DISKUZE - Spotreba - MK2

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
marlboropp
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2006, 14:17
Bydliště: Poprad - Slovensko

DISKUZE - Spotreba - MK2

Příspěvek od marlboropp »

Zdravím všetkých čo jazdia na Fiate, a zvlášť tých čo majú Punto. Chcem zistiť či aj vy máte takú spotrebu ako ja. Mám Fiat Punto 1,2 (MkIIb) r.v. 12/2003. Mám ho od októbra 2005. Teraz v zime, (a to som z Popradu - pod Tatrami) mám spotrebu tých 8,5 l. Nieje to veľa? Je síce pravda že s ním jazdím viac menej len po meste,ale aj tak sa mi to zdá dosť. Hm? čakám na vaše odpovede a nejaké skúsenosti. Ináč zima tu pod Tatrami je poriadna, a ked teplota klesla v noci pod -22, tak som ani nenaštartoval. :wink:
Reklama
 

poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoteba

Příspěvek od poitromasoni »

marlboropp píše:Zdravím všetkých čo jazdia na Fiate, a zvlášť tých čo majú Punto. Chcem zistiť či aj vy máte takú spotrebu ako ja. Mám Fiat Punto 1,2 (MkIIb) r.v. 12/2003. Mám ho od októbra 2005. Teraz v zime, (a to som z Popradu - pod Tatrami) mám spotrebu tých 8,5 l. Nieje to veľa? Je síce pravda že s ním jazdím viac menej len po meste,ale aj tak sa mi to zdá dosť. Hm? čakám na vaše odpovede a nejaké skúsenosti. Ináč zima tu pod Tatrami je poriadna, a ked teplota klesla v noci pod -22, tak som ani nenaštartoval. :wink:
po meste je to super spotreba a navic v zime!
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Spoteba

Příspěvek od KUFI »

marlboropp píše:Zdravím všetkých čo jazdia na Fiate, a zvlášť tých čo majú Punto. Chcem zistiť či aj vy máte takú spotrebu ako ja. Mám Fiat Punto 1,2 (MkIIb) r.v. 12/2003. Mám ho od októbra 2005. Teraz v zime, (a to som z Popradu - pod Tatrami) mám spotrebu tých 8,5 l. Nieje to veľa? Je síce pravda že s ním jazdím viac menej len po meste,ale aj tak sa mi to zdá dosť. Hm? čakám na vaše odpovede a nejaké skúsenosti. Ináč zima tu pod Tatrami je poriadna, a ked teplota klesla v noci pod -22, tak som ani nenaštartoval. :wink:
Ja mam taky 8,5l (Mk2, 16V, 05/2003). Kdyz jezdim hodne pomalu, tak se dostanu na 6,8l. Alespon tak mi to ukazuje comp. A taky se mi to zda hodne. V recenzich pisou, ze s klidnou nohou a mimo mesto se da jezdit i za 4,5l. To je ale v mym pripade naprosto nerealny :?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No de o to, jestli se motor zahreje, nebo ne. Pokud jedes minutu a pak to zhasnes, tak je to super spotreba. Jestli se to zahreje a jedes dyl, ze motor zahrejes na provozni teplotu a jedeees a jedeees, tak zas tak super neni. Samotna teplota vzduchu spotrebu nezvysi, pokud nemas casty studeny starty. To, ze se motor ohreje a je ohratej na provozni teplotu, tak pak uz je jedno, jaka je teplota. Uvidis na jare, popr. v lete.
Hustokrutost
marlboropp
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2006, 14:17
Bydliště: Poprad - Slovensko

Příspěvek od marlboropp »

lacin píše:No de o to, jestli se motor zahreje, nebo ne. Pokud jedes minutu a pak to zhasnes, tak je to super spotreba. Jestli se to zahreje a jedes dyl, ze motor zahrejes na provozni teplotu a jedeees a jedeees, tak zas tak super neni. Samotna teplota vzduchu spotrebu nezvysi, pokud nemas casty studeny starty. To, ze se motor ohreje a je ohratej na provozni teplotu, tak pak uz je jedno, jaka je teplota. Uvidis na jare, popr. v lete.
No je pravda,že štartnem,prejdem cca 5 km a som v práci.Motor sa nestihne ani zahriat.Koncom mesiaca idem na dlhšiu trasu, idem na maďare do Rio dela Levice,tak som zvedaví,ako sa to prejaví na spotrebe.Dám potom vedieť či budem v tej norme,ako uvádza výrobca. :wink:
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

marlboropp píše:
lacin píše:No de o to, jestli se motor zahreje, nebo ne. Pokud jedes minutu a pak to zhasnes, tak je to super spotreba. Jestli se to zahreje a jedes dyl, ze motor zahrejes na provozni teplotu a jedeees a jedeees, tak zas tak super neni. Samotna teplota vzduchu spotrebu nezvysi, pokud nemas casty studeny starty. To, ze se motor ohreje a je ohratej na provozni teplotu, tak pak uz je jedno, jaka je teplota. Uvidis na jare, popr. v lete.
No je pravda,že štartnem,prejdem cca 5 km a som v práci.Motor sa nestihne ani zahriat.Koncom mesiaca idem na dlhšiu trasu, idem na maďare do Rio dela Levice,tak som zvedaví,ako sa to prejaví na spotrebe.Dám potom vedieť či budem v tej norme,ako uvádza výrobca. :wink:
kdyz pojedes v kuse a jeste v lete 300km pri 90km trba po dalnici tak tech 4.5 udelas v poho ted jedu natankovat tak pak dam vedet kolik papa
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Mám 1.2 16V rv2000 a jezdím teď v zimě reálně za 5-6 l/100km. (podle palubáku 4.7 - 5.7). Nejvíce jezdím trasy 10-20km, často s několika přerušeními.
Na 4.5 litru se dostanu v létě, podmínka je mít na tachu max. kolem 80km/h, na kopečnatosti a klikatosti (přeřazování) trasy nezáleží, spotřeba se bezproblémů udrží i na 4., příp. 3. stupni, při adekvátně snížených rychlostech pod 80km/h. (prostě točit na rovině kolem 2000-2300 ot, do kopce podle potřeby více). Samozřejmě nebrzdit ale předvídat. Krásně se mi takto jezdí na výlety.

Jinak i teď v zimě trasu 5 km zajedu normální jízdou pod 6 litrů/100km. Fakt super motor. Olej používám 5W-40. Mohu potvrdit, že na teplotě vzduchu spotřeba příliš nezáleží (potkal jsem tuto zimu až -26°C), samozřejmě pokud je motor na takovou teplotu promrzlý při startu tak jo. Zdá se mi ale, že má dost pozorovatelný vliv vlhkost vzduchu (sychravé počasí).
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Těch 8.5 litrů je fakt morbidních. I když si někdy zařádím co to dá, nedostanu se zdaleka ani na 7 litrů, leda na dálnici, tam není problém těch 8 udělat, ale to je při jízdě 150 km/h. A to jezdím rád - jsem odkojený Unem Turbo :wink: To musíte jezdit se zataženou ručkou, ne ?
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

Patrik píše:Těch 8.5 litrů je fakt morbidních. I když si někdy zařádím co to dá, nedostanu se zdaleka ani na 7 litrů, leda na dálnici, tam není problém těch 8 udělat, ale to je při jízdě 150 km/h. A to jezdím rád - jsem odkojený Unem Turbo :wink: To musíte jezdit se zataženou ručkou, ne ?
8.5 po meste v zime je normalni spotreba..chtel bych videt jak v tech mrazech co byli budes jezdit za 5 l.....pises ze mas 5-6 l ale vyjezdi nadrz v mestskem provozu ....asi mas stesti na motor a ono taky zalezi kolik ma zasebou jestli 80000 nebo 350000 coz pokud ho nemas od novoty tak nevis nikdy a na teplote vzducu zalezi...
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoteba

Příspěvek od poitromasoni »

KUFI píše:
marlboropp píše:Zdravím všetkých čo jazdia na Fiate, a zvlášť tých čo majú Punto. Chcem zistiť či aj vy máte takú spotrebu ako ja. Mám Fiat Punto 1,2 (MkIIb) r.v. 12/2003. Mám ho od októbra 2005. Teraz v zime, (a to som z Popradu - pod Tatrami) mám spotrebu tých 8,5 l. Nieje to veľa? Je síce pravda že s ním jazdím viac menej len po meste,ale aj tak sa mi to zdá dosť. Hm? čakám na vaše odpovede a nejaké skúsenosti. Ináč zima tu pod Tatrami je poriadna, a ked teplota klesla v noci pod -22, tak som ani nenaštartoval. :wink:
Ja mam taky 8,5l (Mk2, 16V, 05/2003). Kdyz jezdim hodne pomalu, tak se dostanu na 6,8l. Alespon tak mi to ukazuje comp. A taky se mi to zda hodne. V recenzich pisou, ze s klidnou nohou a mimo mesto se da jezdit i za 4,5l. To je ale v mym pripade naprosto nerealny :?
zkus spotrebu zmerit klasicky, muze ti ukazovat nesmysli
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
marlboropp
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 30 led 2006, 14:17
Bydliště: Poprad - Slovensko

Příspěvek od marlboropp »

ja len že sused z vedlajšej bytovky ma take iste Punto, akurát že je takmer fungel nové - r.v. 08/2005 a sa ma pítal akú mám spoterebu ja lebo on že ma 9 litrov.takže neviem, pozerám že názory su tu rôzne. :twisted:
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:prostě točit na rovině kolem 2000-2300 ot
2000ot? To mam pomalu na volnobeh :D Az od 4500ot mi to zacina poradne zabirat a vetsinou to drzim mezi 5000-6000, to má pak ty správný grády :) (pozn. otackomer je az do 8000).
Z 90% jezdim po meste a docela kratky trasy, pricemz to docela honim (s tim Sportingem fakt nejde jezdit pomalu :D ). Ale i kdyz jezdim piánko (max 4500ot), tak to ma okolo 7-7,5l :?
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

marlboropp píše:ja len že sused z vedlajšej bytovky ma take iste Punto, akurát že je takmer fungel nové - r.v. 08/2005 a sa ma pítal akú mám spoterebu ja lebo on že ma 9 litrov.takže neviem, pozerám že názory su tu rôzne. :twisted:
A nemá díru v nádrži?... :D
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:Těch 8.5 litrů je fakt morbidních. I když si někdy zařádím co to dá, nedostanu se zdaleka ani na 7 litrů, leda na dálnici, tam není problém těch 8 udělat, ale to je při jízdě 150 km/h. A to jezdím rád - jsem odkojený Unem Turbo :wink: To musíte jezdit se zataženou ručkou, ne ?
Meril sem spotrebu na trase Plzeň<-->Říčany u Prahy tam i zpátky, pricemz sem rychlost drzel mezi 150-190km/h, a spotreba byla kolem 10l.
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

KUFI píše:
Patrik píše:prostě točit na rovině kolem 2000-2300 ot
2000ot? To mam pomalu na volnobeh :D Az od 4500ot mi to zacina poradne zabirat a vetsinou to drzim mezi 5000-6000, to má pak ty správný grády :) (pozn. otackomer je az do 8000).
Z 90% jezdim po meste a docela kratky trasy, pricemz to docela honim (s tim Sportingem fakt nejde jezdit pomalu :D ). Ale i kdyz jezdim piánko (max 4500ot), tak to ma okolo 7-7,5l :?
v zime?
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“