Signalizace žhavení

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od Lord Vader »

Já ho mám taky rok, naježděno 16 tkm ale začalo mi to dělat až teď. :shock:
Multipla 05, 1,9JTD
Reklama
 

stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Kontrolka žhavení

Příspěvek od stanik »

...taky mně tato věc trápila loni v zimě a všechno bylo v pohodě až do větších mrazů - do té doby si žhavení vesele poblikávalo a auto pořád startovalo. Problém přetrvával i po výměně žhavičů a nakonec to byla řídící jednotka žhavení v ceně cca 2000,- Kč. Od té doby kontrolka bliká a žhaví tak jak má :wink:.
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Kubanec »

Ahojte, tak jsem taky začal blikat ,sice to startuje normálně ,ale nechám žhavičky vyměnit ,zima se rychle blíží a nerad bych někde zůstal ,akorát mne zarazilo že někdo tam psal ,že měnil po 80tis km a já mám 237 000km,tak to jsem měl asi kliku .
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Kubanec »

Tak mám vyměněno u mého dvorního mechanika ,jedna žhavička byla v kopru,cena 2840,-celkem už nic nebliká, akorát nemám tyhle opravy moc rád ,protože stojí to batoh a auto jezdí pořád stejně ,prostě udržovačka v provozu.
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
fryschman
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2010, 18:26
Kontaktovat uživatele:

Už podruhé kurde!!!

Příspěvek od fryschman »

Koukám, že blikáme všichni jak vánoční stromeček. Nejvíc mě dožralo, že jsem měnil žhavičky už dvakrát a hups letos zase blikám.

Poprvé jsem vyměnil jen vadnou a za půl roku to blikalo znovu, toš jsem nechal vyměnit všechny 4 BOSCH orig. za MAGNETI MARELLI. Přišla zima, uběhl rok a 3/4 a zase blikám!!!

Jen by mě zajímalo co se může stát, když se na výměnu před vánoci neudělám? Auto mi startuje bezvadně i v -9°C jsem nastartoval na jeden škrt. Chladněji zatím u nás nebylo.

Jak se dá rozeznat jestli je závada v relé a nebo žhavičky? Nechce se mi zdát, že by ty žhavičky po necelých dvou letech odešli.
r.aper
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 06 lis 2009, 09:02
Bydliště: Ostrava

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od r.aper »

Tak já jsem vesele blikal celé léto,jak přišly teploty mírně pod 0,tak šlo poznat,že to špatně startuje-nastartovalo,ale trápilo se to.Na diagnostiku jsem nejel,mám známého mechanika,vyhodil žhavičky,přeměřil odpor-a bylo to jasné-2 byly v kelu.Výměna všech čtyř,celkem za 1.600,-.Od té doby nic nebliká a startuje i v těch mrazech-dnes ráno -17C.Laickým rozumem mi vychází,že když přeměříte odpory svíček,tak poznáte zda jsou dobré,nebo je problém jinde-relé atd.Ovšem dostat se k těm svíčkám je chuťovka!Najeto 185 tis.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 27 zář 2009, 17:41
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od Lord Vader »

Tak já už mám vyměněno, konečně. Na podzim jsem to riskl a nechal to tak a ejhle, -10 a nenastartoval jsem.
Koupil jsem bošky, mechanik si vzal 600,- a konečně startuju. vadné byly tři.
Multipla 05, 1,9JTD
fryschman
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2010, 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od fryschman »

Toš já byl u mehánika a za 400 Kč mi připojil na zkoušku dobré relé. Blikal jsem stále, takže nějaká slavná MAGNETI MARELLKA odešla do věčných lovišť. Po vánocích jdu na reklamační výměnu.
boubas
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2009, 20:35

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od boubas »

Je to sice starší fórum,ale předám svojí zkušenost.
Loni na podzim se mi po nastartování také rozblikala ikona žhavení a po cca 30vteřinách zhasla.Tak jsem hledal na různých fórech, co to může být. Po různých radách a zkušenostech jsem se rozhodl radeji navštívit imofu a výsledek -vadná 1 žhavička,takže výměna všech cca 720,-kus( Bosch) od té doby pokoj a motor šlape jak má.Pozitivní je ,že si zapoměli naúčtovat práci :wink:

Boubas multipla 1,9jtd 2005 v té době najeto 144 000
fryschman
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 08 lis 2010, 18:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace žhavení

Příspěvek od fryschman »

No při té ceně za jednu žhavičku si cenu práce započítali do žhaviček :-D. Já jsem za BOSCH Duraterm platil 420 Kč za kus. Měnil jsem je před měsícem opět místo špatné MM.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“