Zvuky z palubní desky

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Zvuky z palubní desky

Příspěvek od Mark L. »

"At delame co delame" :lol: , nic podobneho tu nemuzu najit.
Takze popis problemu: Pri jizde slysim z palubni desky podivny zvuk. Neco jako z nejakyho rele, nebo jakoby piskani trafa. Tezko popsat slovy zvuk. Souvisi se seslapnutym plynovym pedalem. Vim, pedal je drive-by-wire, takze s potenciometrem, ale ten zvuk nejde od pedalu, ale nekde z palubky, spis z prave strany. Jeho intenzita se nemeni s mirou seslapnuti pedalu, ale pouze bud je slyset, nebo neni, podle toho jestli pridavam, nebo tzv. sundam nohu z plynu. Jezdim v aute momentalne sam, takze to za jizdy nevykoumam a radeji se predem zeptam jestli to nekdo neresil nez zacnu rozebirat palubku. Mne ten zvuk extra nevadi, radio ho prerve :) , ale nerad bych zanedbal nejaky blizici se el.problem.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Reklama
 

Králik a spol.
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2007, 21:28
Bydliště: Kladno 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z palubní desky

Příspěvek od Králik a spol. »

Mám to samé-intenzita slabá,jen si nejsem jistý odkud to jde-třeba repráky. Když sundám nohu z plynu (brzdím motorem), zvuk zmizí. Když "dává" čerpadlo,mění se zvuk v závislosti na otáčkách motoru. Nejsem elektrikář :oops: -popisuju to jak :idea: Spolocestující to neslyší.
Orámovaná Mulťa JTD 105 r.v.99
www.kralici4.estranky.cz
www.vozikyzakolo.estranky.cz
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z palubní desky

Příspěvek od Mark L. »

Pokud se intenzita meni s otackama motoru, tak to snad i nejaky ruseni v repro, ale mne se s otackama nemeni.
Aktualizuji prispevek:
Vcera jsem se to rozhodl prostudovat. Opravdu je tam naznak toho ze to chodi s otackama. Jedna cast zvuku je porad stejna a druha cas se meni s otackama. Ja vim, zni to divne, ale jak popsat zvuk? :? Pri volnobehu te dela taky, kdyz je zarazen kvalt a noha z plynu, tak ztichne. Takze asi jak psal "Králik a spol." dela to kdyz dava cerpadlo. Ze by nejaky relatko co patri do obvodu cerpadla?
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“