Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

Dnes je to o lidech,zaleží i na tom jakého policajta potkáš,mě svitili ve světle jen obě parkovačky a
policajt to řešil domluvou .Znám připad kdy policista pokutoval svého otce za neuplnou povinnou výbavu,aby měl výkon.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Reklama
 

Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Pavel II »

V podstatě s tebou souhlasím vlastně ve všem, ale nemá Stilo ukazatel špatné "nějaké" žárovky? Já to tedy mám :idea:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

No nějaké vadné žárovky to ukazuje, ale hlavní světlomety ne.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od elvis.jarous »

No myslím, že jsem si to přečetl dobře, jenže když má tedy policajt vykazovat činost, tak ji prostě vykáže, když mu dáš šanci s žárovkou. Mechanik na druhou stranu v případě žárovky být musíš. Vždycky to to tak bylo. Pokud si žárovku pane řidiči opravíte na místě, pokutu nedostanete. Takhle to je nastavený dlouho. A žena má u Stila nebo podobně zastavěných vozů smůlu a bude muset zasolit a nebo nějak krásnýma modrýma očima policajta ukňučet aby nemusela solit. Představ si auto s pohonem vzadu, skufrem vepředu. Musíš vyndat světlo, aby jsi se dostal k žárovce.
Proč má být ve výbavě sada žárovek? Je tak postavený zákon.
Já se v tom nešťourám, nemá to cenu.
Protože v tomhle státě se hlavně okrádá lid předraženýma státníma zakázkama(Praha je největší díra), kdy se domluví zadavatel se zhotovitelem a nadsadí cenu, aby se mohli podělit o to nadsazený.
Jsem v tomto ohledu skeptik.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

"A žena má u Stila nebo podobně zastavěných vozů smůlu a bude muset zasolit"... A to je to, co mě sere, páč je jedno jestli žena nebo "levej" chlap...Někdo to prostě na dnešních vozech nedá. Proč nemusí být ve výbavě i sada xenonů?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Pavel II »

osobně si myslím, že pro ti tomu by se dalo celkem dobře bránit,ale proč když jde třebas jen o stovku. Po ženské to nejspíše chtít nebudou o proti chlapovi. Tak je to také nastavené dlouho :D I když věřím že i takový idiot by se našel, který bych chtěl po ženský aby rozmontovala půlku auta :D

A o xenonech ani nemluvě ! :roll:
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Kluci, tak jsem se před 14 dny stavil v Brně v Eurocaru okouknout Stilo a Lybru. ujal se mně celkem sympatickej borec, takže jsem mu řekl, jestli si můžu vyzkoušet, jak se v autech sedí, kolik je tam místa a tak...

Ze sedadel lybry jsem byl nadšenej, ale jen do tý doby než jsem trochu pohl hlavou doleva - má nízkou střechu, takže hlavou štrejcám o bok střechy/část A sloupku, kde je stropní madlo.
Mám 187 a sedadlo jsem zkoušel dát nejníž, ale nepomohlo to.
Takže lybra pro mne není a od FIATU mně teda zbylo Stilo a Alfa 156 a od VW passat B5 a Audi A4 B5.

Teď ke Stilu - byl to facelift 2004 (světlej intík a kostečkovaný sedadla) a tam mně ty sedadla přišly o hodně horší, s mírným tlakem do zad (bederku jsem zkoušel nastavovat), možná to bylo tím, že jsou tvrdší (než v Bravu), do lybry jsem v podstatě zapadl, jak do měkkého křesla v obýváku.

Alfa má sice i na zkušební posez asi lepší sedadla, ale tam mně odrazuje ta choulostivá a drahá náprava a horší pasivní bezpečnost.

Jaký vy jste měli pocit ze sedadel ve Stilu, když jste přešli z Brava/Bravy/Marey?
Taky jste si na sedadla museli zvyknout?
S autem jezdím hlavně o víkendu a vždy trasu 100km po D1, tak abych z toho nevylezl rozlámanej. :(
Naposledy upravil(a) vanDave dne 04 zář 2012, 07:26, celkem upraveno 1 x.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

Na sedadla Stila jsem si prakticky ještě nezvyknul, jsou prostě tvrdý, pokud se trochu vypumpuju nahoru,tak, jak bych si to výškově asi představoval, sedím tam jak na kozlíku a levá noha mě tlačí do madla. Navíc mě točí díra mezi sedákem a opěrákem. Taky mě štve, že při výškové manipulaci se sedákem, se nemění poloha opěráku, takže když si nastavím tvrdost na záda, zvednutím sedáku se to celé změní. Sedadla, věc která mě dost ve Stilu štve...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Hm, to jsi mě moc nepotěšil, takže to nebyl jenom můj pocit z nezvyku. :cry:
Přitom třeba sedadla ve 147ce jsou hodně dobrý, kdyby tam tak šly bez úprav naroubovat i s fungující dečkou.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

Já jsem jezdil šest let v Puntu JTD a tam jsem si na sedadlo nestěžoval, bylo menší, ale tak nějak jsem tam zapadnul. Doplnil jsem loketní opěrku a pohoda. Tady jak na dřevěné lavici... Jo a ještě, na sedáku je na krajích jakési boční vedení, ale to tam tak akorát překáží. Nemyslím si, že mám prdel jak kůň, ale nějak se tam nevejdu a ty kraje mě občas tlačej...Už jsem na netu četl že Stilo a sedačky nic moc...Fakt asi jediná věc, co mě docela štve...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

V Bravu taky krásně zapadnu do sedačky, navíc je tam super boční vedení. Loketku tam dal z marey už předchozí majitel.
Třeba v Octávce se mně taky sedělo jak v lavici a sedadla mně tam taky přišly dost tvrdý.
Pěkně se mně sedí třeba v Passatu B5, ale ten má zas oproti Bravu tvrdší poslilovač, takže volant v táhlé zatáčce docela tahá za ruky,
Bravo se proti tomu řídí jak malá motokára i ve 156ce jde ten volant lehce.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od elvis.jarous »

Já mám záda docela v řiti a ve Stilu mě záda nebolely ani na konci cesty do Chovatska. Vyhovují mě. mám 178cm a 95kg. V oktávce jsem se kroutil.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od idefix »

Jsem na tom podobně jako Elvis ,mě osobně ,už to nevadí a na dlouhý trasy na záda je to pro mě i pohodlnější, sedadlo mám dost nahoře mezi strop a hlavu strčím stěží ruku.Manželka tvrdí ,že Marea měla lepší sedadla a že se ji v nich lepší spalo.Ženský maj vždycky pravdu :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od proch »

Ano, záda po delší trase nebolí, jízda nějak zvlášť neunavuje, ale prostě se mě tam sedí nepohodlně, tečka, šmitec...
Ani v Puntu mě záda neboleli (Bulharsko)
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Jarous1
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 18 úno 2007, 19:11

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od Jarous1 »

Letos itálie, najeto cca 2800km a záda v pohodě. Upřímně, nechápu proč chceš názory od druhých :) . Máš přeci svoje záda a buď Ti sedačky budou vyhovovat, nebo ne a potom se poohlídni po jiném autě - výběr je poměrně široký.
Fiat 500X 1.4 Turbo Multiair Lounge
Fiat Croma 1.9 JTDm FL
Fiat Stilo MW 1,9 JTD Active FL
ex Fiat Bravo 2 MJTD Emotion
Odpovědět

Zpět na „Stilo“