Vytlmenie dverí u multi pre repro

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Vytlmenie dverí u multi pre repro

Příspěvek od pm »

Ahoj, tak neviem ako vy ale ja si chcem zvuk vychutnať tak som sa rozhodol že si v multi vytlmím dvere pre nové repro tak ako sa patrí. Tak ak to niekto robil, tak ocením každú radu nápady tak neváhajte ...., priložím aspoň
nejaké foto bez konca :lol: zatiaľ, rozobratie dverí atd ...


http://www.musicaearte.com/impianti%20h ... ltipla.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Reklama
 

AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Vytlmenie dverí u multi pre repro

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj,tak to sa púšťaš do silnej práce ,ja už to chvala bohu mám za sebou. Takže potrebuješ ANS penu a Dynamat tlmiaci material. Ked sa ti to bude zdať drahe tak možeš použiť asvaltove platy (bitumetan) od sinus live dalej teplovzdušnu pištol,nožnice alebo nôž,technicky benzin,valček( taky uzky),lepidlo a vela vela trpezlivosti. ANS penu a tlmiaci material pozhanaš na http://www.autodax.sk" onclick="window.open(this.href);return false;. No, podme dalej,daš dole tapacir,odmastiš vnutornu časť,vyrežeš ANS penu podla jej formy a nalepiš penu na tapacir.Tu bielu penu čo je pod tapacirom možeš hneť odstraniť, ta ti vela nepomože.Dalej odmastniš dvere,narežeš si tlmiaci material podla potreby ako ti tam vojde.Pre lepšiu pružnosť ich zohrievaj teplovzduškou-pozor nepopal sa.Ked už olepiš dvere tak potom ich musiš uzavrieť,takže premaž si zamky,dorazy atd.... A potom uzavri servisne otvory tlmiacim materialom a namontuj naspäť tapacir.Ked už riešiš tlmenie dufam,že tam namontuješ komponentne repraky(vyškač,vyhybka,stredobasak)a to iste dozadu.Potom nebolo by na škodu vymeniť kabelaž,ale to už zachadzam daleko.Dufam,že ti moj navod aspoň trošku pomože.Keby mi nevypisovalo stale že som prekročil kapacitu priloh tak by som ti k tomu priložil fotky.Inač moje auto bolo nafotene v časaku Autohifi a navigacie čislo 5/2008 a najdeš ho na http://www.autohifinet.sk" onclick="window.open(this.href);return false; v sekcii stare čisla.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Vytlmenie dverí u multi pre repro

Příspěvek od AlexAG »

A ešte som zabudol, že 30.5 sa chystam na tuning zraz v Bolkovciach pri Lučenci .Myslim že to tam nemaš daleko, tak budem rad ked pribehneš.
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: Vytlmenie dverí u multi pre repro

Příspěvek od pm »

Tak Ďakujem pekne za pozvanie. To je veľmi fajn že si na tom makal, ja som to už celé prebral síce len v hlave a na iných fórach podľa foto čo sa týka hlavne tlmenia. Samozrejme si chcem dať komponenty, i keď ma pár krát napadlo že sa na to :arrow: a seknem tam koaxiálny systém repro, ale nie, bude to komponent systém , kabeláž tiež, + dynamat. Síce som možno šiel na to rýchlo, že som si zadovážil aktiv subwoofer (pioneer ) ale som spokojný, len dvere celkovo nedotvárajú zvukovú scénu pre ich "nekvalitnú ozvučnicu" no zatlmenie pomôže. Ako si vyriešil stĺpik s výškačom tie otvory dosť bránia správnemu smerovaniu zvuku nie??? Dal si ich inde??? Kvôli aktiv sub už zosik nebudem dávať. Uvažujem o repro JBL, Infinity, Magnat. Čo sa týka otvorov je to celkom v pohode, v pohode by bolo možné po úprave MDF krúžkami dostať i 70 mm hĺbku, len problém vidím (foto dole) v pôvodnom kúsku plastu ktorý by bránil novým MDF krúžkom, tak som rozmýšľal na jeho odstránení. Síce by som potom musel zmeniť spôsob prichytenia plastu s rúčkou, ale dalo by sa. Myslím že celkovo montážny otvor (vnútorný) v plaste má nejakých 145 mm priemer, a ak by som chcel dať MDF krúžky až od plechu tak by to muselo preč, inak by som tam nedal to čo chcem aby hralo. Bol by som rád ak by som si mohol pozrieť tvoje vychytávky napr. v Lučenci no neviem kde vtedy budem, časák som kukol no asi budem musieť do knižnice :lol: , lebo on line sa nedá (inde som ešte nehľadal). Tak asi tak. Prípadne tvoje foto ak si si to pofotil na nejaký iný Upload, no za každú radu teda vopred dík.
Přílohy
bez_názvu.JPG
bez_názvu.JPG (8.75 KiB) Zobrazeno 4829 x
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Vytlmenie dverí u multi pre repro

Příspěvek od AlexAG »

Čaves, tak ja tiež mam mdf kružky pod repro.Nechcem ti do toho neako kecať ale štvorkanal určite poriadne pomože celej zostave. Čo sa tyka repro tak ja preferujem GROUNDZERO tie mam použite aj v aute.Vyškače mam namontovane v hornej časti A stlbiku.Keby si nahodou použil aj štvorkanal tak nezabudni na kapacitor aspoň jednofaradovy.Čo sa tyka kružkov z mdf ,tak tie sme vyrezali na mieru,ani sa nepitaj čo to dalo namahy.Kružky su našrubovane cez plast ktory si dal na fotke dlhymi šrubami až do plechu v dverach a samotny reprak je už samostatne našrubovany na kružok,hrubka kružku je 1,8 cm. Keby že si nahodou mal registraciu na SKYPE tak daj adresu a ja ti tam pošlem fotky,moj nick je alexag45.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“