HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
radkin
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 23:40

HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od radkin »

ahoj punťáci koupil jsem asi tak před rokem punto 55 rok 1996 a cca poslední měsíce mi fakt dost nepříjemně tluče zadní náprava. Nevíte co to může být za problém? Něco jsem o nápravách u punta slyšel ale nevím přesně. Poradíte co koupit a za kolik cca a jestli je ta oprava oprava náročná,auta i opravuju ale punto jsem ještě nedělal tak abych věděl na co se připravit. Díky za každý příspěvek.
Reklama
 

Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Mě to dělali jen ty silentbloky, takze jsem vymenil jen je a je to v pohode.
radkin
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 23:40

Příspěvek od radkin »

díky díky a jak je ta oprava náročná? je možno napsat zkráceně postup ? ozývá se to hlavně z pravé strany. díky
olso
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 říj 2005, 20:10

kacena

Příspěvek od olso »

a nie su zadne kolesa rozcapene ako kacena? taky negativny odklon ako na okruhovych autach?
radkin
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 23:40

Příspěvek od radkin »

tak vám díky nechám to raději někomu kdo už to dělal. jo a kola jsou v pohodě odklon ok .
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

radkin píše:tak vám díky nechám to raději někomu kdo už to dělal. jo a kola jsou v pohodě odklon ok .
nech si tam dat takove gomove puky maji je u fiat ivanek cena 500 ale uz nevim jestli za oba nebo za jeden asi oba das je tam a je klid
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Kaufik píše:
poitromasoni píše:nech si tam dat takove gomove puky maji je u fiat ivanek cena 500 ale uz nevim jestli za oba nebo za jeden asi oba das je tam a je klid
Takovej ten gumovej puk.. seš ty... :lol: tam to jsou silentbloky :idea:
az budu na dilne tak se zeptam...je to proti vrzani a podobnym zvukum ja je tam mam proste jsou to podlozky nejsem mechanik...takze...jsem punto :shock:
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
ekr

zadní náprava

Příspěvek od ekr »

S těmi puky má částečně pravdu montují je ve fiatu přes ty silentbloky jen se vyšrubuje ten šroub coho drží a nasadí se přes ten silenblok ,znám osobně lidi kterým to funguje,já jsem musel vymněnit teda celé to uložení,včetně ložisek v pouzdrech ramen,tacena co píše Kaufík by souhlasila,sada těhc sroubů z ložisky pro jistotu raději váleo vyšla ve fiatu na 3 tisíce,tysilenbloky sem koupil u nás u georga za 600 všechny,na těch se ušetřit takto dá.Jsem z Havířova takže kdyby se našel někdo z poblíž nebylo by od věci se třba sejít nebo si o problémech psát třeba na icq to vlastně můžeme i tady :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ty silenbloky se dají zalisovat i když jen povolíš nápravu. Nemusí jít celá ven. Teda měnil jsem jen ty přední na obou stranách.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

taky jsem menil vsechny silenbloky a napravu jsem neoddelaval
Kosta
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 07 zář 2005, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

Nechci vam do toho moc kecat hosi ale ja mam na kazdy naprave dva hokejovy puky(foto auta muze zasla kaufik) a snizeni o 7 cm cely auto a funguje to suprove akorat si na dlazbe vymlatite zuby a cela ta sranda s pukama stala okolo 80kc a hodka a pul prace cest ;)
Kosta
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 07 zář 2005, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

No jo no mam dvojkovy ale jezdi to dobre ;)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

me to taky hrozne mlati - jako by mi nekdy v tom kufru skocila bedna s SW :))))))ale tu mam pripevnenou.
uz aby byl nowej podvozek. :roll:

to Kaufik: bude i tak potreba potom neco poopravit ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

jen se chci zeptat v jakych intervalech ta naprava zlobi diky
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Jarous

Příspěvek od Jarous »

Na mém Puntu se poprvé opravovala po cca 120 t.km(od nova, r.v.98 )a kamarád dával opravný set již po 75t.km(r.v.95). Ve většině případů stačí použít opravný set od Fiatu(lrvnější varianta).
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“