HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

ja si delal legraci jako ze to nekdo naboural a jeste do toho KOPL VZTEKY jako do plechovky :lol: :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

Kaufik píše:dneska budu měnit ty silentbloky a dávat tam ten puk takže to nafotíím.
to bys byl moc hodnej ;)
a nejakej popisek pak k tomu.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

Katy píše:
Kaufik píše:dneska budu měnit ty silentbloky a dávat tam ten puk takže to nafotíím.
to bys byl moc hodnej ;)
a nejakej popisek pak k tomu.

jj.... ak vies o aky typ (oznacenie) loziska ide skus to popisat bo nechce sa mi kupovat dve sady po 2000Sk/sada ak tam staci vymenit len tie loziska.Bol by som vdacny. :)

Thx
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Banda hovorite o tomto?

http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/Wac ... aczMK1.htm

ak ano, tak kolega to na svojom MK1 menil nedavno, cena tej opravnej sady bola cca 980SK/ks (bafi)
Punto MK2 1.2 8V ELX
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

Ano ,presne o tom sa tu hovori...len som stoho trosku mimo.... z toho navodu :( ....v novej sade su klasicke loziska a potom na konci tam chlapik tlaci nejake kuzelove-valcekove lozisko :?: :?: :?: .
Hovoris ze ho to vyslo cca.1000Sk/na sadu...mne hovoril jeden tipek vyse 2000Sk...zeby ma chcel odrbat :?: :evil: .

BTW nevedel by ten tvoj kolega povedat ake lozisko to bolo?? typ a oznacenie...samotne lozisko zozenies lacno... :wink:
Vdaka za odpoved
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

bafi: ide o to, ze kolegovi sa hybala cela zadna naprava do stran. Tak menil komplet vsetko a nie iba loziska. Oznacenie skusim zistit. No, ceny sa pohybuju rozne, on to kupoval v Autotechne, kde si vybavis velmi jednoducho aj karticku na 10% zlavu.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

To B@fi:To ložisko zvenku vypadá jako obyč,ale je to válečkový ložisko,taky sem z toho návodu byl vykulenej,ale je to tak.
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

U mna by stacila vymena len tych lozisiek ..a tie dokazem zohnat aj zadara....aj ked su tam este nejake plastik diely a krytky...menili ste si to sami alebo ste to dali do "servisu"..na kolko hodin prace to vychadza??

Kaufik by sa uz mohlo aj rozhybat s tym navodom... :?: :?: :)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já to dělal sám doma s pomocí táty a sadou klíču.Jinak se to dá komplet stihnout tak za 4 hoďky.Já to dělal celej den,zbrzdili mě utrhaný šrouby na stabilizátoru.Jinak mě všichni strašili jaká to je pakárna,ale docela to jde.
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

[quote="Vencapunto"]Já to dělal sám doma s pomocí táty a sadou klíču.Jinak se to dá komplet stihnout tak za 4 hoďky.Já to dělal celej den,zbrzdili mě utrhaný šrouby na stabilizátoru.Jinak mě všichni strašili jaká to je pakárna,ale docela to jde.

Hmm..ked ty 4 hod. tak potom ja cely den :) ....co vsetko je treba na to?
Aj nejake speeci naradie treba na to...potrebujes asi podlozit pod pruzinu...nemozes napisat nejaky "kratky" postup ???....rozmyslam ze si to vymenim sam doma...nechce sa mi davat 2-3 litre niekomu len tak...uz samotne suciastky do toho bude slusna palka (loz. sada,siletbloky a asi aj tlmice vymeni).
Vdaka.
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Příspěvek od TV-Punto »

...ak si z BA, spravim ti cenu :idea:

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

TV-Punto píše:...ak si z BA, spravim ti cenu :idea:
Momentalne som v Trnave a este asi pol roka budem :) ........za kolko by si to vymenil? (casovo aj financne???)
Vies zohnat vsetky veci na to?
Mozno sa dohodneme.... :wink:
AndyXL
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2007, 19:32

Příspěvek od AndyXL »

To Kaufik: Tak toto sa mi robit vobec nechcelo. Raz som sa o to pokusil, uvolnil som napravu, ale silenblok nechcel ist von. Tak som to nechal tak.

Inak Punto som uz zial minuly rok predal (nie ze by som velmi chcel, nemozem si vsak dovolit zivit 2 auta), novemu majitelovi som venoval aj nove silenbloky. Teraz som vsak nasiel doma aj "puky" znacky SWAG, ktore som vtedy tiez kupil. Cena za pár bola 1200 Sk, ponukam ich za 800 Sk, ak by mal niekto zaujem.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mam taky problem... MK2..

Menil som pruziny na zadnej naprave, zaroven s nimi som menil jeden spodny doraz pruziny, kvoli tomu, ze gumicka uz bola v prdeli. Problem je ale teraz taky, ze mi po troch dnoch od vymeny zacala hrozne buchat zadna naprava. Vcera som to pozeral, zistil som, ze bucha pravy tlmic... pokrutil som nim o 180 stupnov a nebuchal.. dnes zas nieco bucha..

Pruziny boli menene sposobom: nadvihnutie zadku, povolenie tlmicov na spodnej casti, spustenie napravy, vymena pruzin, naspat naprava, naspat tlmice.. nic viac nebolo povolovane...

Ked sa to vsetko na naprave nastrieka olejom, je ticho.. akonahle sa to vypari, bucha to ako dive.. na nerovnostiach.. prosim ak niekto riesil nieco podobne, resp. rovnake.. nech napise.. dakujem.
Punto MK2 1.2 8V ELX
mauglibn
Fiaťák
Příspěvky: 179
Registrován: 01 čer 2007, 08:06
Bydliště: Bánovce n. B., SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mauglibn »

no dobre takze som sa nasiel v tejto teme :D teda ten buchot zo zadnej napravy... cez vikend sa bude riesit... uf dufam ze najdem manika co to uz niekedy robil...
Naposledy upravil(a) mauglibn dne 16 srp 2007, 06:13, celkem upraveno 1 x.
new: Fiat PUNTO 60SX r.6/1996,(43kw 58PS)
new: Š OCT Combi 66kw :(
ex: Fiat MAREA WEEKEND 1,9 JTD 105, r.11/1999, Grigio Steel
ex: Fiat PUNTO 55 6Speed, r.10/1993, c.vozidla z eper 494, Rosso Etna
www.eurotaxi-bn.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“