Pukanie pri otvarani dveri

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od Graun »

Timo píše:Tak to nepríjemné pukanie začalo pred týždňom aj mne. Pozeral som na ten kĺb, ale tam vôľa nie je a dokonca tam nie je skrutka ale nit. Ten polohovač pri pukaní vystupuje dohora asi o 2 mm, ale vo vnútri dverí! Mal to už niekto rozobrané? Je vo vnútri v dverách tiež nejaká skrutka? Tiež tu niekto sľuboval fotky a.....skutek utek
Co tak se podivat lepe? :wink:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=70&t=3145
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Timo
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 05 bře 2006, 21:08
Bydliště: Snina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od Timo »

Hotovo! Je to opravené. Návod pomohol, bol ulomený nit vo vnútri čo drží valček. Nit som nahradil skrutkou, maticu som bodol zvarom aby sa nepovolila.
Ďakujem.
FIAT Punto EVO 1,4 Multiair 77 kW r. v. 2010
KANY
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 28 bře 2009, 14:07
Bydliště: Nitra

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od KANY »

pripajam sa k dakovaniu...

tiez sa mi to podarilo opravit aj lave predne aj zadne dvere... dokonca na prvych som mal tu vlozku taku rozbitu ze tam boli len jej zbytky.. tak som z nerezoveho plechu vystrihol maly pasik.. a dal namiesto tej vlozky do toho klbu.. a uz nepukaaa :)
Fiat Punto II 1.9 JTD
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od fero1943 »

Do injekcnej striekcky olej a vstreknut do pantov i do spojov casti pantov. Mne to pomohlo.
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od kkristian »

Pani tak cez vikend sa nam pekne oteplilo, pustil som sa aj ja do dveri...prava strana pukala pri otvarani/zatvarani, stacilo dotiahnut skrutku v tom obmedzovaci. Prava lietala, uska tej brzdy boli znicene, jedno ulomene, druhe drzalo na zvysku. Komusi patrne vietor vylomil dvere. To sa zavarilo, na dvere som vyrobil vacsiu podlozku z plechu, kedze boli poskodene aj dvere...momentalne je vsetko OK :)
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Leeus
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 09 pro 2010, 14:41

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od Leeus »

Může sem někdo hodit postup jak vyřešit to lupání dveří? odskoušenej!!!pokud možno i s fotkama? mám tento problém u Punta II, díky všem 8)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od mad mike »

vyklepnout čep na táhle, sundat tapecírunk, povolit 2 šrouby a mechanismus polohovače vytáhnout ven. po kontrole a opravě namontovat zpět. jinak já jsem měl taky ulomené to ucho pro šroub a vyřešilo to přivaření a nové šrouby uchycení, které se sice občas povolují a zas to lupe, ale stačí je dotáhnout a je klid :D
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od hasky28 »

nemohol by som poprosit re-up toho foto navodu na opravu tohto problemu...dnes rano mi to zacalo pukat fakt ako pri otvarani dveri skodovky...v poslednom case sa to neako vsetko zacina posiekazit :(
Uživatelský avatar
hasky28
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 09 čer 2011, 09:41

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od hasky28 »

opravene 8)
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od Jezdec »

Taky, člověk by netušil co dokáže kousek mědi :lol:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
mironto
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 24 led 2014, 17:23

Re: Pukanie pri otvarani dveri

Příspěvek od mironto »

Mne zacali pukat lave predne dvere na poslednom stupni - pri uplne otvorenych dverach. Dam sem postup, ako som to robil, tak to hadam niekomu pomoze, co bude mat rovnaky alebo podobny problem.

Rozobratie:
1) zhodit dole kryt reproduktora - ten dierkovany plast. Dost fest to tam drzi, takze treba silno tahat
2) odskrutkovat 6x srobu oblozenia reproduktora (okolo, samotny reproduktor netreba)
3) odpojit konektor reproduktora (zlty)
4) odskrutkovat 2x torx, ktore drzia obmedzovac na karoserii
5) odskrutkovat 2x imbus, ktore drzia obmedzovac na dverach
6) vytiahnut obmedzovac cez dieru reproduktora dovnutra dveri a nasledne von

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Ako vidno z fotky, zlomil sa ten kolik, ktory drzi pevny valcek oproti valceku na pruzine. Zvazoval som rozne sposoby, ako to opravit, nakolko povodne bol zvrchu zarazeny do toho kolika nit. Neslo to odvrtat ani vytiahnut, musel som teda vymysliet nahradu. Priemer toho kolika je 6mm, tak som to nakoniec vyriesil tak, ze som pouzil 6mm imbus skrutku (co som mal doma, tusim z Hornbachu). Hornu dieru prevrtal na 4.8mm (povodne 4.5mm) a narezal zavit 6mm. Lepsia by bola sroba z dlhsim tym krkom bez zavitu (v dlzke vysky toho valceka), nechcelo sa mi ale chodit po obchodoch tak som to riesil s tym, co som mal doma. Ta pruzina ma znacnu silu, takze pri kompletizacii je najlepsie tiahlo strcit medzi valceky na stojaka a otocit ho az po zasrobovani valceka. Nasledne som to zvrchu zatiahol M6 maticou, aby to nevypadlo a opacnym postupom namontoval obmedzovac naspat do dveri a ku karoserii.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Na tom poslednom obrazku mam naopak otoceny obmedzovac (to tiahlo), co som zistil az pri spatnej montazi na aute (pri rozobrati som si nevsimol presne, ako bol orientovany, kedze sa to rozpadlo hned po vybrati). Nie je ale problem to otocit aj na mieste.

Hadam to niekomu pomoze, aby vedel, ako to vnutri vyzera. Ten pevny valcek je viacej namahany, nakolko pri uplnom otvoreni dveri sa ten hak na konci obmedzovaca zavesi prave o tento pevny valcek a zastavi dalsie otvorenie dveri. Tak nakoniec povolil ten nit, aj ked po takmer 10 rokoch sluzby a na najviac pouzivanych dverach.
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“