punto 55-porucha tachometru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

punto 55-porucha tachometru

Příspěvek od nejedly »

Pomozte,mám skoro 70 let,proto prosím o porozumění ohledně používání PC.Na mojem puntě 55 přestal fungovat tachometr,který neukazuje nic,tedy ani km.Potřebuji vědět,kde se nachází snímač tachometru,jestli je to ten,který po otevření kapoty je nalevo dole u ozubeného kola a jestli je on příčinou,nebot vše funguje/ otáčky a pod/ nebo je chyba jinde.Prosím,kdo měl podobné problémy,poradte v čem je problém. děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: punto 55-porucha tachometru

Příspěvek od Plecháč Tony »

Řekl bych, že bude problém s tím "lankem" náhonu tachometru. Nevim jak se to přesně jmenuje a kde je to jak připojený, ale tachometr u tohohle auta není elektronickej ale jej ještě mechanickej. To lanko jde někde od převodovky a prochází gumovou průchodkou co je přímo před řidičem z motorovýho prostoru dovnitř k přístrojovce. Bude chyba někde tam, buď může být ten náhon někde překroucenej, nebo špatně připevněnej (na převodovce, nebo v přístrojovce, ikdyž v přístrojovce je jen zastrčenej a sám osobě nemůže vyskočit, jelikož nemá kam...) Snad tu má někdo víc zkušeností...
nejedly
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 05 dub 2009, 20:27

Re: punto 55-porucha tachometru

Příspěvek od nejedly »

děkuji za odpověd,až dnes jsem zjistil že to má mechanický náhon tachometu,já jsem v moudré knize četl stále o snímači tachometra a to mě uvedlo v omyl.Ten náhon/bovden/ tam opravdu je,tak se všem omlouvám a prosím,aby na muj infatilný dotaz nereagovali.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“