Přední světla Punto II

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím,ještě jsem se do toho nepustil,ta patice co je na žárovce je na ni nasunutá ale ty asi myslíš držák té žárovky tak ten je přišroubovaný do toho plastu 4 šroubky,ale ty mají gumové podložky a ty když s nimi pohneš a neutáhneš tak jak byly tak nikdy už ty světla pořádně neseřídíš:Jsou vycentrovaný z výroby.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Reklama
 

Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Tigmig »

Tak to jo. Je to o dost jinak udělané než u těch novějších modelů.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

Jo,jo ty nový modely už jsou uplně o ničem jiném.A ta svítivost paráda.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Tigmig »

Svítivost je lepší ale přešel jsem z punta 2002 na rok 2005 a interiér je už ošizeny. Tím myslím na materiálech.
Bavil jsem se s mechanikem a ten říkal že už víc hnijou a on osobně nedá dopustit na punto 1.
Na tom ročníku 2002 se nedalo jezdit v noci. :D Tam je změna fakt k lepšímu.
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od zahynko »

hosi a viete mi niekto poradit ohladne kasne pred a po facelifte?
mam 99 punto II a chcelm by som vymenit prednu cast (kapota, svetla blatniky naraznik) sadne to na skelet a nosniky bez problemov?
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od kovvalsky »

zahynko píše:hosi a viete mi niekto poradit ohladne kasne pred a po facelifte?
mam 99 punto II a chcelm by som vymenit prednu cast (kapota, svetla blatniky naraznik) sadne to na skelet a nosniky bez problemov?
No sadne ti to musis vymenit naraznik blatniky predne celo aby si tam uchytil svetla inak by to malo vsetko ostatne sediet
one world, one dream, one car
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od zahynko »

no to dufam... buduci mesiac planujem objednat diely a ide sa na to... potom budu stare diely na predaj ak bude mat niekto zaujem :-D
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od turbom »

Dnes jsem se chtel pustit do vymeny svetel ( mam koupene pouzite cele, zachovale). Zastavily me srouby drzici predni naraznik. Co je to za typ naradi, ktere potrebuji? Je to Torx velikosti ?
V knizce jak nato mam navod. Ale kdyz menim svetla, tak snad nemusim vyndavat podbehy ne? Staci jen naraznik odsroubovat na 2 mistech od podbehu na L+P strane,ze?.

Diky
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od kovvalsky »

turbom píše:Dnes jsem se chtel pustit do vymeny svetel ( mam koupene pouzite cele, zachovale). Zastavily me srouby drzici predni naraznik. Co je to za typ naradi, ktere potrebuji? Je to Torx velikosti ?
V knizce jak nato mam navod. Ale kdyz menim svetla, tak snad nemusim vyndavat podbehy ne? Staci jen naraznik odsroubovat na 2 mistech od podbehu na L+P strane,ze?.

Diky
teoreticky to je jednoduche prakticky to ide trocha nahovno naraznik je chyteni na spodu tam drzia asi 4-5 srobov a podtom nore tam asi 2 a este na blatnikoch su dva ale to vacsinou treba dat dole koleso a potom pekne odsrobujes svetla
one world, one dream, one car
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od turbom »

Ok diky.
Jeste se zeptam na jednu vec, protoze vymenu svetel chci udelat hlavne kvuli zaspinenemu prednimu pruhlednemu krytu.
Dnes jsem zkousel kryty svetel vylapovat jemnym brusnym papirem (800,1500,2000) . Vypadalo to nadejne. Ale po umyti a zaschnuti jsou kryty jeste horsi. Jsou na nich takove mapy. Kdyz se namoci, je to v pohode.

Nevite nekdo jakym zpusobem tyto predni cire kryty svetel osetrit, aby byly zase pekne pruhledne?

Bylo mi receno, ze to cisteni svetel provadeni firmy a vyjde to asi 1000Kc na obe svetla, coz se mi zda dost.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od ixoxi »

Daju sa kupit komplet sady na lestenie svetlometov pre AKU (aby si sa nenarobil ako kon :grin:). Napriklad Carex...
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

turbom píše:Ok diky.
Jeste se zeptam na jednu vec, protoze vymenu svetel chci udelat hlavne kvuli zaspinenemu prednimu pruhlednemu krytu.
Dnes jsem zkousel kryty svetel vylapovat jemnym brusnym papirem (800,1500,2000) . Vypadalo to nadejne. Ale po umyti a zaschnuti jsou kryty jeste horsi. Jsou na nich takove mapy. Kdyz se namoci, je to v pohode.

Nevite nekdo jakym zpusobem tyto predni cire kryty svetel osetrit, aby byly zase pekne pruhledne?

Bylo mi receno, ze to cisteni svetel provadeni firmy a vyjde to asi 1000Kc na obe svetla, coz se mi zda dost.
Musí se to nakonec ještě vyleštit leštící pastou,(vyzkoušej zubní pastu).
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od ixoxi »

No ved prave, posledna faza tej sady. Este k tomu niekedy dolozia naviac aj karnaubsky vosk-na ochranu povrchu po renovacii.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od turbom »

Super, diky
Koukal jsem na navod
https://www.youtube.com/watch?v=csYcjNK ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Jsem tedy ve fazi vylesteni brusnymi papiry. Zkusim zubni pastu s granulema a vylestim. Jen nevim, jestli dokazu molitanem v ruce vylestit. Nekdo radil i pastu na ventily.
A karnubsky vosk na ochranu po.

http://www.autolesk.cz/e-shop---renovace-svetel+plexi/" onclick="window.open(this.href);return false;
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Cabuto »

No bezne se to dela nastavcem na vrtaku no ale melo by to jit aj rucne ale obaval bych se pak stavu tejch ruk :-) jinak obvykle si zato firmy berou dost ale sikonejsi mechos ti to udela levnej muj to dela za 500 obe a to je pohoda nato ze je to hned a neumazes se celej :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“