Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Moderátor: peta.smolik

Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

Zdravím,
Jsem půl roku majitelem Doblíka 1.3Mjet 55kw.Je to super vozítko s jedinou drobnosti která chybí k dokonalé spokojenosti. A to chybí mi pár koňíků navíc , hlavně při předjíždění, Doblík není určen na závodění ale kamion občas dojedu.Máte někdo zkušenosti s chipy, případně racingboxy pro zvýšení výkonu u tohoto motoru?Přikláním se zatím spíše k 2 variantě kvůli záruce, díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od watkoslaw »

pokial to je 70hp 180nm tak sa da z toho dostat 95 hp a 220 nm bezpecne cipom... rozdiel je citit uz len z hodnot :)
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

watkoslaw píše:pokial to je 70hp 180nm tak sa da z toho dostat 95 hp a 220 nm bezpecne cipom... rozdiel je citit uz len z hodnot :)
Díky za info, toto Doblo je ta novější varianta 75hp a 190nm.Ty máš s touto výše popsanou upravou osobní zkušenost?
Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od watkoslaw »

osobne nie... ale brazdil som po nete lebo planujem takuto upravu :). CO som sa docital tak z motoru sa da dostat aj viac ale potom to uz chce novu spojku
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

watkoslaw píše:osobne nie... ale brazdil som po nete lebo planujem takuto upravu :). CO som sa docital tak z motoru sa da dostat aj viac ale potom to uz chce novu spojku
No u Punti to bude znát hodně, to je muší váha a velikost:-) Doblík je krabiciozní:-)
Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od watkoslaw »

no ja si myslim ze u dobla to tiez bude citelne... tych 100 koni oproti 75 a kutak takisto.. bude citelne.. na tom punte to bude dost v pohode to mas pravdu :)
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

Tak trochu zariskuju a příští středu zkusím ten RacingBox - parametry nejsou takové jak u chipu ale bez ztráty záruky(66kw/90PS a 230Nm) Tak dám vědět
Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od watkoslaw »

no som zvedavy na tvoje pocity. Daj vediet co najskorej potom nech sa tesim aj ja :)
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

Tak jsem po uprávě a první zatím krátkodobé poznatky. Pro upravu jsem zvolil firmu s motorovou brzdou a tak jsem sledoval celý průběh měření.Bylo jich asi 7 a motor šel vždy do otáček.Trochu jsem se o něj bál:-).První měření přineslo zklamání. Seriový výkon 52 místo 55kw a 180,5nm místo 190nm.Pak začala úprava.Racing box je programován přes nb.První nastavení přineslo 57,5 a asi 198Nm .Další nastavení výkon většinou zvyšovala.Nakonec jsme skončili na 60,2kw a 208Nm, což nebyl ůplně nejvyšší výkon,ale kompromis.Takže i díky horšímu seriovému výkonu jsem nedosahl hodnot výrobce 66 kw a tuším 225nm.Nárust byl 8,2kw místo 11kw a 28 nm místo 35nm.Křivka téměř kopíruje seriovou s vyššími hodnotami.Jízdní zkouška mi dost zvedla mou trochu pokaženou náladu, díky mému většímu očekání,Hlavně mě mrzel ten nižší seriový výkon,který je asi v toleranci dané výrobcem ,ale proč jsem si musím zrovna já koupit auto s - toleranční hodnotou místo
+ :-) Možná není motor ještě uplně zajet(12500km).Auto ale jede výrazně lépe a to je hlavní.Rozhodně ale doporučuji firmu s možností ladění na brzdě, jinak člověk vlastně vůbec neví co platí
Uživatelský avatar
watkoslaw
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 23 pro 2008, 09:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od watkoslaw »

no tak to je skoda pretoze ak si spokojny s tymto nastavenim tak tych 90ps a 230nm by z teba urobilo stastneho cloveka :) Kazdy racing box sa musi nastavovat cez nb? Nestaci to len zapojit a jazdit? Co ta to kompletne stalo?
Punto MK2B 3D 1.3 MultiJet BLACK
WARBLOG
STREETSTYLE
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

watkoslaw píše:no tak to je skoda pretoze ak si spokojny s tymto nastavenim tak tych 90ps a 230nm by z teba urobilo stastneho cloveka :) Kazdy racing box sa musi nastavovat cez nb? Nestaci to len zapojit a jazdit? Co ta to kompletne stalo?
Asi stačí mít 1 naprogramovaný. Ale takhle máš máš možnost si vybrat variantu například s ještě vyšším výkonem , (u mne už doporučoval variantu jen o 0,5kw a 2 Nm , výš by nešel.Nevíš jaký typ upravy je tam v realu nahrám,rozdíl mezi první variantou upravy a nejvyšší byl 3,5kw,to přenastavení, je otázka minuty.Racingbox má i výhodu že ho můžeš sám odpojit a jet na serii ,je tam switch jako na hdd kterým ho zapneš nebo vypneš.Celé i s měřením výkonu to vyšlo na 8100, takže co Kw to 1000.Tvrdili mi že nepřekračují hodnoty dané u trysek výrobcem a tím je zaručeno nesnížení životnosti.

No a po záruce půjdu do chipu:-)
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Modeler »

No myslim ze 12,5t km je jeste dost malo, nam se Doblo trochu rozjezdilo tak kolem 20t. Puvodne jsem to taky chtel chipnout, ale zas 10t je mi lito. Tak jsem si na blbnuti poridil Punto :))
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

Modeler píše:No myslim ze 12,5t km je jeste dost malo, nam se Doblo trochu rozjezdilo tak kolem 20t. Puvodne jsem to taky chtel chipnout, ale zas 10t je mi lito. Tak jsem si na blbnuti poridil Punto :))
Dik za zkušenost.Jinak jestli nemá úprava vliv na senzory počítače tak se snížila i spotřeba cca o 0,6-7l.Ale to ještě ověřím
Breaky74
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 27 dub 2009, 15:51

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Breaky74 »

Modeler píše:No myslim ze 12,5t km je jeste dost malo, nam se Doblo trochu rozjezdilo tak kolem 20t. Puvodne jsem to taky chtel chipnout, ale zas 10t je mi lito. Tak jsem si na blbnuti poridil Punto :))
Ještě dotaz, kolik si tak tvůj doblík vezme oleje?
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doblo 1.3MJet 55KW chip nebo box,poraďte prosím

Příspěvek od Modeler »

No olej jsem dolejval do prvni vymeny necely litr. Tu jsem delal v 15 tis. radsi... Ted jezdim po 20 tis a olej nedolejvam :) sic sebou porad vozil litrovku, ale nebylo potreba..
Odpovědět

Zpět na „Doblo“