DISKUZE - Spotreba - MK2

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Tomas-Sk8 píše:Hehe,ještě sem neviděl aby někdo někam uváděl spotřebu auta,když jede na bůra z kopce 2 Km :D To je fakt kravina...mě to žere skoro stejně jako člověku s přezdívkou Sporting 1.2 a to mam 1,2 6V 44kw...Ale jezdim s tim většinou za 6 prostě kombinovaná na 100km..Což si myslim že špatný neni na to že tam mam 15tky kola :wink:
To mas super motor se sesti ventily :lol:

(chapu ze to je preklep, ale pobavila mne ta myslenka.)
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od l-cizek »

Tak pro ty vypatlaný blbečky.... já nepsal že je to průměrná spotřeba, to ste si doplnili samy chytráčci...já psal že je to můj rekord, co mi ukázal palubák a ne průměrná spotřeba... takže se zas nezapomeňte ozvat a přidat rádoby vtipnou připomínku :!: OMG
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

už to nechte být...a poraďte mi, v čem je chyba, že mi klepe auto při přidání plynu :twisted:
MK2 1.2
Obrázek
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

FetesBrod píše:už to nechte být...a poraďte mi, v čem je chyba, že mi klepe auto při přidání plynu :twisted:
Muzes to vice priblizit? Kdyby to auto melo senzor klepani (detonaci), tak by to vypadalo na to.
Dela to za studena/tepla? Kdyz nastartujes tak se to chveje? Sviti Ti kontrolka na palubovce? Diagnostika nehlasi nic?
A ted se zeptam. Mas procistene kontakty od cidel? Co kabely ke svickam? Svicky nove, jakou maji barvu, nejsou ocernale? Cistil si klapku sprejem na karburatory (Carb Cleaner)? Mas novy vzduch. filtr?
Nejdrive to zkus popsat a pripsat vysledek kontroly, pak je mozno vedet vice... :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

zkusím kabely, kupoval jsem v autokelly ty noname Starline, najeto mají tak 5-6tisíc km a je na nich hezký nápis Made in USA :) svíčky Denso a vzduch.filtr mají taky 5-6tisíc km. Kontrolka svítí stále :) občas startuje na 3 válce, diagnostika ukázala problém cívky, ale to je problém řídící jednotky(viz řešeno jinde) a s tímhle to, myslím, nemá nic společného. Jinak studený a teplý motor na to nemá vliv, dělá to pořád. Nejvíc při přidání plynu na třetí, čtvrtý a pátý rychlostní stupeň, a pak taky při zařazené rychlosti a puštění plynu


Ještě jednou se omlouvám za offtopic >D
MK2 1.2
Obrázek
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

FetesBrod píše:zkusím kabely, kupoval jsem v autokelly ty noname Starline, najeto mají tak 5-6tisíc km a je na nich hezký nápis Made in USA :) svíčky Denso a vzduch.filtr mají taky 5-6tisíc km. Kontrolka svítí stále :) občas startuje na 3 válce, diagnostika ukázala problém cívky, ale to je problém řídící jednotky(viz řešeno jinde) a s tímhle to, myslím, nemá nic společného. Jinak studený a teplý motor na to nemá vliv, dělá to pořád. Nejvíc při přidání plynu na třetí, čtvrtý a pátý rychlostní stupeň, a pak taky při zařazené rychlosti a puštění plynu


Ještě jednou se omlouvám za offtopic >D
Ty kabely zmeris jednoduse, musi byt do 10kOhm, pokud maji vice, tak je vymen (cim delsi, tim vyssi odpor).
Jak to tak ctu, tak bych jeste sel po ukostreni a tom Hallovem snimaci, ktery je na klikovce (mas jej take na tom vypise). Pokud to nepomuze, tak RJ je vadna. Uz jsem take slysel od servisaka, ze se to stava. :cry:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Příspěvek od turbom »

Vratim se k te spotrebe.
Mam pro majitele Punta s palubnim pc bojovy ukol.

Zmerte mi okamzitou sporebu na 5. rychlostni stupen, pri ustalene rychlosti na rovine (zadne z kopecka), za sucha, :

Pri:

60 km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
70 km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
80km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
90km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
100km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km

Vysledky mi napiste viz nad timto radkem.
Napiste presny typ motoru, 8v nebo 16 v, pro majitele 6 speed uvadejte spotrebu pri 6 rychlosti.

Diky moc.

Jsem zvedavy na vysledky.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

tak to jsem taky zvedavy, nebot zadne punto neukazuje okamzitou spotrebu :lol: Mozna az Mk2b.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

turbom píše:Vratim se k te spotrebe.
Mam pro majitele Punta s palubnim pc bojovy ukol.

Zmerte mi okamzitou sporebu na 5. rychlostni stupen, pri ustalene rychlosti na rovine (zadne z kopecka), za sucha, :

Pri:

60 km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
70 km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
80km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
90km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km
100km/h - ?ot/min - okamzita spotreba ? l/100 km

Vysledky mi napiste viz nad timto radkem.
Napiste presny typ motoru, 8v nebo 16 v, pro majitele 6 speed uvadejte spotrebu pri 6 rychlosti.

Diky moc.

Jsem zvedavy na vysledky.
No tak nakolko mam r.v. 2001 tak mi okamzitu neukazuje. Dlhodoby priemer, tj. napr. 15000 km za rok - priemerna spotreba cca 6.2 l. Cesty vseho druhu, leto,zima,dlhe/kratke trasy,dole/hore kopce,panelky,zapchy atd. Pre moju spokojnost je dolezite co ma stoji 1km prevadzky Punta. IBA PHM*ziaden olej, amortizacia,pneu ....... Skratka cca 6.2l/100km tolko papa - som si vedomi a nestazujem sa.
No a tu su rychlosti vs otacky:

60 km/h 1600rpm
70 km/h 1600rpm
80 km/h 1800rpm
90 km/h 1800rpm
100 km/h 2000rpm
120 km/h 2400rpm
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

to je hodně dobrý :) hele a kolik máš otáček při 140-150km/h ? Kamarád si koupil Grande Punto 1.4 8V a vždycky, když někam jedeme, tak už při 120 mu jde docela slyšet motor, zdá se mi i víc než u mé 1.2
MK2 1.2
Obrázek
ivo89
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 27 bře 2008, 00:33

Příspěvek od ivo89 »

FetesBrod píše:zkusím kabely, kupoval jsem v autokelly ty noname Starline, najeto mají tak 5-6tisíc km a je na nich hezký nápis Made in USA :) svíčky Denso a vzduch.filtr mají taky 5-6tisíc km. Kontrolka svítí stále :) občas startuje na 3 válce, diagnostika ukázala problém cívky, ale to je problém řídící jednotky(viz řešeno jinde) a s tímhle to, myslím, nemá nic společného. Jinak studený a teplý motor na to nemá vliv, dělá to pořád. Nejvíc při přidání plynu na třetí, čtvrtý a pátý rychlostní stupeň, a pak taky při zařazené rychlosti a puštění plynu


Ještě jednou se omlouvám za offtopic >D

FetesBrod, potesiiim ta ked ti poviem ze presne toto iste do detailu robi aj mne? a tiez si neviem dat rady s tyyym,to klepanie ja zasa pocujem najviac na 1ke ked ju rozbehnem a pustiiim plyn tak to je najviaac pocut(vtedy nehucia gumy,nefuuka vietor,a pod.) :cry: som z toho zuufaly a bojim sa aby mi nieco zo suciastok nutne potrebnych pre chod motora neodisla,lebo mu dáávam dost kvalitne zabrat...


No a ked je rec o spotrebe,jazdim z 90% stale podlahu a tych 10% idem po parkovisku,v kolone,cesta do TT do skoly mi trva 6-8min a to byvam presne 24 km od skoly (1ka-40km/h;2ka-85km/h;3ka-120km/h,4ka-150km/h,5ka-maximum vlasok pred tachometrovymi 180km/h),spotrebu mi ukazuje od 11,1km/1l max do 12,4km/l ale to uz si pripadam ze sa vleciem:) taaakze taak
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

já ale myslim, že to bude vzducháč nebo kabely, protože mi to začlo dělat až poslední dobou. Zkusim koupit ten filtr, stojí jen pár korun. Jinak dneska jsem v OBI koukal na multimetry, že bych si změřil cívky a kabely v autě, ale nevyznam se, jakej koupit, jaké třeba hodnoty nastavit před začátkem měření a jaké hodnoty by měl dokázat zobrazit.
MK2 1.2
Obrázek
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

FetesBrod píše:to je hodně dobrý :) hele a kolik máš otáček při 140-150km/h ? Kamarád si koupil Grande Punto 1.4 8V a vždycky, když někam jedeme, tak už při 120 mu jde docela slyšet motor, zdá se mi i víc než u mé 1.2
140-150 moc nechodim ale mam otestovane a je to cca 3000rpm. Samozrejme, ze vsetky uvadzane rychlosti su pri ustalenej jazde so zaradenym 7 stupnom 8)
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
palec
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 22 dub 2008, 06:59
Bydliště: MY, NM

Příspěvek od palec »

nie som si celkom isty ale mozem to zistit ale pri 4000 ot mi ukazuje 160km/h a pri 3500 tusim kolo 140. nabuduci vikend idem na dlhsiu trasu tak to mozem preverit a zapisat si aby som nezabudol :roll:
Čierny Punťo 1,2 16V 2000
http://palex.rajce.idnes.cz/puntak/" onclick="window.open(this.href);return false;
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

Sporting 1.2 píše:
FetesBrod píše:to je hodně dobrý :) hele a kolik máš otáček při 140-150km/h ? Kamarád si koupil Grande Punto 1.4 8V a vždycky, když někam jedeme, tak už při 120 mu jde docela slyšet motor, zdá se mi i víc než u mé 1.2
140-150 moc nechodim ale mam otestovane a je to cca 3000rpm. Samozrejme, ze vsetky uvadzane rychlosti su pri ustalenej jazde so zaradenym 7 stupnom 8)
aha :twisted: Tak to potom vysvětluje ty malé otáčky
MK2 1.2
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“