HELP - svítí kontrolka Airbag

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
matus
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 03 čer 2009, 22:28
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od matus »

Vyzera to tak, ze k diagnostike MK1 by bolo potrebne: kable http://viaken.pl/sklep.php?lang=en&kat=1&prodid=71" onclick="window.open(this.href);return false; ; pocitac s 2x COM port a OS DOS 6.22 ; a este program UNISCAN
Reklama
 

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jani »

xeromax píše:mkI mali trojpinový konektor na diagnostiku ak sa nemylim
ano MK1 ma 3pinovy konektor,ale da sa kupit redukcia na kkl kabel,alebo vyviest sa da z neho 3 pin,jeden to tu aj ponuka na predaj a tak isto aj na mareafore.Len problem je ten ze s free programom sa napojite len do RJ airbagu tusim,ostatne este nie su podporovane,samozrejme su aj ine programy,ale tazko sa zhanaju a nepodporuju kazdu MK1 jednotku,ked chcete kvalitnejsiu diagnostiku(MK1),tak jedine uniscan,len ten potrebuje 2xcom port s redukciami na usb nefunguje dobre a tusim bezi len pod dosom.Ale MK2 s klasickym kkl kabelom napojite s prislusnym softom napr.fiatecuscan.Potom uz len profidiagnostika napr.Atal,Texa ale ta stoji xxxx €.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jarin.d »

Chci se teda zeptat. Který kabel budu přesně potřebovat na Punto 1.8 HGT r.v. 2000 a jaký k tomu bude vhodný soft, abych byl schopen si sám vymazat paměť závad, aby mi ta kontrolka airbagu pořád neotravovala život? :)
Nejsem bohužel velký znalec autoelektriky :? Ještě k tomu mám jeden dotaz.. Ten kabel se napojuje na diagnostickou zásuvku nebo do řídící jednotky airbagů?
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jani »

jarin.d píše:Chci se teda zeptat. Který kabel budu přesně potřebovat na Punto 1.8 HGT r.v. 2000 a jaký k tomu bude vhodný soft, abych byl schopen si sám vymazat paměť závad, aby mi ta kontrolka airbagu pořád neotravovala život? :)
Nejsem bohužel velký znalec autoelektriky :? Ještě k tomu mám jeden dotaz.. Ten kabel se napojuje na diagnostickou zásuvku nebo do řídící jednotky airbagů?
r.v.2000 uz ma byt OBDII norma,takze obycajny KKL kabel+fiatecuscan volne stahovatelny z netu.A napaja sa na diagnosticku zasuvku,do RJ sa nesprta,len ked chces spravit tvz.chiptuning,cize vyletujes pamät....Ale po novom uz po kabli spravite chiptuning.Samozrejme su aj kopec inych programov.Ten fiatecuscan moze ist,ale aj nemusi,musi podporovat tvoju RJ.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jarin.d »

Oki. Díky za radu :D
Ještě se zeptám.. Jak je to s tou podporou ŘJ? To mám zjistit z ŘJ její číslo nebo sérii a podle toho stáhnout verzi programu??
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jani »

na RJ by to malo byt napisane napr.TRW MY 97 ten kod je na airbag,ale dam sem link,kde si vies najst vsetky podporovane jednotky na tvojom aute.Ked tvoja jednotka je podporovana v fiatecuscan,tak to pobezi. http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jarin.d »

Tak konečně jsem sehnal z anglických stránek návod jak vytvořit funkční diagnostický kabel na fiaty s diagnostickou zásuvkou s normou OBDII ( od roku 2000!), tak se ho pro zájemce, kdo by si chtěl třeba jako já vymazat paměť závad a zbavit se nějaké svítící kontrolky na budících, pokusím nastínit :D

-Nejdříve je potřeba koupit diagnostický kabel KKL-USB, OBD2. Já ho koupil např. tady:
http://www.sejvi.cz/?29,diagnostick%FD- ... -s-vag-com
-Dále si sehnat nějaký mikro-vypínač, který zakomponujete do kabelu, např.:
Obrázek
-Nějaký kousek slabšího drátku na propojení potřebných kontaktů
-A nakonec program na diagnostiku. Já použil FiatECUScan a fungoval bez problémů. Dá se volně stáhnout zde:
http://www.fiatecuscan.net/Default.aspx

Jak na to:
1. Rozmontuj kabel
2. Přeruš spojení mezi k-line a pinem 7 co vede z desky (podle toho jaký koupíte kabel je deska se čtyřmi nebo šesti kontakty - označeno na obrázcích, co přerušit!)
3. Pak naletuj mikro-vypínač podle zapojení na obrázku

pin 1 - ABS
pin 3 - Airbag
pin 7 - Engine/Gearbox
pin 9 - EPS (servořízení)

Obrázek nebo Obrázek
Obrázek

Je ještě možnost zapojit místo vypínače jen přepínač, na jednu polohu dát 1,7,9 a na druhou 3. V žádném případě nedávat dohromady 1,7,9 a 3 na jeden kontakt!
Já jsem šel tou složitější cestou a dával vypínač, protože pak si můžu každou funkci zapnout a vypnout zvlášť a nepřetěžuju port počítače.

A takto vypadá finální výsledek mého snažení :) Vyzkoušeno a funkční :P
Obrázek
Naposledy upravil(a) jarin.d dne 11 pro 2011, 15:47, celkem upraveno 1 x.
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jani »

dobry navod jarin.d :wink: ,ale kto nechce sprtat do kabla a chce ho pouzivat aj na ine znacky tak staci prepojit jednotlive pini zastrcky a zasuvky OBDII,len nepokusajte sa napajat CANove auta nepobezí to.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Muflon2710
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 kvě 2010, 01:28

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Muflon2710 »

neni to k teme ale ked hovorite o tom kabli da sa aj nastavit spotreba paliva ak ten kabel mam lebo mne to ukazuje dost blbosti napr 17.4 l na 100 da sa s tym kablom to odstanit kabel mam aj ten soft?
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od xeromax »

a si si isty ze je to 17,4l/100km??? skus si pozriet prirucku k autu, ale ak by si nic nenasiel tak je to 17,4km/1l takze si vydelis 100/spotreba (km/l) a vysledok bude spotreba v l/100km
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Muflon2710
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 kvě 2010, 01:28

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od Muflon2710 »

diki moc som si myslel ze mi to zle ukazuje a pritom som si mal precitat manual...
ghost09
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2010, 10:29

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od ghost09 »

Zdar chlapi mám punto 1,9 JTD r.v 2000. Jednoho dne se mi rožla kontrolka airbagu. Vzhledem k tomu že mám 4 pytle mě to začlo celkem sr... Tudíž jsem jel na diagnostiku. Ta mi vyhodila hlášky že na 3 airbagách ze 4 je bud malý nebo velký odpor. Borec mi chybu smazal ale ouha,kontrolka se po necelém týdnu opět rozsvítila. Co teď? Zkusit znovu diag. a smazat? Nebo novou řídící jednotku pytlů? Poraďte. Dík
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od SpiritWolker »

ghost09 - kup si nove pytle :D ve fiatu

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
jarin.d
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 20 dub 2008, 10:32
Bydliště: Pardubice

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od jarin.d »

ghost09 píše:Zdar chlapi mám punto 1,9 JTD r.v 2000. Jednoho dne se mi rožla kontrolka airbagu. Vzhledem k tomu že mám 4 pytle mě to začlo celkem sr... Tudíž jsem jel na diagnostiku. Ta mi vyhodila hlášky že na 3 airbagách ze 4 je bud malý nebo velký odpor. Borec mi chybu smazal ale ouha,kontrolka se po necelém týdnu opět rozsvítila. Co teď? Zkusit znovu diag. a smazat? Nebo novou řídící jednotku pytlů? Poraďte. Dík

Myslím, že další vymazání paměti závad ti opět na moc dlouhou dobu nepomůže, pokud ti ten mechanik co ti dělal diagnostiku neodstranil chyby :wink:
Pokud jde o ty odpory, tak bude pravděpodobně potřeba rozebrat svorkovnice co jsou pod sedačkami řidiče a spolujezdce a prostříknout je kontaktolem.. Měl jsem tu samou závadu :)
FIAT Punto II 1.8 HGT 16V
ghost09
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2010, 10:29

Re: HELP - svítí kontrolka Airbag

Příspěvek od ghost09 »

Oukej dík za radu zkusím se v tom podlubat :-)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“