1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepanie

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od martin72 »

Nejdříve seřiď rozvody, pak řeš ostatní. Řídící jednotka by měla poznat vadnou cívku i kabel. Špatné nastavení rozvodů zase pozná oko a ucho. ;)
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Reklama
 

slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od slabostka »

No trošku ťa poopravím to že hodnoty zo snímača tlaku a teploty sa menia ešte neznamená že sú "správne" - čidlo sa dá premerať - pozri si v knihe Jak na to.... cievka sa dá tiež premerať... klapka že je čistá tiež neznamená nič, je tam potenciometer ťiež môže byť zlý... jáj a čidlo MAP netreba vôbec čistiť - to je práve cesta k zničeniu, olej je na tom vždy, fungovaniu to nevadí....
Ak máš fiatecuscan ušetríš veľa práce len to treba trošku "čítať"
.. a na záver ti len poviem že mal som aj chybnú RJ - skákal mi voľnobeh ale celkom hrubo po studenom štarte, oprava alebo výmena....
Chyba v rJ je veľmi zaujímavá vec lebo ak je chorý mozog nevieš ktoré čidlo či iný ovládací člen je dobrý-zly, RJ si robí čo chce....
Keby si bol z KE - požičiam ti cievku, čidlo tiež vieme ľahko vymeniť... RJ mám jednu doma ale je to pre cvt verziu...
sporting speedgear r.v. 2000
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od drago47 »

Ale volnobech skáče minimálne, preto som rozmýšľal na senzorom a cievkou.Nad rj neuvažujem lebo všetko ostatné je poriadku.Len tie niektoré prvé rozbehi sú skakacie ale po opätovnom uvoľnení a pridaní plynu je všetko poriadku a hlavne to robí keď je chladnejšie stačí aj dážď.Skôr ten rozbech a a chod mi vadí. Ale ako bolo popísané musím tie rozvody a potom ďalej riešiť ale môžeš mi popísať ako to všetko pomerat a čím a čo a ako sa dá zistiť fiatecuscan.Bol bu som ti veľmi vďačný.A moja mechanik sa tým rozvodom vyhýba a boli tam brzdy a iné veci tak len to odialuje a iný sa do toho nepustia ani za boha
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Vitaml »

Doufám, že nestartuješ se sešlápnutým plynem.

A ty rozvody si dej do hromady, já jsem taky zjistil, že jsem to měl o zub vedle, loni mi to dělal mechanik a taky blbě, spravil jsem si to a je to rozdíl a to mám jen 8V (který se nepotká). Už jsem tu o tom psal.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od drago47 »

Nie štarty sú pohode len dlhšie točí ako keď som ho kúpil ale to tiež môže byť spôsobené tými rozvodmy.A ja naštartujem a ako sa idem pohybat a dám na jednotke plyn tak vtedy to skáče ako keby motor išiel vyskočiť z auta uvoľníme plyn a pridám zas a rozbehne sa už normálne ale to som tiež už tu písal
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od slabostka »

zatiaľ ti napíšem že mne sa tá chybná RJ prejavovala tiež skákaním voľnobehu po studenom štarte a čím chladnejšie bolo tým viac. Ale ručička kolísala celkom značne - počítam že to mohlo byť tak 200-300 otáčok, po chvíľke klepkania sa to ustálilo a potom to bolo OK....
tak porieš čo vieš, ako píšem keby si bol z východu tak ti pomôžem, cievku by som ti vedel požičať?, je to moja pôvodná Bosch, má praskliny ale je funkčná....
sporting speedgear r.v. 2000
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od drago47 »

Ale mne otačky neskacu mne skáče motor a kolisanie otáčok mám tak 850-800 takze minimum ale obstaranie motora sa prejavuje zvukovo a a aj to cítiť aj vidieť ako sa trasie palubovka ale otacky držia pri tom rozbiehani.A som od Michaloviec ale ako vravím keď budú poriadku rozvody potom budem riešiť ostatné lebo inak všetko ide jak ma len mám vyššiu spotrebu a to skákanie motora
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od slabostka »

... čiže ako "na tri valce"? Tak porieš rozvody - to by mohol skontrolovať každý garážnik...
stiahni si Jak na to Punto, myslím že je to kade tade, aj tu niekde to visí, tam sú hodnoty pre čidlá teploty aj cievku - stačí ti multimeter za pár E na pomeranie odporov... keby si šiel smerom na Košice, bývam pri Bidovciach, cievku požičiam, čidlá sa dajú vymeniť len treba čakať na vychladnutie auta...
sporting speedgear r.v. 2000
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od drago47 »

Tak ja viem že rozvody sú zle asi o zub ale zle dopnute keď si pozrieš príspevky tak som tu dával aj foto ako je jeden valec vyššie ako druhý pekne to vidno o 1cm ale tie podpory pomeram. ,Jak na to ,,mám ale musím pohľadať tie podpory a merať ich za hladneho motora ale za teplého. A keď stačí na to multimeter Tak ak to bude poriadku budem mať ďalší dôvod aby mechanik opravil tie rozvody keď ich dodrbal, ja mu to tvrdím tri roky že sú zle spravene
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od drago47 »

Neviete ako mam merat odpor na map senzore tých pinou je tam viac niekde na fore som to už videl ale teraz to pre istotu neviem najst.V tej koncovke su aj očislovane z vrchu
Vopred pekne dakujem
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od r.trieska »

Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
cradleoffilth26
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2016, 19:09

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od cradleoffilth26 »

MaF a Map jsou dvě odlišný věci, a v servisu maj dobrý diagnostiky takže bych jim věřil.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“