HELP - svítí kontrolka Airbag

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od kovvalsky »

marek7650 píše:Chlapy zdravim kupil som punto a svietia tam airbagy + ručička na teplotu je stale na prevadzkovej teplote aj pri vypnutom kluci
Moja otazka znie mam vymenit budiky a bude to dobre? Ak vymenim budiky treba ich nakonfigurovat na PC alebo len vymenit kus za kus?
bol som na diagnostike a na airbagy sa nechcelo napichnut potom dal celkovu diagnostiku a naslo vadna zbernica CAN vymazalo sa 2 dni nesvietili airbagy a potom zase zacali pripadne novu jednotku airbagov? Lebo zhodov nahod tu doma mam...
Dakujem
PUNTO 2001 1,9JTD 59kw
pokial tam mas strelene airbagy a vymene za druhe tak myslim ze musis vymenit aj riadiacu jednotku lebo je to v tej jednotke stale zaznamene a cez diagostiku sa to da vymazat ale zase to tam vyskoci a co sa tyka ruciciek musela to by dobra supa ked sa pokazila ta rucicka popripade je pokazeny snimac teploty ale myslim si ze moze byt len zadeknuta ta rucicka skusit to rozobrat porpipade zohnat druhe budiky a vyskusat vymenit ci ta pojde
one world, one dream, one car
Reklama
 

marek7650
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2012, 10:50

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od marek7650 »

neviem ci boli strelene bagy ale pasy su strelene neni...
Ručička sa niekedy pri vypnutom motore po cca minute vrati do povodnej polohy a akonahle zase zapnem kluc da sa ze je zohriate
sedačky su taktiez v pohode nevyzera to byt ze by boli strelene... chcem sa este spytat ako je to s tou vymenou po vymene bude vsetko fachat ci treba aj na PC?
DeMi92
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2012, 23:15

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od DeMi92 »

Někdo to už tady zmínil , pokud se hrabete v elektrice je dobré odpojit baterku, většinou chyba airbagu vznikne potlačením volantu nahoru či dolů třeba pokud se vyndávají budíky :) pokud nepomůže jak tu někdo psal odpojit budík baterku a zkusit o 5 zapojit tak jedině do nějakého toho spešl servisu a příště radši odpojit baterku :)
jang
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2013, 17:27
Bydliště: CZ - Nová Role

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jang »

Chtěl bych se zeptat. Když chci vymazat chybu z ŘJ airbagů, tak se připojím do diagnostické zásuvky airgabů nebo přímo do řídící jednotky? A ještě by mě zajímalo, kde ve vozidle najdu toto připojení. Vím, že se jedná o blbý dotaz, ale pročítal jsem si toto celé téma a buď jsem slepý, nebo jsem to nikde nenašel.
Předem děkuji za odpověď
P.S.: Jedná se o Fiat Punto I
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Maťo »

Pripojenie na diagnostiku nájdeš v kabíne kde sú poistky a je úplne dolu pod poistkami. Vyzerá ako scart zásuvka. Chyby sa mažú cez diagnostický program. :D
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Arrow79 »

Ma niekto skusenosti s vymenou riadiacej jednotky airbagu? Svieti mi kontrolka airbagu, po navsteve servisu, kde mi menili predne ramena, silentbloky, celne sklo a brusili trosku strechu (teraz nejdem riesit to, ze nejaky servis ked nieco robi neodpaja ani baterku). Diagnostika vyhadzuje internu chybu riadiacej jednotky (ECU error 62).
Je mozne vymenit povodnu jednotku (mam len jeden airbag) za akukolvek inu, alebo musim zhanat presne rovnaku? Riadiacka v prilohe.. dakujem
Přílohy
IMG_8343.jpg
IMG_8343.jpg (159.93 KiB) Zobrazeno 8184 x
Punto MK2 1.2 8V ELX
marek7650
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2012, 10:50

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od marek7650 »

Zdravim
Kupoval som buraneho punta airbagy som uz menil a stale svietia takze predpokladam ze bude treba druhu jednotku otazka znie
cislo jednotky v aute je 46766383 331163 auto ma 2 airbagy a mam doma dobru jednotku s cislom 46766384 331164 v aute ktore malo 4 airbagy chcem sa spytat bude to spolu komunikovat? respektive nic nepokazim ked ju tam dam len na skusku?
Vdaka
duky
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2015, 16:59

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od duky »

čau hoši mam takovej problém. Koupil sem si punto II 1.2 8v 44kw hned po koupi sem auto připojil delphi diagnistiku a načetli se mi všechny řídicí jednotky (bez chyby). Po týdnu mi začli blbnout páčky na blinkr tak sem odpojil baterku, odmontoval airbag sundal volant aji ten kroužek, vyměnil páčky a všechno dal zpátky a rozsvítila se mi kontrolka airbagu a nejde se mi připojit k řídicí jednotce. nevíte co s tím ?
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Vitaml »

Na airbag Punto 2 se připojuje KKL kabelem, airbag je pin 3.
Taky se ti mohl porušit kontakt, nebo natrhnout pásek toho šneku, co spojuje volant se zbytkem auta, nebo výpadek napájení jednotky.
Přílohy
kontakty1.jpg
kontakty1.jpg (33.93 KiB) Zobrazeno 7468 x
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Ludes_Sporting
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2016, 17:06

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Ludes_Sporting »

Chci se jen zeptat, když jsem udělal stejnou chybu s budíky, kam mám připojit diagnostiku? Koukal jsem do ESI tronicu a tam znázorňují, že je ŘJ bagu někde uprostřed palubní desky, připojuje se to na ni nebo na ŘJ motoru pod kapotou?
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Vitaml »

Jaký máš punto ? Punto 2 má vše v jednom konektoru u pojistkové skříně u volantu,
Punto 1 má každá jednotka zvlášť připojení.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Ludes_Sporting
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2016, 17:06

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Ludes_Sporting »

Aha
Naposledy upravil(a) Ludes_Sporting dne 08 črc 2016, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Ludes_Sporting
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 26 čer 2016, 17:06

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Ludes_Sporting »

Může mi tedy někdo poradit, kde je ŘJ airbagu u Sportingu '98? Dík
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Vitaml »

Bývá uprostřed pod topením. Slyšel jsem o zásuvce někde v přihrádce spolujezdce.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
elektrikar
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2021, 17:25

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od elektrikar »

AHoj kluci.
tak už svítí Airbag kontrolky na mém Fiat 500 1,4 16V 100w.
koupil jsem auto, zkušební jizda, v pohodě. Pak jsm ejel na benzinu, nabral benzin, neb byla nádrž prázdná a když jsem zvařel víčko, zaplatil :-) a nastartoval, tak se rozsvítili ikony Airbag řidiče, Airbag spolujezdce (s ikonou obálky a č.2) , ikona zapnutí pásů a pak se ještě rozsvítila vlevo dole Ikona trojuhelniku.
Na diagnostice to bylo vypsalo to několik chyb, jako že chybí kontatk na SMD jednotku., nějaký zkrat na zadním osvětlení SPZ (ale ta svítí v pohodě) a vubec nenačetlo RJ airbagu. tu jsem kontroloval fyzicky a ta tam nechybí :-)
Ukostření převodovky a karoserie je zkontrolované a v pořádku, Baterie je nabitá 12,6 V a dobíjí na 14,08V (měřeno na volnoběhu).
ukostření na levé straně u "A" sloupku u páčky kapoty je taky v pořádku. Konektory pod sedadly jsme prošel, vytáhl a zasunul zpět, pojistky jsou taky všechny v pořádku.
Poradíte? nesetka se s tím někdo? V historii nevím, zda to měnlo nějakou nehodu, ale všechny díly jsou původní, auto je suché, čisté, nekoroduje.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“