1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepanie

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepanie

Příspěvek od Jongo »

Zdravim páni.
Uz skor som raz pri nastartovani motora zaznamenal nekludny volnobeh a vibracie, no pri dotyku s plynovym pedalom vsetko ustalo....az dodnes, auto zacalo za jazdy cukat a rozsvietila sa oranzova kontrolka motora (neskor zacala blikat), na volnobehu otacky klesli a lietali niekde medzi 600-700 a cele auto opat vybrovalo, pridalo sa k tomu aj klepanie (zvuk vychadzal akoby priamo z motoroveho bloku), pri pridani klepanie zmizlo, no objavil sa nepekny prdivy zvuk vyfuku (cele to posobilo, akoby motor bezal na 3/2 valce). Pri ceste spat uz som pocitoval aj neskutocnu stratu vykonu, musel som ho drzat na 3000 ot./min aby som niekam dosiel. Ako som sa tu docital, skusil som odpojit batrku a rano to pojdem overit, ale velmi tomu neverim.
stretli ste sa uz s podobnym problemom ? Dakujem pekne :(

Punto II 1.2,16v . r.v. 2001 , najazdene 79000, neprehrieva sa, chladiaca zmes nemizne a je cista, olej nepribuda.
Reklama
 

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od kkristian »

ahoj,

u mna to robila vadna zapalovacia cievka.

V prvom rade si skontroluj sviecky, pripadne premeraj kable, moze to byt hocico z toho.

najjednoduchsi sposob diagnostiky je nastartovat motor a po jednom vytahovat zapalovacie kable z cievky (pro vytiahnuti som zhasol, zapojil spat, nastartoval a siel na dalsi). Krasne zistis, ze ktory valec to robi, pripadne vies prehodit kabel z ineho valca na tento, takto zistis ci je chyba v kabli.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
dusan.dd
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 02 pro 2008, 08:35
Bydliště: Ružiná okr.LC

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od dusan.dd »

ja som mal podobný problém a bol chybný sviečkový kábel
Fiat Punto 1.2 16V 3D,r.v.2004
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Jongo »

Vdaka.
Zrejme nebudem hadat a vymenim rovno sviecky, kable aj indukcnu cievku. Auto potrebujem, tak nechcem riskovat.
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Jongo »

Prave som sa vratil od auta. Tusim som nasiel problem. Plastovy obal cievky uplne prasknuty a "telo" pod nim zkorodovane. Trafil som sa ?
Přílohy
Fotografia0831a.jpg
Fotografia0831a.jpg (188.12 KiB) Zobrazeno 21618 x
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Karol »

To, ze je plastovy obal teplom zdegradovany este nemusi nic znamenat. Ale to ako ta cievka vyzera, to asi od novoty nebola menena. Takze by to kludne mohla byt ona. Ale nieje vadna kvoli prasknutemu vonkajsiemu plastovemu krytu. Vnutri bude mat asi popraskanu taku zivicovu izolaciu medzi vinutim. Sranda, ked blbne zapalovanie, tak vacsinou sa problem vyskytuje v zabere motora a nie len na volnobeh. Ale vymena im neuskodi. Vymen aj kable a sviecky (ak neboli menene nedavno).
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Jongo »

Kable aj cievka objednane, dufam, ze to bude ono. Sviecky (Champion) boli mene minuly rok. Takyto sporadicky problem som mal aj na Felicii MPi (ozaj len obcas), prejavoval sa uplne rovnako a kedze felda snimac otacok vackoveho hriadela ani klukovky nemala, mohla to sobosobovat iba zapalovacia lista cize ekvivalent cievky a kablov.
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od kkristian »

no osobne by som kable nemenil ak su dobre...vymen najprv cievku, ak sa to upravi, tak si kable nechaj na neskor, pripadne ich predaj :)
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Jongo »

Jasne :) , no kabel na 1. valci v mieste napajania sviecky je nepekne opaleny, vyzera to, ze izolacia je OK, ale vymena neuskodi.
Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Jongo »

Vymene, kratka skusobna jazda a vsetko slape ako hodinky :D Ostala ale svietit oranozva kontrola motora, RJ si zrejme este stale pamata chybu, tak som odpojil baterku a o par hodin ju nahodim opat. Indukcna cievka mala dost velke praskliny aj zo zadnej strany.
EDIT : odpojenie baterky nepomohlo, tak som to napichol na ecuscan a zmazal chyby (nedochadzalo k zazehu na 4.valci), uz je klud
Přílohy
Fotografia0832a.jpg
Fotografia0832a.jpg (76.92 KiB) Zobrazeno 21492 x
A0224616a.jpg
A0224616a.jpg (63.29 KiB) Zobrazeno 21492 x
A0224615a.jpg
A0224615a.jpg (63.35 KiB) Zobrazeno 21492 x
Naposledy upravil(a) Jongo dne 22 srp 2012, 19:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od skybar »

Tak to je radosť keď sa ti to takto podarí-nech ti to slúži čo najdlhšie!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od Karol »

Super :)
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od 18lubi81 »

Zdravim mne sa presne toto iste stalo vcera vecer mam ten isty motor mk2 1,2 16V .. uz osm sa bal ze su to ventily to strasne klepanie a uplna strata vykonu alebo nieco pod .. Auto mam u mechanika a tiez to mal na pc a ukazovalo chybne indukcne zapalovanie ale ked osm si toto precital hned sa mi ulavilo .. dufam ze to tak aj bude .. Neviete poradit neaky vhodnu znacku Zap. Kablov ? sviecky znacky BERU ma uz doma prichystane .. uz len kable .
Fiat Punto II HLX 16V80HP
zolty
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 bře 2008, 18:47
Bydliště: Kopřivnice

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od zolty »

Zdravím, to je asi cívka zapalování, že, Mám problém s kontrolkou vstříkování. Moje jela do práce a začala svítit kontrolka a v motoru jí prý bublalo. Když jsem to vezl domů to samé netáhne a jakoby na 3 válce. Kontroloval jsem káblíky a hadičky a když jsem vytáh kábel s jedné cívky ( mám tam dvě ) tak stejné, když sem vytáhl z druhé motor chcípl. Je to nejspíš cívka v čudu?
dík za odpověď
Punto MK1 1,2 75 ELX r.v. 1997
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: 1.2 16V - nekludny volnobeh,trasenie,strata vykonu,klepa

Příspěvek od milankos512 »

mám podobný problém ako tu bolo už spomínané ale nič neklepe aspoň teda čo sa týka toho problému čo tu opisujem :D ...takže mne sa deje to že asi mesiac do zadu bola menená spojka (stará preklzovala) po výmene spojky išlo auto ako hodinky asi pár dní potom zrazu začalo ako keby strácať výkon a išlo tak trhano ..hlavne na dvojke ostatné rýchlosti boli dá sa povedať OK až na to že to bolo nezvyčajne lenivé ....boli sme s v servise na diagnostike bola tam nejaká chyba na druhom valci pravdepodobne sviečka ...takže sa menili sviečky ..bohužiaľ nepomohlo ...deje sa to isté proste sa pohnete všetko ok hodíde tam dvojku pridávate a nič ide to pomaličky potom zrazu záber potiahne vás to a zase zadusí a takto ...potom pri ostatných rýchlostiach som si to zatiaľ nevšimol ...budú to tie cievky ?
Punto 1.2 16V 59kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“