Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
tymon
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 kvě 2009, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Příspěvek od tymon »

Ahoj Fiaťáci,

koupil jsem si od jednoho týpka punto r.v. 94 1,2 (airbag, elektrika) za 15k, hned druhý den mě pěkně vypeklo, když jsem zjistil že mám vybitou baterku a auto nedobíjí...no nic, nechal jsem zrepasovat altík, dám ho zpátky... jezdim 2 dny a zase nedobíjí... zkoušel jsem to tak, že jsem odpojil vždy baterku a když běželo, tak ok (zdálo se mi, že to přestalo dobíjet vždy až tak po 3-minutách zátěže, takže jsem to v sobotu ráno zkusil, natočil jsem Punťu, rozsvítil světla, zapnul topení, prostě všechno co šlo a zkusil jsem odpojit baterku... chvíli to drželo a pak to totálně zdechlo... od tý doby svítí na palubce takovej ten oranžovej klíček imobilizeru a nejde to nastartovat (ani se nerozsvítí kontrolka vstřiků)... prostě motor točí, točí a nic nedělá :-(
Zkusil jsem mít odpojenou baterku přes noc a nic.
Nemá náhodou někdo nějakej nápad, co s tím?

Mám takovej tip, že mi kleknul imobilizer a jelikož mám jenom jeden (modrý) klíč, tak jsem celkem nahranej... už jsem si zjištoval ceny z vrakače a můžu mít řídící jednotku za 2,4 a imobilizer taky za 2,4... je to ale celkem ranec, takže se mi do toho vůbec nechce... nedá se z toho ten blbej imobilizér nějak vyndat??

Předem moc díky za jakoukoliv odpověď!!!

Láďa
Fiat Punto s60, r.v. 94, 1242ccm, airbag, centrál
Reklama
 

martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Re: Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Příspěvek od martl »

tymon píše:Ahoj Fiaťáci,

koupil jsem si od jednoho týpka punto r.v. 94 1,2 (airbag, elektrika) za 15k, hned druhý den mě pěkně vypeklo, když jsem zjistil že mám vybitou baterku a auto nedobíjí...no nic, nechal jsem zrepasovat altík, dám ho zpátky... jezdim 2 dny a zase nedobíjí... zkoušel jsem to tak, že jsem odpojil vždy baterku a když běželo, tak ok (zdálo se mi, že to přestalo dobíjet vždy až tak po 3-minutách zátěže, takže jsem to v sobotu ráno zkusil, natočil jsem Punťu, rozsvítil světla, zapnul topení, prostě všechno co šlo a zkusil jsem odpojit baterku... chvíli to drželo a pak to totálně zdechlo... od tý doby svítí na palubce takovej ten oranžovej klíček imobilizeru a nejde to nastartovat (ani se nerozsvítí kontrolka vstřiků)... prostě motor točí, točí a nic nedělá :-(
Zkusil jsem mít odpojenou baterku přes noc a nic.
Nemá náhodou někdo nějakej nápad, co s tím?

Mám takovej tip, že mi kleknul imobilizer a jelikož mám jenom jeden (modrý) klíč, tak jsem celkem nahranej... už jsem si zjištoval ceny z vrakače a můžu mít řídící jednotku za 2,4 a imobilizer taky za 2,4... je to ale celkem ranec, takže se mi do toho vůbec nechce... nedá se z toho ten blbej imobilizér nějak vyndat??

Předem moc díky za jakoukoliv odpověď!!!

Láďa
Odpojovat baterku za chodu motoru může udělat snad jen DE**L. Jestli alternátor dobíjí nebo ne, se zkouší VOLTMETREM! Vůbec bych se nedivil, že tím odpojením baterky jsi poslal řídící jednotku na onen svět.
Fiat Punto 60SX
MK1 r.v. 1996
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Příspěvek od rossi »

odpojit baterku za chodu motoru není moc dobrej nápad,nejspíš si altik poslal do věčných lovištˇ.To se dalo u dynama ale alternátor to nesnese,odejdou usměrnovací diody.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
tymon
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 kvě 2009, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Příspěvek od tymon »

super :( takze nema nahodou nekdo ŘJ + ŘJ imobilizeru na tohle punto???

...pekne jsem to zazdil... nasel jsem na netu, ze se to da takhle odzkouset
Fiat Punto s60, r.v. 94, 1242ccm, airbag, centrál
tymon
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 11 kvě 2009, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat Punto s60 - nestartuje - POMOC :-(

Příspěvek od tymon »

jeden technik mi rikal, ze by sla pouzit jednotka z punta rok 93. ktera pry jeste nemela imobilizer... nema s tim nekdo nahodou zkusenosti? pripadne nema nekdo takovou jednotku, ktera by na tu 1,2 sla?? pokud ji nekdo ma, tak ji beru :)
Fiat Punto s60, r.v. 94, 1242ccm, airbag, centrál
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“