Spatna zrkadla-vonkajsie+klucky dveri vonkajsie

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Spatna zrkadla-vonkajsie+klucky dveri vonkajsie

Příspěvek od HIISS »

Zdravim mam Fiat punto 3-dver..roč.96..a spatne vonaksjie zrkadla a klucky dveri vonkajsie mam len vo farbe plastu-teda cierne..,rozmyslam to strieknut do farby auta,no chcel by som sa opytat..ci je mozne vybrat vonkajsie spatne zrkadla..,ze to nebudem striekat na aute..ale odmontujem a tak zastriekam?Okrem toho ako to je s vonkajsima kluckami? Je nutne davat dole kapacir..,okrem toho nehrozi..nejake nebezpecie v tom zmysle..ze ak ho budem davat spat..nejake kable,alebo koliky,suciastky nenaskocia na svoje miesto.a. bude mi vo dverach hrkat? napiste vlastnu skusenost..ak ste nieco z tychto dvoch veci co mam na plane robili..dakujem velmi pekne :D
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Reklama
 

Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: Spatna zrkadla-vonkajsie+klucky dveri vonkajsie

Příspěvek od Thor »

Hm zrkadielka si už nepamätám veľmi, ale myslím že stačilo zhodiť zvnútra ten plast a pod ním tri skrutky čo sa povolia... nezabudnúť že po odskrutkovaní poslednej zrkadlo už nič nedrží a padne na zem, to by som videl ako hlavné úskalie :lol: Ak máš zrkadlo v elektrike tak ti odpadne a zostane visieť na kábloch, ktoré treba rozpojiť. :wink:

Tapacír dvier nie je zložitý, najhoršie je vybrať kľučku na spúšťanie okna... ak máš teda mechanické sťahovanie okien, tak je trošku problém vytlačiť tú závlačku čo to drží, najlepšie ak si nájdeš tu na fóre niekde, presne sa to tu popisovalo ako sa zhadzuje tá kľučka... no a potom pár skrutiek odskrutkovať a vytiahnuť tapacír, nič zložité a o chvíľu je to von... ešte aby som nezabudol, ak sa chceš dostať ku vonkajšej kľučke tak musíš mať okno zavreté aby nezavadzalo vo dverách :wink: Keď máš dolu tapacír tak tam je taká priesvitná fólia, tú treba opatrne odlepiť aby sa nepoškodila no a zvnútra držia kľučku dve skrutky a traba ju vyvliecť ešte z takého tiahla čo vedie do zámku, ale nič zložité, pochopíš keď to budeš mať rozobraté. Niekto mi síce spomínal že pri vyberaní tej kľučky zavadzia lišta čo vedie okno ale nejak si na to nespomínam či mi zavadzala alebo nie, keby áno, tak je prichytená skrutkou niekde nad zámkom.

Celkovo nejaké záludnosti v rozoberaní dvier niesú myslím, ak teda nie si ten typ čo aj pri odskrutkovaní štyroch skrutiek polovicu stratí a druhú polovicu pomieša veľkostne :mrgreen: Veľa zdaru pri lakovaní prajem.
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
pmpolis
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 13 zář 2005, 17:08
Bydliště: Slovakia - PD
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatna zrkadla-vonkajsie+klucky dveri vonkajsie

Příspěvek od pmpolis »

Tak to vonkajšie spätné - najprv dať dole gumičku z páčky na ovládenie, potom odšróbovať z tej páčky krúžok a potom môžeš dať dole vnútorný plast. Stačí ho potiahnuť. Pod ním sú 3 inbusové šróby, odtiahnuť. A zrkadlo je volné a padnúť by ti nemalo, nakoľko ho musíš z druhej strany vytiahnuť kvôli páčke na ovládanie. A ak by si chcel, tak sa dá ešte rozdeliť aj tá časť zo zrkadlom od vonkajšieho plastu. Na spodu je gumička, pod ňou 2 šróby. A potom už len trochu pootočiť a opatrne vytiahnuť mechanizmus ovládania.
NEW: Fiat Croma 1,9 110kW Emotion azuro
NEW: Fiat Panda white 2009 1,2 Dynamic
EX: Fiat Stilo 1,6 16v Dynamic +
EX: Fiat Punto 1,1 red
http://www.a-autokozmetika.sk
http://www.fiatforum.eu
http://www.fiatcroma.tym.cz
TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: Spatna zrkadla-vonkajsie+klucky dveri vonkajsie

Příspěvek od TV-Punto »

Ak mas zbytocny papier, tak si nim olep auto a tak striekaj. Zrkadlo ani klucku vyberat nemusis, sklo olep maliarskou paskou, a je to, nemusis ho potom ani nastavovat, s kluckami je to to iste, oblepit, a nastriekat... Dodrzat spravny postup pri striekani a mas na x rokov pokoj a vsetko vo farbe :mrgreen:

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“