to :?:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od straki »

Matto:Mne napadlo jako první ložisko ale že by to dělal tlumič se mne ňák nezdá popř nějaká guma v uložení zamene by mohla ještě vrzat či pískat že by se nad určitou rychlos neudržela a začala se protáčet ale to nevím jestli není kravina.
Divný je že to dělá jen nad nějakou rychlost
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Matto »

no presne tak, pri bežnej jazde to nieje počuť, mňa takisto napadlo prvé to ložisko, ale myslím, že ak bolo načaté ložisko, robilo by to hluk aj pri menších rýchlostiach a asi by sa aj zahrievalo koleso, neviem no, je to fakt dosť divný zvuk ...
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
TheMarra
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2012, 22:00
Bydliště: Brno

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od TheMarra »

Mám malý dotaz..Jako všem mi tady taky začalo bouchat při každé nerovnosti na silnici v zadní části auta..Chci se zeptat jestli někdo neví o nějakém šikovném člověku, který by to dokázal kvalitně opravit za rozumnou cenu nejlépe BRNO a okolí...Kdyžtak mi napište prosím do zprávy nebo na machalik.m@seznam.cz ...Děkuju :)
PUNTO MK1: 55S - 1,1 - 1997 - 3dv.
regi
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 26 led 2010, 11:11

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od regi »

Caute, rovnaky problem ako skoro vsetci. Mam Punto MK2B 1,2 44kW, r.v. 2008, od nova, zacala buchat zadna naprava + teraz posledne dva dni pri jazde nad 100 km/h zacne triast celym autom. Viete niekto poradit, ci su to len silenbloky + puky, alebo to moze byt uz lozisko ?

Punto ma 117 000 nabehane, takze dalsia otazka - neviete poradit dobry servis v okoli Pezinka ?
Budem menit olej, filtre, rozvody, vod.pumpu a teda aj nieco na zadnej naprve. Vopred dik.
regi
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“